Huawei P20 Pro: veidrodinis fotoaparatas – tavo kišenėje

Huawei P20 Pro: veidrodinis fotoaparatas – tavo kišenėje

Išmaniųjų telefonų gamintojams sunku išsiskirti iš konkurentų tarpo, tačiau kai kuriems tai pavyksta. Geriausias pavyzdys – „Huawei“. Ši kompanija kuria įspūdingai fotografuojančius ir filmuojančius telefonus. Todėl laukdami naujojo „Huawei P20 Pro“ modelio pristatymo tikėjomės pamatyti kažką įspūdingo. Visgi tai, ką išvydome, pralenkė pačius drąsiausius lūkesčius!

Jau daugelį metų „Huawei“ savo telefonus kuria bendradarbiaudama su legendinio vokiečių fotoaparatų gamintojo „Leica“ inžinieriais. Pastariesiems mobilioji rinka tapo savotišku bandymų poligonu. Čia testuojami nauji sprendimai, kurių niekas neišdrįstų pasiūlyti konservatyviesiems fotoaparatų pirkėjams, pasiruošusiems už „Leica“ pakloti ne vieną tūkstantį eurų. Savo ruožtu, „Huawei“ tokia partnerystė padėjo vos per kelis metus užkariauti Europos vartotojų simpatijas ir išsiveržti į lyderių gretas.

Šiandien nieko nebestebina dvigubus fotoaparatus turintys telefonai bei optinės vaizdo stabilizavimo sistemos, tačiau šiuos sprendimus kažkada pirmą kartą pamatėme bandydami „Huawei“ modelius. Tad naujojo šios kompanijos flagmano laukėme užgniaužę kvapą.

Huawei P20 Pro“ pateisino mūsų viltis! Trys vaizdo kameros ant telefono nugarėlės, milžiniškas 40 megapikselių jutiklis, dirbtinio intelekto valdoma naktinio fotografavimo funkcija – tai tik nedidelė naujovių sąrašo dalis.

Naujausia kaina:

Techninės charakteristikos

  • Ekranas: 2240 x 1080 taškų („Full HD+“) raiškos, 6,1 colio (15,5 cm), 18,7:9 proporcijų OLED
  • Procesorius: 8 branduolių „HiSilicon Kirin 970“
  • Darbinė atmintis: 6 GB
  • Vidinė atmintis: 128 GB
  • Galinė kamera: pagrindinis 40 megapikselių „Leica“ fotoaparatas su f/1.8 objektyvu (ISO 102400, 5x hibridinis vaizdo priartinimas); nespalvotas 20 megapikselių „Leica“ fotoaparatas su f/1.6 objektyvu; 8 megapikselių „Leica“ fotoaparatas su f/2.4 teleobjektyvu ir 3x optiniu vaizdo priartinimu
  • Priekinė kamera: 24 megapikseliai
  • Ryšiai ir funkcijos: „Wi-Fi“, „Bluetooth“, GPS / GLONASS, NFC, pirštų atspaudų skaitytuvas, greitas įkrovimas, apsauga nuo dulkių ir vandens (IP67)
  • Baterija: 4000 mAh
  • Operacinė sistema: „Android 8.1“

„P20 Pro“ korpusas nebijo dulkių ir vandens

Telefono dizainas ir konstrukcija

Huawei P20 Pro“ gerokai skiriasi nuo savo pirmtako P10 modelio. Nors pastarojo išvaizdai neturėjome priekaištų, tačiau „P20 Pro“ mums patinka labiau. Drįstume netgi teigti, kad tai pats gražiausias „Huawei“ telefonas per visą šios kompanijos gyvavimo istoriją.

Naujojo „Huawei“ korpusas pagamintas iš grūdinto stiklo ir turi metalinį rėmą. Visos telefoną sudarančios dalys yra idealiai suleistos į vientisą monolitą, kuris nebijo dulkių ir vandens. Dėl aptakių formų ir užapvalintų kampų jis labai jaukiai guli delne.

