DJI Phantom 3 –  dronas, filmuojantis 4K raiška

DJI Phantom 3 – dronas, filmuojantis 4K raiška

Tokių galimybių neatsisakytų net išrankūs „Top Gear“ operatoriai. Su filmuojančiu DJI „dronu“ galima įamžinti išties nepakartojamus vaizdus!


Kas gali būti nuostabiau už galimybę pamatyti pasaulį iš paukščio skrydžio ir įamžinti šiuos vaizdus! Tokia galimybė atsirado pasirodžius skraiduoliams – „dronams“. Šie per nuotolį pilotuojami įrenginiai atvėrė naujas galimybes fotografams ir filmų kūrėjams. Nedidelio įrenginio dėka galima parodyti gerai pažįstamas vietas visai naujais kampais ir įdomiai įamžinti įvairius renginius. Prieš kelis metus pasirodžiusi „DJI Phantom“ skraiduolių serija tapo tikru filmuojančių „dronų“ standartu. Tik nedaugelis konkurentų gali pasigirti panašiomis pilotavimo galimybėmis ir filmuojamo ar fotografuojamo vaizdo kokybe. Neseniai pasirodė jau trečios kartos „DJI Phantom 3“ dar labiau praplėtė skraidančių įrenginių galimybių ribas. Šioje apžvalgoje TECHNORAMA, ką apie šį „droną“ sužinojo bandymų metu.

Galingesnis už pirmtaką

Kompanija DJI išleido tris „Phantom 3“ serijos modelius: „Standart“, „Professional“ ir „Advanced“. „Standart“ yra skirtas pradedantiesiems vartotojams. Tuo tarpu kiti du modeliai aprūpinti itin galinga valdymo sistema ir skiriasi tik dviem dalykais – ant korpuso priklijuotų žymelių spalva ir vaizdo kamerų raiška. „Advanced“ modelis turi „Full HD“ kamerą, filmuojančią 60 kadrų per sekundę sparta. Jo sraigtų alkūnės yra pažymėtos sidabro juostelėmis. Tuo tarpu galingesnė „Professional“ versija gali pasigirti puikia 4K kamera ir auksinėmis žymėmis. TECHNORAMA bandymuose dalyvavo „kietasis“ „Phantom 3 Professional“ modelis.
Naujasis „dronas“ buvo apginkluotas galingesniais varikliais, kurie maitinami 4480 mAh baterija. Lyginant su ankstesniu modeliu „Phantom 3“ ore išbūna 3-4 minutes ilgiau. Filmuojant nevėjuotą dieną, pakilus į vieną tašką, jų pakanka net 23 skrydžio minutėms. Daug judant arba varikliams reaguojant į vėjo sroves, laikas šiek tiek sutrumpėja. Komplekte esančiam krovikliui akumuliatorių pilnai įkrauti prireikia prireikia šiek tiek daugiau nei valandos.
Savi išvaizda prietaisas beveik nesiskiria nuo ankstesnio modelio. Šiek tiek pasikeitė tik kojelių forma. Dabar „dronas“ po nusileidimo tvirčiau laikosi ant žemės, tačiau norint nufilmuoti, kas vyksta už skraiduolio nugaros, tenka kaip ir anksčiau ore apsukti visą prietaisą, mat pasuktai kamerai vaizdą užstoja nesusitraukiančių kojelių kontūrai.

Navigacijos priemonės

Prietaisas aprūpintas dviguba palydovinės navigacijos sistema, galinčia savo vietos nustatymui panaudojančia GPS ir GLONASS sistemų galimybes. Įrenginio apačioje įmontuoti vaizdo ir garso jutikliai padeda orientuotis erdvėje tada, kaip nėra palydovinio ryšio. Ši funkcija taip pat praverčia pilotuojant „droną“ patalpų viduje. Skrydžio metu pilotas mato informaciją apie skraiduolio buvimo vietą, skrydžio aukštį, greitį bei kryptį. Vienu mygtuko spustelėjimu galime įsakyti prietaisui sugrįžti namo.
„Phantom 3 Professional“ vaizdo kamera gali filmuoja 4K raiška

