GoPro HERO7: išorinis stabilizatorius – nebereikalingas?

GoPro HERO7: išorinis stabilizatorius – nebereikalingas?

Tai bent naujiena! „GoPro“ ką tik išleido net tris naujas HERO7 serijos veiksmo kamera. Pats galingiausias „HERO7 Black“ modelis sugeba filmuoti 4K vaizdą 60 kadrų per sekundę greičiu ir turi tokį „kietą“ elektroninį stabilizatorių, kad grasinasi išvyti į pensiją visas išorines stabilizavimo sistemas!

Prašome gerbti ir mylėti! Štai trys naujos „GoPro HERO7“ veiksmo kameros: „Black“, „Silver“ ir „White“. Jos skiriasi ne tik korpuso spalvomis, bet ir galimybėmis. Šioje apžvalgoje mes papasakosime, kuo šios kamerytės yra ypatingos.

„HERO7 Black“

Black“ – tai tikras HERO7 serijos flagmanas. Nors ši veiksmo kamera labai panaši į savo pirmtakes HERO6 ir net HERO5, tačiau viduje yra neatpažįstamai pasikeitusi. Didžiausia naujovė – „HyperSmooth“. Tai naujos kartos elektroninė vaizdo stabilizavimo sistema. Ji naudoja GP1 grafinį procesorių, kurį pirmą kartą išvydome „HERO6 Black“ modelyje. Tačiau per mėnesius, prabėgusius nuo paskutinės premjeros, stabilizavimo funkcija buvo gerokai patobulinta.

„GoPro“ atstovai teigia, kad „HyperSmooth“ atpažįsta ir net prognozuoja būsimus judesius, todėl nufilmuotas vaizdas yra toks lygus ir sklandus, jog atrodo, tarsi būtų įamžintas naudojant išorinį vaizdo stabilizatorių su elektrine trijų ašių sistema. Pirmieji nepriklausomi bandymai rodo, kad „GoPro“ atstovų teiginiai nėra išlaužti iš piršto. „HyperSmooth“ sugeba užglaistyti net labai staigius veiksmo kameros judesius ir virpesius!

„GoPro“ kol kas neišduoda paslapčių, kokiu būdu jų sukurtai kamerai pavyksta išgauti tokį stabilų vaidą, tačiau daugelis ekspertų mano, kad tai įmanoma padaryti tik apjungiant ir gerai suderinant judesius fiksuojančių jutiklių bei programinės įrangos darbą ir pasitelkiant GP1 procesoriaus resursus, kurie „HERO6 Black“ versijoje buvo išnaudojami tik labai nedidele dalimi.

Naujoji stabilizavimo sistema „GoPro“ kamerą paverčia dar universaliu įrenginiu. „HERO7 Black“ dabar bus galima naudoti tokiose situacijose, kur išorinio stabilizatoriaus naudojimas nėra praktiškas ar išvis neįmanomas. Pavyzdžiui, filmuojant po vandeniu arba ekstremaliose veiksmo scenose, kur papildoma įranga trukdytų dalyviams laisvai judėti. Be to, sandaraus korpuso viduje uždaryti kameros komponentai yra daug atsparesni smūgiams nei jautrius elektros variklius turinčios išorinės stabilizavimo sistemos.

„HERO7 Black“ kaina:

Kita nemažiau svarbi „HERO7 Black“ naujovė – integruota tiesioginių transliacijų funkcija. Ji veikia be papildomų programų ir palaiko „Facebook“, „YouTube“, „Twitch“ ir kitas internetines vaizdo transliacijų platformas. Tiesiogiai transliuojamas vaizdas yra tuo pačiu metu saugomas atminties kortelėje, todėl po ranka visada turėsite vaizdo įrašo kopiją.

Be to, kamera buvo aprūpinta naujais filmavimo ir fotografavimo režimais. „TimeWarp“ leidžia veiksmą pagreitinti net 30 kartų. Ši funkcija taip pat naudoja „HyperSmooth“ vaizdo stabilizaciją, todėl galutinis rezultatas netrūkčioja ir nesilieja net jei kamera filmavimo metu daug juda.  HERO7 taip pat moka filmuoti vertikalius video įrašus, kuriuos bus labai patogu skelbti naujojoje „Instagram“ internetinės televizijos platformoje IGTV.

Fotografuojant pravers „SuperPhoto“ režimas. Jis analizuoja įamžintą sceną ir atlieka vaizdo korekcijas, panaudodamas aukšto dinaminio diapazono galimybes, šviesių ir tamsių kadro vietų derinimą ir triukšmų šalinimą. „HERO7 Black“ atpažįsta veidus ir šypsenas. Čia ir vėl į pagalbą veiksmo kamerai atskuba universalusis GP1 lustas.

HERO7 Black“ filmuoja 4K raiškos vaizdą ir daro tai 60 kadrų per sekundę greičiu. Kamera taip pat sugeba fotografuoti 12 megapikselių nuotraukas. Sulėtinto filmavimo režimas pradeda veikti, kai pasirenkate „Full HD“ raišką. Jis kiekvieną sekundę užfiksuoja 240 kadrų, todėl vaizdą galima sulėtinti net 8 kartus.

HERO7 Black“ nebijo dulkių ir vandens, tad panorėjus nusileisti į iki 10 m gylį jums nereikės naudoti išorinio dėklo. Naująją „GoPro“ veiksmo kamerą galima valdyti balsu, ji sinchronizuoja duomenis su telefone įdiegta programėle ir įrašo GPS telemetrijos rodmenis. Atskiro paminėjimo verta atnaujinta ir daug patogesnė valdymo aplinka bei išoriniams triukšmams mažiau jautrus garso įrašymo modulis.

„HERO7 Silver“ kaina:

„HERO7 White“ kaina:

„Silver“ ir „White“

Pirkėjams, kurie pasirinks šiuos du HERO7 serijos modelius, teks atsisakyti kai kurių „Black“ versijos funkcijų. Tačiau apkarpymai nėra kritiški. Pavyzdžiui, „HERO7 Silver“ filmuoja aukščiausia 4K raiška (30 kadrų per sekundę), gali sulėtinti vaizdą 2 kartus, daro 10 megapikselių nuotraukas ir turi (nors ir mažiau efektyvią) stabilizavimo sistemą.

Tokio paties stabilizatoriaus „GoPro“ nepašykštėjo net pigiausiam „HERO7 White“ modeliui! Tiesa, jo savininkams teks atsisakyti 4K filmavimo galimybės ir pasitenkinti 1920 x 1080 taškų raiška. „White“ taip pat turi liečiamąjį ekraną, vertikalaus filmavimo funkciją bei galimybę vaizdo įrašus automatiškai perkelti į telefono atmintį.

Savo išvaizda „Silver“ ir „White“ beveik nesiskiria nuo „Black“ versijos, tačiau taupymo sumetimais buvo atsisakyta priekinio ekranėlio, kuriame galite matyti filmavimo ir fotografavimo nuostatas.

COMMENTS