DJI Phantom 4: skraidanti vaizdo kamera

DJI Phantom 4: skraidanti vaizdo kamera

Savo išvaizda „DJI Phantom 4“ labai primena savo pirmtaką. Tačiau tai visai kitos kategorijos įrenginys: per nuotolį valdomas skraiduolis tapo tikrų tikriausiu skraidančiu robotu.

Pernai pristatytas „DJI Phantom 3“ tapo mūsų numylėtiniu. Šį „droną“ tikrai lengva valdyti, jis puikiai filmuoja ir ore sugeba iškaboti daugiau nei 20 minučių. Tačiau į TECHNORAMA atkeliavęs naujos kartos DJI gražuolis privertė dar kartą kilstelėti „dronams“ keliamų reikalavimų kartelę. „Phantom 4“ sugeba skraidyti visiškai savarankiškai. Todėl šio įrenginio pultelį galima patikėti žmogui, kuris niekada nėra valdęs skraiduolio. Taip ir padarėme! Teisė pradėti naujojo „drono“ bandymus atiteko GIDO redaktoriui. Audriaus kandidatūrą išrinkome neatsitiktinai – visi ankstesni šio piloto bandymai suvaldyti skraiduolius ore akimirksniu baigdavosi nedidelėmis aviakatastrofomis.

Phantom_3

Skraiduolis sugeba išvystyti iki 72 km/val. greitį

Skraiduolio konstrukcija

Prieš pakildami į orą, pasigrožėkime „DJI Phantom 4“ išvaizda. Įrenginio korpusas pagamintas iš balto, smūgiams ir įbrėžimams atsparaus plastiko. Po juo slepiasi tvirtas ir lengvas magnio lydinio rėmas. Žvelgiant iš šono „Phantom 4“ primena skraidančią lėkštę.

Skraiduolis turi keturis propelerius, kurie pakeičiami vienu greitu spustelėjimu. Korpuse įmontuoti optiniai jutikliai, kuriais „dronas“ mato jį supančią aplinką ir atpažįsta kelią pastojančias kliūtis, pavyzdžiui, sienas, stulpus ar medžių šakas.

„Phantom 4“ gamintojai nepašykštėjo talpesnės 6000 mAh baterijos. Dėl jos „dronas“ ore gali išbūti beveik pusę valandos. Aišku, šis laikas priklauso nuo oro sąlygų ir skrydžio režimų. Pirmųjų bandymu metu mums pavyko išsilaikyti ore net 32 minutes.

Phantom_2

Korpuse įmontuoti optiniai jutikliai atpažįsta kelią pastojančias kliūtis

Puiki vaizdo kamera

Kaip ir ankstesnės kartos DJI gaminys, „Phantom 4“ turi 4K raiškos vaizdo kamerą. Ja nufilmuoti vaizdai pasižymi tikroviška spalvų gama ir įspūdingu detalumu. Greitai judantys vaizdai tolygiai slenka per ekraną, netrūkčioja ir „neužšąla“.

Skraiduolyje įtaisytas naujas kameros stabilizavimo mechanizmas dar geriau sugeria variklių skrydžio metu sukeliamus virpesius ir vėjo gūsių smūgius.

Phantom_6

Vaikiškai paprastas valdymas

Phantom 4“ turi viską, ko gali prireikti patyrusiam pilotui. Skraiduolis valdomas pultu, kuris bus gerai pažįstamas „DJI Phantom 3“ savininkams. Prie šio pulto galima prijungti planšetinį kompiuterį arba telefoną ir, įdiegus programėlę, stebėti „drono“ filmuojamą vaizdą mobiliojo įrenginio ekrane. HD raiškos vaizdas beveik nevėluoja. Skraiduolį galima valdyti ir jo filmuojamą vaizdą tiesiogiai stebėti net 5 kilometrų atstumu.

Naudojant rankinį valdymo režimą skraiduolis sugeba išvystyti net 72 km/val. greitį. Tačiau visi šio įrenginio privalumai visu gražumu atsiskleidžia tuomet, kai jo valdymą į savo rankas perima nepatyręs žmogus! Mat „Phantom 4“ aprūpintas akis atstojančiais optiniais jutikliais bei programine įranga, kuri užtikrina saugų autonominį skraidymą.

Phantom_5

Tereikia pakilus į orą telefono ar planšetės ekrane pirštu bakstelėti į mūsų pasirinktą vietą ir „dronas“ akimirksniu ims ten skristi. Aplinkos stebėjimo sistema pasirūpina, kad skraiduolis neatsitrenktų į kelyje pasitaikančias kliūtis, ir laiku pakoreguoja skrydžio maršrutą. Sugrąžinti „droną“ į pradinį kelionės tašką taip pat galėsime vienu mygtuko spustelėjimu.

Phantom 4“ taip pat moka sekti įvairius objektus. Ši funkcija puikiai tinka važiuojančioms transporto priemonėms ir judantiems žmonėms įamžinti. Ji leidžia panaudoti įvairias filmavimo technikas, pavyzdžiui, apsukant judantį objektą lanku. Šiuo režimu nufilmuoti vaizdai mums paliko patį didžiausią įspūdį.

Phantom

COMMENTS