Puiki vaizdo kokybė

„Phantom“ serija garsėja mechanine 3 ašių vaizdo stabilizavimo sistema, kuri rūpinasi, kad vaizdas nedrebėtų ir netrūkčiotų filmavimo metu arba sukant kameros objektyvą į skirtingas puses. Stabilizatorius su savo užduotimi puikiai susidoroja net vėjuotą dieną. Iš pusiausvyros jį sugeba išvesti tik labai stiprūs ir netikėti gūsiai. Tačiau ir tai tik porai sekundžių. Atlikęs reikiamas korekcijas skraiduolis vėl sustingsta ramybės būsenoje.
„Phantom 3 Professional“ pažiba – 4K vaizdo kamera, kuria taip pat galima daryti 12 megapikselių dydžio nuotraukas. Filmuojami ir fotografuojami vaizdai pasižymi aukštu kontrastingumu ir plačiu dinaminiu spalvų diapazonu. Kamerą verta pagirti už itin tolygų judesio fiksavimą. Filmuojant iš oro tai labai svarbu.
Kamera apginkluota šviesiu F2.8 diafragmą turinčiu objektyvu, kurios matymo kampas siekia 94 laipsnių. Palyginti siauras matymo kampas leidžia atsikratyti vaizdo iškraipymų.
Korpuso apačioje esantys davikliai padeda orientuotis erdvėje, kai dingsta GPS ryšys

Patogus valdymo pultas

„Phantom 3“ valdymo pultas negali nežavėti. Valdymo svirtelės pasižymi itin subalansuotu jautrumu ir mažu vėlavimo laiku. Viršutiniame korpuso krašte įmontuoti vaizdo kameros valdymo mygtukai suteikia galimybę kontroliuoti filmavimą taip tiksliai, tarsi „droną“ valdytų ne vienas, o du operatoriai. Galime derinti priartėjimus ir staigius pakilimus, tuo pat metu pakreipdami kamerą į reikiamą pusę. Mygtukų pagalba nesunkiai pakeisime filmavimo parametrus arba padarysime nuotrauką. Korpuso apačioje esančius mygtukus galime programuoti patys, naudodami „DJI Pilot“ mobiliąją programėlę.
Keturios galingos antenos ir „DJI Lightbridge“ duomenų perdavimo sistema užtikrina „drono“ valdymą net iki 2 kilometrų atstumu. Be to, jų pagalba į prie pultelio pritvirtinto telefono ar planšetės ekraną atkeliauja HD kokybės vaizdas. Net skraiduoliui esant nuo piloto dideliu atstumu, vaizdas netrūkčioja.

Visagalė „DJI Pilot“ programėlė

Skrydžio metu mums talkina mobilusis įrenginys – išmanusis telefonas ar planšetė, kuriame įdiegta „DJI Pilot“ aplikacija. Ši programėlė leidžia tiksliai kontroliuoti visas skrydžio ir filmavimo funkcijas ir pateikia aiškią ir savalaikę informaciją apie skrydžio parametrus. Žvilgtelėję į programos lango viršų sužinome GPS palydovų skaičių, ryšio su „dronu“ kokybę, baterijos įkrovimo lygį. Centre matome skrydžio vaizdą, apačioje – žemėlapį, kuris gerokai palengvina orientavimąsi erdvėje.
Programėlė gali atstoti galingą vaizdo redagavimo programą. Baigę skrydį galėsime iš ką tik nufilmuotų vaizdų sumontuoti filmuką ir paskelbti jį internete. „DJI Pilot“ taip pat turi tiesioginių transliacijų funkciją. „Drono“ filmuojamus vaizdus galima akimirksniu transliuoti į populiariąją „YouTube“ svetainę. Norint naudotis šia galimybe reikalingas geras mobiliojo interneto ryšys.
Pradedantiesiems pilotams pravers skrydžių simuliavimo režimas, kurio pagalba greitai perprasime „drono“ valdymo ypatumus. Tiesa, ši galimybė kol kas yra tik „iOS“ įrenginiams skirtoje „DJI Pilot“ programėlės versijoje. Aplikacija taip pat išsaugo visą skrydžių istoriją, skraiduolio buvimo vietą bei telemetrijos duomenis.

Išvados

„DJI Phantom 3“ – galingas, bet lengvai valdomas skraiduolis. Šis „dronas“ gali ilgai išbūti ore ir nereikalauja ypatingai gerų oro sąlygų. Valdymo pultas ir mobilioji pilotavimo programa leidžia įrenginį valdyti tiek patyrusiam, tiek ir pradedančiajam pilotui. Mūsų išbandytas  „Phantom 3 Professional“ modelis užtikrina itin aukštą filmuojamo vaizdo bei daromų nuotraukų kokybe. Filmavimo metu itin praverčia pultelyje esantys kameros valdymo mygtukai.

COMMENTS