„Ecovacs WINBOT W930“ – robotas, kuris valo langus

„Ecovacs WINBOT W930“ – robotas, kuris valo langus

Langų valymas – ne tik sunkus, bet ir pavojingas darbas. Šią užduotį už mus gali atlikti robotas „Ecovacs WINBOT W930“. Šis įrenginys išvalo net labiausiai užterštus stiklo paviršius.

Robotai vis labiau skverbiasi į mūsų buitį. Jie siurbia dulkes, prižiūri veją prie namų, netgi mokosi vairuoti automobilius. „Ecovacs WINBOT W930“ parodo, kad technologijų pagalba įmanoma įveikti pačias sudėtingiausias užduotis. Šis langus valantis robotas gali pavaduoti žmogų ten, kur dirbti būtų pavojinga, pavyzdžiui, valant išorinį neatsidarančių langų plotą, ar tiesiog baisiai nuobodu. Jis įstengia susidoroti net su kelis metus nevalytais nešvarumais, sugeba dirbti tiek su rėmus turinčiomis, tiek ir berėmėmis konstrukcijomis. Šioje apžvalgoje TECHNORAMA pasakos, ką moka WINBOT W930 langų valymo robotas.

Vidinė roboto dalis su prie stiklo prisisiurbiančiu siurbliu gali pasisukti į visas puses ir leidžia pakeisti judėjimo kryptį, kai prietaisas pasiekia lango kraštą ar kampą

 

Roboto konstrukcija

WINBOT W930 yra knygos dydžio, kvadratinis įrenginys. Prietaisas sveria 2,3 kilogramo. Roboto pagrindą sudaro aplink savo ašį galintis apsisukti vakuuminis siurblys, kuris patikimai pritraukia ir išlaiko robotą prie stiklo. Už judėjimą atsako dvi guminių vikšrų eilės.
Stiklo paviršiaus valymu rūpinasi siurblį juosianti sintetinio mikropluošto servetėlė. Įrenginys nebraižo stiklo ir nepalieka šlapių pėdsakų. Nuo smūgių į lango rėmą jį apsaugo guma padengti kampai.
Robotas rūpinasi savo ir aplinkinių saugumu. Jame yra sukibimo su stiklu daviklis, kuris nuolat tikrina siurbimo jėgą. Ši funkcija padeda aptikti labiausiai užterštas stiklo vietas. Valant išorines langų puses verta naudoti papildomą apsaugą – specialią apsauginę pagalvėlę, sujungtą su roboto maitinimo laidu, kuri yra tvirtinama prie stiklo iš vidinės lango pusės. Iškilus bet kokiems nesklandumams, robotas nutraukia darbą ir sustoja ir prašo savininko pagalbos. Tuo metu visu pajėgumu dirba tik įrenginio siurblys, užtikrinantis sukibimą su stiklu. Jis galėtų lengvai išlaikyti ne tik savo svorį, bet ir papildomą 11 kilogramų krovinį. Prietaise taip įmontuota 400 mAh talpos baterija, kuri dingus elektrai gali išlaikyti robotą ant stiklo papildomas 15 minučių. Susidarius avarinei situacijai, robotas ima palengva leistis link apatinio lango rėmo krašto ir įspėja vartotoją garsiniu signalu.

Prie lango prisisiurbianti pagalvėlė tvirtinama prie maitinimo laido ir apsaugo įrenginį nuo avarinių situacijų

Prie lango prisisiurbianti pagalvėlė tvirtinama prie maitinimo laido ir apsaugo įrenginį nuo avarinių situacijų

Langų valymo kokybė

Ankstesnės kartos WINBOT robotai turėjo vieną trūkumą. Jie negalėdavo išvalyti lango kampų, todėl šias vietas tekdavo valyti rankiniu būdu. Pristatydamas naująjį modelį, gamintojas pašalino šį trūkumą. WINBOT W930 sugeba prisišlieti prie lango krašto visa savo plokštuma ir išvalo ten susikaupusius nešvarumus. Tokia galimybė atsirado panaudojus aplink savo ašį besisukantį siurblį. Pasiekus lango kampą, robotas idealiai priglunda prie jo rėmo, o vidinė įrenginio dalis pasisuka 90 laipsnių kampu ir gali akimirksniu pakeisti judėjimo kryptį, neužstrigdama vienoje vietoje. Galimybė pasukti arba apsisukti vienoje vietoje ypač praverčia valant veidrodžius ar dušo kabinos duris, ant kurių neretai būna įmontuoti rankenos, šviestuvai ir kiti papildomi elementai.

WINBOT_02

Išvados

WINBOT W930 dirba labai kruopščiai. Jis niekada nepavargsta, nebijo aukščio ir yra pasiryžęs ropštis į pačias nepatogiausias bei sunkiai prieinamas namo vietas. Šis langų valytojas rūpinasi savo ir aplinkinių saugumu. Jis sugeba stebėtinai gerai išvalyti kelerius metus neprižiūrėtus stiklus, pro kuriuos vargiai prasibrauna šviesos spinduliai.

COMMENTS