DJI Ryze Tello: mažas dronas – daug galimybių

DJI Ryze Tello: mažas dronas – daug galimybių

Nors šis mažylis sveria vos 80 gramų, jame sumontuotas 14 branduolių „Intel“ procesorius ir DJI skrydžio valdymo įranga. „Ryze Tello“ kainuoja ne ką daugiau nei 100 eurų, tačiau talentais lygiuojasi su gerokai brangesniais konkurentais! Mes nusprendėme išsiaiškinti, kaip jam tai pavyko.

Naujos kartos skraiduoliai stebina savo galimybėmis. Jie moka atpažinti bei aplenkti kliūtis ir turi galingas automatizuotas skrydžių pilotavimo sistemas, todėl šiuos įrenginius gali valdyti net visai nepatyrę vartotojai. Tačiau jiems būdingas vienas rimtas trūkumas – didelė kaina. Pirkti šimtus eurų kainuojantį įrenginį vien tam, kad pirmą kartą gyvenime išbandytum savo jėgas drono piloto kailyje, gali sau leisti ne kiekvienas žmogus.

Startuolyje „Ryze Technology“ dirbantys inžinieriai nusprendė tai pakeisti. Jų sukurtas dronas sulaužė daugelį nusistovėjusių taisyklių. „Tello“ lengvai telpa delne. Lyginant su juo, 300 g sveriantis „DJI Spark“ atrodo kaip sunkiasvoris milžinas!

Naujausia kaina nuo:

Mūsų bandymų metu kažkas šmaikščiai pastebėjo, kad perkant „Ryze Tello“ už kiekvieną jo gramą teks sumokėti vos šiek tiek daugiau nei po vieną eurą. Būtume visiškai patenkinti, jei už tokią kainą gautume paprastą radijo bangomis valdomą žaisliuką. Tačiau „Ryze Tello“ lygiuojasi ne į juos. Jis siekia tapti galingųjų dronų konkurentu, ir – išduosime paslaptį – daro tai labai sėkmingai!

„Ryze Technology“ ambicijos neturėtų stebinti. Už šio startuolio nugaros stovi DJI – didžiausias ir pažangiausias dronų gamintojas pasaulyje! Todėl „Ryze Tello“ buvo aprūpintas pačiais naujausiais techniniais sprendimais, apie kuriuos konkurentai gali tik pasvajoti.

Dizainas

Tello“ nuotraukos neparodo, koks jis yra mažytis! Net su visais keturiais į šonus išsikišusiais sraigtais bei jų apsaugos gaubtais, jis lengvai telpa į plaštaką. Nors šis skraiduolis yra gerokai mažesnis už visus DJI modelius, savo išvaizda jis mums labai priminė „DJI Spark“.

Siekiant išlaikyti nedidelius matmenis (9,80 x 9,25 x 4,10 cm)  ir svorį (80 g) buvo atsisakyta kojelių, kurios įprastai naudojamos dronui leidžiantis ant žemės. Kojeles atstoja sraigtų laikikliuose esantys įsikišimai. Nusileidimo metu jie užtikrina švelnų kontaktą su žeme. Be to, toks sprendimas palengvina drono pilotavimą uždarose patalpose – nėra ilgų kojelių, vadinasi, gerokai mažiau galimybių už ko nors užkliūti.

Skrydžio laikas

Šis „DJI Ryze Tello“ parametras mus nustebino bene labiausiai. Kažkokiu visiškai nepaaiškinamu būdu kūrėjams pavyko į vos 80 g sveriantį įrenginį įstatyti net 1100 mAh talpos bateriją! Todėl droniukas ore sugeba išbūti net iki 13 minučių, t. y. vos 3 minutėmis trumpiau nei „DJI Spark“!

Pradžioje manėme, kad tai buvo pasiekta skrydžio charakteristikų sąskaita, bet nieko panašaus. „Ryze Tello“ sugeba skrieti 8 m/s (28,8 km/val.) greičiu ir palaiko ryšį su pilotu, net tada, kai nutolsta iki 100 m atstumu.

Drono galimybės

Analizuodami „Ryze Tello“ sudedamąsias dalis dar kartą įsitikinome, kad tai sumažinta „DJI Spark“ versija. Abu šie dronai naudoja vienodas DJI skrydžio stabilizavimo sistemas bei „Intel Movidius Myriad VPU 2“ procesorius.

Kaip ir kiekvienas save gerbiantis dronas, „Ryze Tello“ turi kamerą. Ji aprūpinta elektroniniu vaizdo stabilizatoriumi. Su šia kamera galima daryti 5 megapikselių nuotraukas ir filmuoti HD raiškos vaizdo įrašus. „EZ Shots“ funkcija leidžia naudoti iš anksto suplanuotus filmavimo scenarijus. Pavyzdžiui, apsukti filmuojamą objektą ratu, filmuoti sklandžiai pakylant ir nuskrendant tolyn nuo jo arba įamžinti panoraminį vaizdą 360° kampu. Naudodami telefone įdiegtą „Tello“ programėlę nuotraukos ir filmukai galėsite parodyti savo draugams per „Facebook“ arba įkelti į „YouTube“.

„Tello“ galima valdyti telefone įdiegta programėle

Malonu, kad „Tello“ kūrėjai savo droną aprūpino galimybėmis, kurių nerasite net gerokai brangesniuose DJI modeliuose. Pavyzdžiui, naudodami valdymo programėlę, galėsite ore atlikti įvairius akrobatinius triukus. Be to, yra numatyta galimybė patiems programuoti skraiduolį, pasitelkus nemokamą SDK įrankį, kurį galite įdiegti savo kompiuteryje.

Kita šauni naujovė – VR akiniai. „Tello“ palaiko „Google Daydream“ platformą, todėl įstatę savo išmanųjį telefoną į virtualius akinius galėsime droną valdyti pirmojo asmens režimu!

Išvados

Dėl labai nedidelės kainos, mažo svorio ir matmenų „DJI Ryze Tello“ yra puikus pirmasis dronas visiems, norintiems išmokti skraidyti, filmuoti ir fotografuoti. DJI sukurta skrydžio valdymo sistema, galingas „Intel“ procesoriaus ir ypač intuityvi „Tello“ programėlė paverčia drono valdymą malonia pramoga. Tai ne tik mažiausias, bet ir linksmiausias skraiduolis, kokį tik esame bandę!

COMMENTS