Huawei Mate 20 Pro: naujas superflagmanas!

Huawei Mate 20 Pro: naujas superflagmanas!

Įspūdinga galia, kvapą gniaužiantis dizainas, ypač talpi baterija, po ekranu pasislėpęs pirštų atspaudų skaitytuvas ir, aišku, trys „Leica“ kameros verčia suklusti išgirdus „Huawei Mate 20 Pro“ vardą. Mes nusprendėme išsiaiškinti, ką sugeba šis gražuolis.

Europos rinkoje „Huawei“ jaučiasi kaip namuose. Šios kompanijos parduotų išmaniųjų telefonų grafikas su kiekvienu nauju ketvirčiu vis labiau primena statmeną, į viršų šaunančią  liniją. Išbandžius naująjį „Huawei Mate 20 Pro“ mums jau nebekyla klausimų, kodėl taip yra. Perskaitę šią apžvalgą jūs tikrai suprasite, ką turime omenyje.

Naujausia kaina:

Mate 20 Pro“ – tai įspūdingiausias „Huawei“ flagmanų serijos telefonas. Mūsų išbandytas modelis turi naujausią „Kirin 980“ procesorių, pagamintą 7 nm technologijos pagrindu, net 128 GB vidinės atminties ir 6 GB „ramo“. Prietaisas taip pat yra aprūpintas dviem „nanoSIM“ lizdais. Į vieną iš jų galima vietoje telefono kortelės įstatyti naujos kartos „nanoSD“, tokiu būdu padvigubinant ar net patrigubinant vidinę atmintį. Visos šios techninės charakteristikos, aišku, skamba įspūdingai, tačiau iš karto nublanksta, kai pradedame analizuoti išskirtinius „Huawei Mate 20 Pro“ talentus. O jais šis modelis apdovanotas kaip niekada gausiai.

Įspūdingas dizainas

Naujasis „Huawei“ modelis turi išlenktą ekraną ir skirtingomis spalvomis nudažytą korpusą. Mums labiausiai patiko mėlynas („Blue“) variantas. Jį dengia iš įstrižų brūkšnelių sudaryta tekstūra. Iš tolo jos praktiškai neįmanoma pamatyti, tačiau toks sprendimas išsprendžia pirštų atspaudų problemą, kuri būdinga blizgiems telefonų korpusams. Be to, mums pasirodė, kad šis gražuolis yra mažiau slidus už kitus variantus.

Korpuso apačioje yra „USB Type-C“ jungtis. Siekdami išlaikyti mažus telefono matmenis dizaineriai atsisakė 3,5 mm skersmens lizdo. Norint prijungti laidines ausines teks naudoti specialų adapterį, kuris pas jus atkeliaus kartu su telefonu.

Ekrano apačioje yra nedidelis apvadas, o viršuje – išsikišusi barzdelė, kurioje įsikūrė ne tik asmenukėms ir vaizdo pokalbiams skirta kamera, bet ir 3D veidų atpažinimo sistema. Bandymų metu ji veikė greitai ir patikimai, atpažindama šeimininką ir prastomis apšvietimo sąlygomis, ir žiūrint į telefoną skirtingais kampais. Tačiau tai nereiškia, kad turėsite atsisakyti galimybės atrakinti telefoną bei jame įdiegtas programas, naudodami pirštų atspaudų skaitytuvą. Tačiau laukelio nerasite nei ekrano apačioje, nei „Mate 20 Pro“. Mat jis pasislėpė po ekranu. Norint atrakinti prietaisą jums reikės tiesiog paliesti ekrane rodomą piršto atspaudo simbolį!

Atėjo metas žvilgtelėti į telefono nugarėlę. Čia mūsų laukia dar viena staigmena – trys „Leica“ kameros. Drauge su LED blykste jos sudaro simetrišką kvadratą ir atrodo itin įspūdingai.

Telefono viduje sumontuota net 4200 mAh talpos baterija. Komplekte esantis 40 W galios kroviklis vos per pusvalandį ją įkrauna iki 70 proc. atžymos. „Mate 20 Pro“ taip pat galima krauti naudojant belaidį kroviklį. Negana to, šis telefonas pats sugeba tapti belaidžiu krovikliu. Vienas mygtuko spustelėjimas nustatymų lange ir elektros srovė ims tekėti priešinga kryptimi: galėsite įkrauti savo draugo „ragelį“ ar kitą savo telefoną!

Kaip dera tikram flagmanui „Mate 20 Pro“ nebijo dulkių ir vandens vandens. Šis telefonas atitinka IP68 standartą, tad jam nieko neatsitiks net pusvalandžiui panardinus į 1,5 m gylį.

 

Ekranas

Huawei Mate 20“ turi milžinišką 6,39 colio (16,23 cm) įstrižainės OLED ekraną, rodantį 3120 x 1440 taškų raiškos vaizdą. Kiekviename colyje telpa net 538 taškeliai, todėl vaizdas atrodo itin detalus. Be to, OLED ekranas pasižymi ypač plačiu matymo kampu. Jis atkuria net 16,7 milijono atspalvių ir idealiai tamsią juodą spalvą.

