IFA 2018: Lenovo Yoga Book C930 – el. popierius vietoje klaviatūros!

IFA 2018: Lenovo Yoga Book C930 – el. popierius vietoje klaviatūros!

Pamenate „Lenovo Yoga Book“? Tai buvo pasiutusiai plonas nešiojamasis kompiuteris. Jis turėjo milžinišką liečiamąją aikštelę, kurią buvo galima naudoti kaip virtualią klaviatūrą ar net rašikliu valdomą grafinę planšetę. IFA 2018 parodoje Berlyne „Lenovo“ pristatė šio kompiuterio pamainą! Tai „Yoga Book C930“.

„Lenovo“ nebijo eksperimentuoti. Dažnai nutinka, kad šios kompanijos sukurti prototipai, ką tik stebinę technikos parodų lankytojus, po kelių mėnesių pasiekia parduotuvių lentynas. Taip nutiko su mūsų numylėtiniu „Lenovo Yoga Book“. Šis nešiojamasis kompiuteris mus pakerėjo išskirtiniu dizainu, plonu ir lengvu magnio lydinio korpusu ir liečiamąja aišktele. Aišku, jam nebuvo lemta tapti populiariausia preke, tačiau „Yoga Book“ atrado ištikimų gerbėjų nišą. Dažnai redaguojate dokumentus ir maketus, konspektuojate paskaitas, negalite išsiversti be popierinių užrašų ar mėgstate piešti? Tuomet su „Lenovo Yoga Book“ tikrai rasite bendrą kalbą! Visa bėda, kad šis prieš kelis metus išleistas prietaisas jau pradėjo rodyti pirmuosius senėjimo požymius, todėl jam būtinai reikėjo pamainos. Ir „Lenovo“ mūsų vėl nenuvylė! IFA 2018 parodoje išvydome naujutėlį „Yoga Book C930“!

El. popieriaus ekranas – vietoje klaviatūros

„Yoga Book C930“ – lengvas (775 g) ir plonas (9,9 mm). Mums taip ir liko neaišku, kurioje korpuso vietoje gamintojas sumontavo bateriją ir visus elektroninius elementus! Abi korpuso plokštumas, kaip ir ankstesniame modelyje, jungia metalinį laikrodžio dirželį primenanti sąsaja. Ji leidžia atlenkti ekraną 360° kampu, paversdama įrenginį planete.

Ankstesniame modelyje naudotą liečiamąją aikštelę pakeitė didelis nespalvotas el. popieriaus ekranas. Toks, kokius naudoja elektroninės knygų skaityklės. O tai reiškia, kad šio ploto panaudojimo galimybės dar labiau išsiplėtė.

Kai jums prireikia klaviatūros, antrasis ekranas prigęsta ir jame pasirodo raidžių ir skaičių klavišų kontūrai. Paspaudus mygtuką korpusas suvibruota, todėl atrodo, kad spausdinate įrasta klaviatūra. Spausdinti akląja sistema, nejaučiant pirštais klavišų braunos – sudėtinga, tačiau šiek tiek pasipraktikavus, galima rašyti be klaidų ir pakankamai greitai.

Virtualios klaviatūros kompromisus su kaupu atperka kiti el. popieriaus ekrano talentai. Visų pirma, jį galima valdyti rašikliu. Kurti užrašus, konspektus ar piešinius pasidarė dar paprasčiau. Jei ankstesniame „Yoga Book“ tekdavo rašyti uždėjus popieriaus lapą ant liečiamosios aikštelės arba žiūrint į rašomą tekstą viršutiniame ekrane, tai dabar kiekvienas brūkšnelis yra iš karto atvaizduojamas elektroniniame popieriuje!

Be to, „Lenovo Yoga Book C930“ galima naudoti kaip knygų skaityklę. Didelis el. popieriaus ekranas puikiai tinka PDF failams skaityti ir komentuoti. O kadangi jis naudoja mažai elektros energijos, tai galima be papildomos baterijos įkrovos daryti labai ilgai. Vienintelis dalykas, kurio pasigedome – tai platesnis failų formatų palaikymas. Kol kas el. popierius moka rodyti tik PDF dokumententus, o mums labai norėtųsi ir EPUB bei MOBI formatų palaikymo.

Techninės charakteristikos

„Yoga Book C930“ – gerokai galingesnis už savo pirmtaką. Jame sumontuotas „Intel Core i5“ serijos procesorius, 4 GB darbinės atminties iki 256 GB talpos SSD diskas. Taip pat yra ir „microSD“ atminties kortelių lizdas, nuskaitantis iki 512 GB laikmenas. Pradžioje „Lenovo“ pasiūlys modelius su „Windows 10“ operacine sistema, bet tikėtina, kad ateityje pasirodys variantas su „Chrome OS“ ar net „Android“ versijomis.

Pagrindinis 10,8 colio įstrižainės IPS ekranas yra sodrus ir šviesus. Jo raiška –  2560 x 1600 taškų, todėl žiūrėti filmus ar „YouTube“ transliacijas bus tikrai malonu. Įjungus šį ekraną kartu su el. popieriaus aikštele baterijos užteks maždaug 8 valandoms, o štai naudojant tik el. popierių įrenginio darbo laikas turėtų pailgėti net iki 13 valandų.

Kaip ir ankstesniame „Yoga Book“ modelyje C930 įdiegta „Dolby Atmos“ garso sistema. Ji prisiriša prie ekrane rodomų objektų ir atrodo, kad garsas sklinda iš visų pusių. Tiesa, norint pajusti pilną erdvės efektą reikia, kad kompiuteris stovėtų ant stalo ar kitos gerai garsą atspindinčios plokštumos.

Išvados

„Yoga Book C930“ – puiki pamaina ankstesniam „Yoga Book“ modeliui. Tiesa, galingesnis procesorius ir papildomas el. popieriaus ekranas papildomai kainuoja, todėl jis bus brangesnis už savo pirmtaką. Vis dėlto nereikia tikėtis, kad C930 visiškai atstos įprastą nešiojamąjį kompiuterį. Daug rašantys žmonės tikrai pasiges fizinės klaviatūros. „Yoga Book C930“ – tai įrankis, galintis atlikti užduotis, kurių įprastu kompiuteriu padaryti neįmanoma, ir jis skirtas tiems, kurie negali be jo išsiversti.

COMMENTS