Galinė sienelė – visiškai lygi. Plokštumoje dominuoja trys šiek tiek iškilę, ties kraštu sumontuoti fotoaparato lęšiai. Dešinėje korpuso pusėje užčiuopiame įjungimo mygtuką. Apačioje įsikūrė garsiakalbio grotelės ir „USB Type-C“ jungtis. Ji reikalinga ne tik telefonui įkrauti, bet ir laidinėms ausinėms prijungti: vietoje įprasto 3,5 mm lizdo „Huawei P20 Pro“ turi specialų USB adapterį.

„Huawei“ pirkėjus vilioja skirtingais spalvų variantais. Seriją sudaro juodas, tamsiai mėlynas, „saulėtekio“ ir rožinės aukso spalvos modeliai. Nusakyti, kaip jie atrodo – beveik neįmanoma, nes chameleoniški atspalviai nuolat kinta, priklausomai nuo to, kokiu kampu į juos žiūrite!

Huawei P20 Pro“ turi panoraminį ekraną. Jo apačioje yra nedidelė juostelė, kurioje įsikūrė pirštų atspaudų skaitytuvas. Viršutinėje dalyje ekranas juosia nedidelį juodą vaizdo kameros intarpą, kuris primena „iPhone X“ dizainą. Tokia „barzdelė“ patinka ne visiems. Todėl „Huawei“ sugalvojo labai šmaikštų sprendimą. Intarpą supančius ekrano fragmentus galima užtamsinti, paverčiant vientisa juoda juosta. Tačiau mums labiau patiko „barzdotas“ variantas, nes jis labiau išryškina siaurą telefono rėmelį.

Galingi komponentai

Huawei P20 Pro“ viduje darbuojasi aštuonių branduolių „Kirin 970“ procesorius. Spartos testuose jis pasirodė lygiai taip pat gerai kaip kitų flagmanų lustai, todėl galios stygiaus tikrai nepajusite. Procesorius turi neuroninę posistemę. Ji reikalinga dirbtinio intelekto funkcijoms, kurios plačiai naudojamos fotografavimo ir filmavimo metu. Dirbtinis intelektas analizuoja ir apdoroja vaizdą bei parenka optimalius nustatymus.

Pirmoji pažintis su „Huawei P20 Pro“ paliko labai gerą įspūdį. Telefonas žvaliai klauso vartotojo komandų ir akimirksniu paleidžia anksčiau naudotas programas. Matyt dėl to reikėtų padėkoti ne tik procesoriui, bet ir didelei 6 GB talpos darbinei atminčiai.

Įrenginys  turi talpią 4000 mAh bateriją, kuri yra gerai optimizuota „Android 8.1“ operacinės sistemos darbui. Pirminiai mūsų testai parodė, kad jos pakanka dviems paroms, tačiau galutinę išvadą bus galima daryti tik po ilgalaikių bandymų. „P20 Pro“ turi greito įkrovimo sistemą, todėl prijungus telefoną prie kroviklio, jis vos per pusvalandį įkraunamas iki 58 proc. ribos.

Protingas fotoaparatas

Desertą pasilikome pabaigai – ši mūsų bandymų dalis verta atskiro straipsnio, juk telefoną, kurio pagrindinę kamerą sudarytų trys fotoaparatai, savo rankose laikome pirmą kartą! Nepriklausomuose „DxO Mark“ testuose ji surinko 109 balus. Tai pats aukščiausias įvertinimas per visą išmaniųjų telefonų bandymų istoriją!

Ankstesnius „Huawei“ modelius „Leica“ aprūpindavo spalvotą ir juodai baltą vaizdą fiksuojančių fotoaparatų poromis. Sudėtinga programinė įranga jais įamžintus kadrus sujungdavo į vieną: spalvotas kadras užtikrindavo tikslų atspalvių perteikimą, o juodai baltas – išskirtinį vaizdo ryškumą ir kontrastą.

P20 Pro“ kūrėjai laiko išbandytą duetą papildė dar vienu pagalbininku. Trečiasis fotoaparatas turi trijų kartų optinį „zūmą“. Visi trys kameros elementai aprūpinti skirtingos raiškos jutikliais: teleobjektyvas „apginkluotas“ 8 megapikselių, monochrominis – 20 megapikselių, o pagrindinis – net 40 megapikselių matricomis.

