Fiio X5 3rd gen: naujas kokybiškos muzikos grotuvas

Fiio X5 3rd gen: naujas kokybiškos muzikos grotuvas


Naujausia kaina: €

Kai pasklido gandai, kad kompanija „Fiio“ ruošiasi pristatyti trečiosios kartos „Fiio X5“ muzikos grotuvą, tikėjomės pamatyti patobulintą ankstesnio modelio variantą. Tačiau išvydome tikrą revoliuciją!

„Fiio X5 3rd gen“ turi mažai ką bendro su savo pirmtaku. Aišku, jis paveldėjo monolitinį aliuminio korpusą ir puikią surinkimo kokybę, kuria garsėja visi „Fiio“ įrenginiai. Tačiau visa kita – nauja. Pagrindinės staigmenos – muzikos grotuve įdiegta „Android“ operacinė sistema ir įstatytas liečiamasis 4 colių ekranas. Be to, naujasis „Fiio X5 3rd gen“ yra aprūpintas ne tik „Wi-Fi“, bet ir bevieliu „Bluetooth“ ryšiu bei palaiko aukštos kokybės muzikos klausymui skirtą „aptX“ standartą. Tai gerokai išplėtė grotuvo galimybes.

Grotuvo konstrukcija

Šis daikčiukas tarnaus ne vienus metus, net jei nuspręsime pertraukų tarp muzikos klausymo sesijų metu juo kalti vinis. Vienoje korpuso pusėje įmontuotas šviečiantis įjungimo mygtukas, kitoje – garso reguliavimo ratukas bei grotuvo valdymo mygtukai, kurie dubliuoja liečiamuoju ekranu valdomas funkcijas.

„Fiio“ grotuvui nepašykštėjo talpios 3400 mAh baterijos, kurios pakanka 8–10 muzikos klausymo valandų. Grotuvas palaiko greito įkrovimo funkciją, kuri leidžia įrenginį įkrauti maždaug per 1,5 valandos.

„Android“ operacinę sistemą aptarnauja keturių branduolių procesorius, vidinė programėlėms skirta atmintis yra 32 GB ttalpos. Muzikos kolekcijai paruošti – lizdų pora, į kurią statomos dvi „micro SD“ korteles, jų bendra talpa gali siekti net 0,5 TB.

„Android“ muzikos grotuve

„Fiio X5 3rd gen“ įdiegta „Android 5.1.1“ versija. Ji yra gerokai modifikuota, kad galėtų atkurti aukštos kokybės muziką. Prietaisas gali veikti dviem režimais: kaip muzikos grotuvas arba kaip tipinis „Android“ įrenginys. Pirmuoju atveju yra išjungiami visi nereikalingi procesai ir grotuvas visą dėmesį skiria muzikai atkurti. Pasirinkus antrąjį galima diegti ir naudoti įvairias mobiliąsias programėles.

Viskas, ko reikia muzikos gerbėjams

„Fiio X5 3rd gen“ – tai koncertų salė, kuri telpa kišenėje. Aišku, šiuo grotuvu galima klausytis MP3 dainų, ir jos skambės daug geriau nei paprastame telefone. Visgi pagrindinė šio gražuolio užduotis yra groti nesuspaustus muzikos failus, kurie skamba taip, kaip garso įrašų studijoje.

„Fiio“ grotuvas turi du aukštos klasės keitiklius AKM AK4490EN, kurie skaitmeninę informaciją paverčia analoginiu, į ausines keliaujančiu signalu, po vieną kiekvienam garso kanalui. Jie palaiko PMC ir DSD formatus ir gali atkurti 32 bitų rinkmenas, įrašytas iki 768 kHz dažniu. „Fiio“ viduje esantis stiprintuvas išjudina net tokias ausines, kurios paprastai naudojamos su stacionariomis muzikos sistemomis.

„Fiio X5 3rd gen“ grojama muzika skamba gyvai ir dinamiškai. Ji pasižymi ypatingu detalumu, kuris tikrai nepadarytų gėdos net kelis kartus brangesniam prietaisui. Šioje bandymų rungtyje naujasis X5 užtikrintai aplenkė ne tik savo pirmtaką, bet ir į aukštesnę lentyną besitaikantį „Fiio X7“ modelį.

COMMENTS