Telefonas palaiko HDR (aukšto dinaminio diapazono) transliacijų standartą, leidžiantį mėgautis ypač tamsiais ir šviesiais tonais, kurie įprastuose telefonų ir televizorių ekranuose pranyksta, virsdami vienspalvėmis dėmėmis. Tai vizualiai dar labiau pagerina ir taip įspūdingą vaizdo detalumą.

Telefono sparta

Jau minėjome, kad „Mate 20 Pro“ turi naują „Kirin 980“ procesorių. Apie šį lustą pirmą kartą išgirdome rugsėjo pradžioje Berlyne vykusioje IFA parodoje. Naujasis „Huawei“ telefonas tapo pirmuoju „Android“ įrenginiu, naudojančiu 7 nm technologijos procesorių.

Lyginant su „Kirin 980“ skaičiavimus atlieka net 75 proc. greičiau, tačiau užduočiai atlikti suvartoja 58 proc. mažiau elektros energijos. Ne mažiau įspūdingai atrodo grafikos testai: spartos prieaugis – 46 proc., o energijos sąnaudos – net 178 proc. mažesnės. Tai reiškia, kad žaidžiant naujausius mobiliuosius žaidimus baterija išsikraudinės lygiai tokiu pačiu greičiu kaip naršant internete ar atliekant kitus procesorių bei grafinę posistemę mažai apkraunančius darbus.

Trys fotoaparatai ir priekinė kamera

Huawei Mate 20 Pro“ priekyje sumontuota 24 megapikselių kamera. Ji turi platų 26 mm židinio nuotolio objektyvą su F/2,0 diafragma. Ši kamera palaiko HDR filmavimo funkciją ir sugeba įamžinti „Full HD“ raiškos vaizdo įrašus.

Galinėje telefono sienelėje – jūsų paslaugoms net trys fotoaparatai: 40 megapikselių su plačiakampiu 27 mm F/1,8 objektyvu, 20 megapikselių ypač plataus kampo 16 mm F/2,3 bei 8 megapikselių 80 mm F/2,4 teleobjekyvu. Naujajame modelyje „Huawei“ atsisakė atskiros monochrominės kameros, kuri anksčiau buvo atsakinga už vaizdo detalumą. Dabar jos funkcijas atlieka 40 megapikselių „akis“.

Naujas „Leica“ kamerų trio leidžia pasiekti įspūdingų rezultatų. Fotoaparatas gali 3 kartus  priartinti vaizdą naudodamas optinį, ir net 5 kartus, naudodamas hibridinį „zoomą“. Be to, nuo šiol galite drąsiai bandyti savo jėgas makrofotografijos srityje. Minimalus fotografavimo nuotolis su 20 megapikselių kamera – vos 2,5 cm!

Telefonas leidžia daryti RAW formato nuotraukas, kurias patogu tvarkyti ir redaguoti kompiuteryje ar pačiame mobiliajame įrenginyje, naudojant „Adobe Lightroom“ programą bei kitus analogiškus įrankius. Tačiau galima pasikliauti „Mate 20 Pro“ dirbtiniu intelektu ir leisti telefonui šį darbą atlikti pačiam. Dirbtinis intelektas naudoja neuroninį tinklą tam, kad atpažintų nuotraukose esančius objektus (dangų, maistą, gyvūnus, gėles, veidus ir t.t.) ir atsižvelgdamas į tai koreguoja vaizdą. Iš viso yra net 1500 skirtingų scenarijų, pagal kuriuos tvarkomi skirtingi objektai ir scenos, automatiškai jiems pritaikant skirtingą šviesumą, kontrastą bei spalvas.

Fotografuojant portretus „Mate 20 Pro“ kontroliuoja ryškumo lauką ir sulieja foną, išryškindamas žmogaus veido kontūrus. Be to, bandymų metu mums didelį įspūdį paliko prieblandoje darytos nuotraukos. Telefonas nebijo ilgesnio išlaikymo, mat jis aprūpintas patikima vaizdo stabilizavimo sistema ir specialiu naktinio fotografavimo režimu.

Mate 20 Pro“ ne prasčiau pasirodo ir filmavimo rungtyje. Telefonas įamžina 4K vaizdus 30 kadrų per sekundę greičiu. Sumažinus raišką iki HD galima naudoti sulėtinto filmavimo funkciją. Ją pasirinkus prietaisas ima veikti net 960 kadrų per sekundę greičiu. Iš tokiu būdu nufilmuoto vaizdo „Huawei“ pašalina dirbtinio apšvietimo šviesų mirgėjimą.

Išvados

Per vienerius metus nuo pernykštės premjeros „Huawei“ padarė įspūdingą pažangą. „Huawei Mate 20 Pro“ tikrai vertas supertelefono vardo. Vien ko vertas nematomas pirštų atspaudų skaitytuvas, o kur dar trigubas „Leica“ fotoaparatas su jam talkininčiu dirbtiniu intelektu. Galingas procesorius ir ypač talpi baterija užbaigia įspūdingų charakteristikų rinktinę. Išleisdama „Mate 20 Pro“ „Huawei“ pareiškė labai rimtas pretenzijas į geriausio 2018 m. išmaniojo telefono titulą.

COMMENTS