Fotografavimo metu informacija sujungiama į vieną 10 megapikselių kadrą. Vaizdas – švarus, o spalvos – natūraliai sodrios. „Leica“ sukurta hibrindinio priartinimo sistema leidžia  neprarandant kokybės vaizdą priartinti net 5 kartus. Jei vaizdo artinti nesiruošiate, galite daryti milžiniškas 40 megapikselių nuotraukas. Tačiau tokią raišką verta rinktis tik tuo atveju, jeigu planuojate spausdinti plakatus.

Nuotraukos ir filmukai išeina labai ryškūs. Už tai atsako 4D fokusavimo sistema, ji nuolat seka judančius objektus ir iš anksto suveda objektyvų lęšius, kad užtikrintų maksimalų fokusavimą. Telefonas daro nuotraukas kone akimirksniu net tada, kai yra užrakintas. Norint įamžinti vaizdelį, tereikia du kartus spustelėti garso reguliavimo mygtuką. Visa procedūra užtrunka vos 0,3 sekundės!

Huawei P20 Pro“ sulėtinto filmavimo funkcija daro stebuklus! Ji įrašo vaizdą 960 kadrų per sekundę greičiu. Pasaulis sustoja vietoje. Galima grožėtis liūties metu krentančiais pavieniais vandens lašais, plevenančiais ugnies liežuviais ir kitais dalykais, kurių žmogaus akis nespėja pamatyti.

Norint sukoordinuoti trijų kamerų darbą paprastos programinės įrangos nebeužteko. „Huawei“ teko į pagalbą pasikviesti dirbtinį intelektą. Jis sugeba gerokai daugiau nei vien tik sujungti skirtingus kadrus. Dirbtinis intelektas atsako už vaizdo stabilizavimą, leidžia filmuoti ir fotografuoti prasto apšvietimo sąlygomis ar net naktį.

Dirbtinis intelektas atpažįsta fotografuojamus vaizdus ir suskirsto juos į 19 kategorijų. Fotografuojant gyvūnus, maistą, darant portretus, gamtos ar architektūros nuotraukas telefonas parenka optimalius fotografavimo nustatymus ir pakoreguoja įamžintą vaizdą, pašalindamas įvairiausius defektus. Dirbtinis intelektas praverčia net darant asmenukes! Jis paverčia veidą trimačiu objektu ir leidžia keisti apšvietimo sąlygas, tarsi portretas būtų fotografuojamas profesionalioje studijoje.

 

„Leica“ fotoaparatai nuo seno garsėja išskirtine spalvų gama, kuri vaizdui suteikia trimatį efektą, todėl nudžiugome su „Huawei P20 Pro“ padarytose nuotraukose išvydę širdžiai mielus atspalvius bei šešėliuose slypinčias detales.

Huawei P20 Pro“  taip pat patiks ir pažengusiems fotomėgėjams, norintiems rankiniu būdu valdyti visus fotografavimo nustatymus: jiems skirtas „Pro“ režimas leidžia koreguoti ekspozicijos elementus. Telefonas sugeba saugoti nuotraukas RAW formatu. Jame įrašoma visa jutiklių užfiksuota informacija, kurią galima redaguoti „Adobe Lightroom“ ir kitomis profesionaliomis programomis.

Telefono priekyje sumontuota 24 megapikselių vaizdo kamera

Išvados

Huawei P20 Pro“ – vienas rimčiausių pretendentų į geriausio 2018 m. išmaniojo telefono titulą. Bandymų metu įsitikinome, kad trijų objektyvų sistema nėra pigus marketingo triukas ar menkavertis žaislas. Drauge su nuolat tobulėjančiu ir iš savo klaidų besimokančiu dirbtiniu intelektu ji daro stebuklus. Prasto apšvietimo sąlygomis „P20 Pro“ tiesiog šluoja nuo kelio savo mobiliuosius konkurentus! O dienos metu šiuo telefonu padarytos nuotraukos ir filmukai atrodo ne prasčiau nei veidrodiniais ir sisteminiais fotoaparatais įamžinti vaizdai.

COMMENTS