Fujifilm X-T20: retro stilius ir naujausios technologijos

Fujifilm X-T20: retro stilius ir naujausios technologijos


Naujausia kaina: €

Naujasis „Fujifilm“ atrodo taip, tarsi būtų ką tik ištrauktas iš senelio spintos. Tačiau šis gražuolis moka filmuoti 4K raiškos vaizdus!

Šiais metais „Fujifilm“ fotomėgėjams paruošė malonią staigmeną. Japonų kompanija pristatė naują sisteminį vidutinės klasės fotoaparatą X-T20, į kurį sudėjo visas geriausias savo „flagmano“ X-T2 funkcijas. Naujasis „Fujifilm“ modelis mums paliko gerą įspūdį – tai nedidelis retro stiliaus įrenginys, pasiryžęs išpildyti visus fotografo norus.

Fotografavimo galimybės

„Fujifilm“ X-T20 paveldėjo 24,3 megapikselių 23,6 x 15,6 mm jutiklį, kuris darbuojasi kartu su „Fujifilm“ sukurtu „X-Processor Pro“ lustu. Šis tandemas užtikrina gerą vaizdo kokybę ir fotografavimo greitį.

Fotoaparatas lengvai išlaikė egzaminą fotografuodamas sudėtingomis apšvietimo sąlygomis. Jutikio jautrumo diapazonas siekia nuo ISO 200 iki ISO 12 800. Naudojant nuolatinį automatinio fokusavimo režimą ir elektroninį užraktą X-T20 daro nepertraukiamą seriją 14 kadrų per sekundę greičiu. Su mechaniniu užraktu rezultatas taip pat solidus – 8 kadrai per sekundę.

Fokusavimas gali būti parinktas visai serijai ar kiekvienam kadrui atskirai. Ryškumas gali būti nustatomas į vieną tašką, pasirinktą zoną arba sekant judantį objektą. Be to, yra veidų ir akių atpažinimo funkcija, o išmaniųjų telefonų savininkai įvertins galimybę nustatyti objektų ryškumą tiesiog spaudžiant pirštu liečiamąjį ekraną. Ji ypač praverčia filmuojant, mat kamera mažiau dreba ir vaizdo įraše nesigirdi mygtukų spragsėjimo.

Fotoaparato valdymas

Kaip ir X-T2, naujasis „Fujifilm“ modelis turi elektroninį ieškiklį su įmontuotu akies jutikliu. Ieškiklio raiška siekia 2,36 mln. taškų, vaizdas jame atnaujinamas 60 kartų per sekundę. Jam talkina 3 colių įstrižainės 1,04 mln. taškų liečiamasis ekranas su dviejų krypčių pasukimo mechanizmu, kuris labai praverčia fotografuojant žemai ir aukštai esančius objektus.

Fotoaparato korpusas sveria 383 g. Jis patogiai guli rankoje net uždėjus ant jo masyvų objektyvą.

Automatinis fokusavimas sugeba užtikrinti greitai judančių objektų ryškumą

Kaip ir kiti „Fujifilm“ modeliai, X-T20 pasižymi gerai apgalvotu valdymu. Rankinius nustatymus nesunku parinkti ant korpuso logiškai išdėstytais ratukais, praktiškai nenaudojant ekranėlio.

Fotoaparate įmontuotas bevielio „Wi-Fi“ ryšio modulis gerokai pagreitina duomenų perkėlimą į kompiuterį ir leidžia apsieiti be laidų bei kortelių skaitytuvų. Įdiegus telefone specialią programėlę, mobilųjį įrenginį galima naudoti kaip nuotolinio valdymo pultelį.

Jautrus jutiklis gerai fotografuoja prieblandoje – vaizdas išlieka detalus ir šviesiose ir tamsiose nuotraukos vietose

4K raiškos filmai

Nors naujasis „FujiFilm“ fotoaparatas yra visų pirma orientuotas į fotografijos mėgėjus, tačiau jį galima naudoti kaip vaizdo kamerą. Ir ne bet kokią! X-T20 daro iki 10 minučių ilgio 4K raiškos filmukus, kurie įrašomi 30 kadrų per sekundę sparta.

Filmuota medžiaga gali būti saugoma vidinėje laikmenoje (SD kortelėje, palaikančioje 100 Mbps duomenų srautą) arba tiesiogiai perduodama naudojant „Micro HDMI“ (Type-D) laidą. Pasirinkus „Full HD“ raišką, fotoaparatas filmuoja 60 kadrų per sekundę sparta. Didelis įrenginio privalumas – galimybė prijungti išorinį mikrofoną.

COMMENTS