IFA 2017 topai: elektromagnetinė orkaitė „Miele Dialog“

IFA 2017 topai: elektromagnetinė orkaitė „Miele Dialog“

Vokiečių kompanija „Miele“ nemirs iš kuklumo. Jos atstovai paskalbė, kad IFA parodoje pademonstruos didžiausią virtuvės išradimą nuo ugnies atradimo laikų. Išgirdę tokį pažadą negalėjome neužsukti į jų ekspoziciją. Ką gi ten išvydome?

Ogi „Miele Dialog“ orkaitę, kurioje be tradicinio elektrinio kaitinimo elemento panaudota ir visiškai nauja kepimo technologija. Įrenginys šildo maistą naudodamas elektromagnetines bangas. Tačiau pavadinti jį paprasta mikrobangų krosnele liežuvis nesiverčia. Visų pirma todėl, kad maisto ruošai yra naudojamas visai kitas bangų diapazonas.

„Miele“ inžinieriams teko nemažai paplušėti, mat jų sukurta orkaitė darbo metu slopina mobilųjį ryšį. Todėl reikėjo kurti naują izoliaciją, galinčią apsaugoti aplinką nuo elektromagnetinių bangų poveikio. Ši izoliacija veikia patikimai, bet užima daug vietos. Ją iš karto pamatysime atvėrę krosnelės dureles, kurios yra gerokai storesnės nei kitų tradicinių modelių.

Įprastos krosnelės kaitina maistą iš išorės. Todėl patiekalo viršus greitai apskrunda, o vidus lieka minkštas ir sultingas. Tokia ruošos technika puikiai tinka bulvytėms kepti, bet ne visada optimali mėsai arba žuviai. Kaip tik tokiais atvejais į pagalbą atskuba „Miele“ sukurta elektromagnetinių bangų technologija. Jos skleidžiami spinduliai prasiskverbia į patį patiekalo vidurį, ir šiluma sklinda iš vidaus į išorę.  „Miele“ labai įdomiai pademonstravo savo orkaitės galimybes. Pristatymo metu buvo kepama į ledą sušalusi žuvis. Vos po 8 minučių ji buvo idealiai paruošta, o ledo sluoksnis liko nepakitęs!

Mus pasidarė įdomu, kodėl orkaitė buvo „pakrikštyta“ „Dialog“ vardu. Pasirodo, kad pavadinimas parinktas visai neatsitiktinai. Įrenginys ne tik pats generuoja elektromagnetinius spindulius, bet ir fiksuoja iš patiekalo sklindančias bangas. Tokiu būdu yra nustatomas maisto paruošimo lygis, ir orkaitė gali labai tiksliai dozuoti reikiamą energijos kiekį.

„Miele Dialog“ atrodo išties įspūdingai. Tačiau revoliucijos reikalauja aukų. Labiausiai nukentės šia orkaite susidomėjusių pirkėjų piniginės. Nes naujasis modelis kainuoja net 8000 eurų! Tikriausiai praeis ne vieneri metai, kol elektromagnetinės orkaitės atkeliaus į kiekvienus namus. Panašiai atsitiko su mikrobanginėmis krosnelėmis, kurios iš elitinių virtuvių aksesuaro pamažu tapo kiekvieno save gerbiančio namų šeimininko padėjėjais.

 

COMMENTS