Fujifilm X-A3: retro stiliaus gerbėjams

Fujifilm X-A3: retro stiliaus gerbėjams

Mėgstate fotografuoti, ir telefono galimybių jums jau nebepakanka? Tuomet „FujiFilm X-A3“ yra skirtas kaip tik jums. Šis fotoaparatas daro puikios kokybės nuotraukas bei filmukus ir yra labai paprastas valdyti.

Įspūdingas nuotraukas dabar gali daryti kiekvienas! X-A3 – tai pigiausias „Fujifilm“ fotoaparatas su keičiamaisiais objektyvais. Šis modelis turi didelį 24,2 megapikselio APS-C formato jutiklį. Tokio tipo matricos naudojamos daugelyje veidrodinių ir sisteminių fotoaparatų. Jų plotas yra net 4,5 karto didesnis už pačiuose brangiausiuose išmaniuosiuose telefonuose esančius jutiklius. Didelis jutiklis surenka gerokai daugiau šviesos: vaizdas yra detalesnis ir pasižymi daug mažesniu triukšmų kiekiu. Todėl nusprendėme „Fujifilm X-A3“ išbandyti fotografuodami ir filmuodami pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis.

Naujausia kaina:

Retro dizainas

„Fujifilm“ fotoaparatai jau daugelį metų džiugina įspūdinga išvaizda ir X-A3 netapo išimtimi. Jis primena klasikinius 6-to ir 7-to dešimtmečių modelius, kurie ir šiandien diktuoja fotoaparatų dizaino madas. X-A3 pagamintas iš metalo ir plastiko, todėl jis tvirtas, bet pakankamai lengvas. Korpuso šonai padengti odą primenančia danga. Ji puikiai atrodo ir pasirūpina, kad aparatas nebandytų išslysti  iš jūsų rankų.

„Fujifilm X-A3“ turi patogų liečiamąjį ekraną

„Fujifilm“ turi mišrią valdymo sistemą. Dažniausiai naudojamos funkcijos kontroliuojamos fiziniais ratukais ir mygtukais. Visos kitos – liečiamuoju ekranu. Fotoaparatas patiks ir patyrusiam fotografui, norinčiam fotografavimo nuostatas pasirinkti rankiniu būdu, ir mėgėjui, įpratusiam fotografuoti išmaniuoju telefonu. Su X-A3 toks fotografas jausis kaip žuvis vandenyje: fokusuojant vaizdo ryškumą ar peržiūrint nuotraukas naudojami gestai, pažįstami kiekvienam telefono savininkui.

3 colių (7,6 cm) įstrižainės ekranas sumontuotas ant vyrių, todėl jį galima palenkti į apačią arba atlenkti į viršų 180° kampu. Galėsite patogiai fotografuoti žemai esančius daiktus, daryti asmenukes ir netgi filmuoti vlogus!

Atlenkiamas ekranas leidžia daryti kokybiškas asmenukes

Fotoaparato komplekte yra objektyvas su kintamu 16-50 mm židinio nuotoliu. Jis yra kiek didokas, bet už tai – labai universalus. Platus kampas leidžia į kadrą įkomponuoti didelę erdvę, todėl jį patogu naudoti patalpų viduje, fotografuojant gamtą ar architektūros paminklus. O štai vaizdą 3,5 karto priartinantis 50 mm židinio nuotolis idealiai tinka individualiems portretams ar net makro fotografijai.

Bandymų metu mums labai gerą įspūdį paliko iššokanti blykstė. Jos šviesumas reguliuojamas atsižvelgiant į nuotolį iki fokusavimo taško. Be to, fotografavimo metu blykstę galima pirštu nukreipti į viršų, kad nuo lubų atspindėta šviesa dar labiau išryškintų fotografuojamo objekto kontūrus.

X-A3 turi talpią bateriją, kurios pakanka 410 nuotraukoms padaryti. Reikalui esant, fotoaparatą galima įkrauti standartiniu „Micro USB“ laidą. Tai galima padaryti naudojant bet kurį telefono kroviklį ar net nešiojamą „powerbank“ tipo akumuliatorių.

„Wi-Fi“ ryšiu galėsite nuotraukas ir filmukus į telefoną perduoti be jokių laidų

Draugauja su telefonu

„Fujifilm“ aprūpintas bevieliu „Wi-Fi“ ryšiu, todėl savo išmaniajame telefone įdiegę nemokamą programėlę „Fujifilm Camera Remote“ galėsite X-A3 valdyti per nuotolį. Aplikacija leidžia keisti ekspozicijos nuostatas, pradėti ir užbaigti filmavimą arba tiesiog vienu mygtuko spustelėjimu įamžinti kadrą. Taip pat yra galimybė per nuotolį peržiūrėti į fotoaparato atminties kortelė įrašytas nuotraukas bei vaizdo įrašus.

X-A3 turi didelį APS-C jutiklį, kuris gerai fotografuoja prasto apšvietimo sąlygomis

Nuotraukų ir filmukų kokybė

Kaip ir reikia tikėtis iš APS-C dydžio jutiklio – ji tikrai gera. „Fujifilm“ gerai fotografuoja prasto apšvietimo sąlygomis. Vaizdo triukšmai pradeda ryškėti tik pasirinkus didesnį nei ISO 3200 jautrumą. Mažas triukšmų kiekis leidžia gerokai sutrumpinti išlaikymo ilgį, todėl galėsite užtikrintai fotografuoti greitai judančius objektus.

Atskiro pagyrimo vertos „Fujifilm“ spalvos! Fotoaparatas gerai įamžina šviesiausius bei tamsiausius pustonius. Be to, yra galimybė naudoti profilius, kurie labai tiksliai atkartoja skirtingų „Fujifilm“ juostų tipams būdingas spalvų paletes.

Fotoaparatas įrašinėja nuotraukas JPEG ir RAW formatu. Pastarasis labai praverčia redaguojant nuotraukas kompiuteryje. Jis leidžia koreguoti baltos spalvos balansą, ekspoziciją, atskirai keisti šešėliuose ir šviesiose kadro vietose atsidūrusių objektų šviesumą.

Fujifilm X-A3“ filmuoja HD ir „Full HD“ raiška, – 24 arba 50 kadrų per sekundę sparta. Vaizdo įrašams neturėjome jokių priekaištų – jie ryškūs ir spalvingi.

Išvados

Fujifilm X-A3“ – puikus startas į kokybiškos fotografijos pasaulį. Šiuo fotoaparatu labai paprasta naudotis, tačiau jo sugebėjimai auga kartu su savininko poreikiais. Mažas, lengvas ir tvirtas įrenginys su APS-C jutikliu bet kokio apšvietimo sąlygomis daro kokybiškas nuotraukas bei filmukus. Patyrę fotomogėjai įvertins galimybę keisti objektyvus ir rankiniu būdu koreguoti ekspozicijos nustatymus.

 

COMMENTS