DJI Mavic Air: jis telpa į kišenę!

DJI Mavic Air: jis telpa į kišenę!

Jei pernai kas nors būtų pasakęs, kad telefono dydžio dronas galės filmuoti 4K raiška – būtume nepatikėję! Realybė dažnai pralenkia geriausius ir blogiausius lūkesčius. Laimei, šioje „DJI Mavic Air“ apžvalgoje mums teks pasakoti tik apie malonius siurprizus.

Galite mus pasveiktini, mes turime naują mėgstamiausią droną! Anksčiau šis titulas priklausė „DJI Mavic Pro“, tačiau nuožmioje dvikovoje jis buvo priverstas nusileisti savo jaunesniajam „broliukui“ – naujajam „Mavic Air“. Bandymų metu dar kartą įsitikinime, kodėl DJI dominuoja skraiduolių rinkoje. Šis gamintojas sugeba tobulai nuspėti vartotojų poreikius. Net tokius, apie kuriuos mes patys nė nenutuokėme!

Naujausia kaina:

Techninės charakteristikos

Kompaktinių DJI dronų šeimą sudaro trys modeliai: „Mavic Pro“, „Spark“ ir naujasis „Mavic Air“. Paspaudę šią lentelę galėsite susipažinti su jų panašumais ir skirtumais:

Drono konstrukcija

Pernai pristatytas „DJI Spark“ mums labai patiko dėl mažo dydžio. Tačiau gamintojams tuomet teko padaryti nemažai kompromisų, siekiant į sumažintą korpusą sutalpinti visus drono komponentus. „Mavic Air“ šį mažylį primena savo išvaizda, bet galimybėmis yra gerokai panašesnis į „Mavic Pro“, o kai kuriais aspektais net jį lenkia.

Mavic Air“ yra net 41 proc. mažesnis už „Mavic Pro“! Užlenkus sraigtasparnio kojeles jis susitraukia iki sulankstomų ausinių dydžio ir nesunkiai telpa didesnę kišenę. Propeleriai nesusilanksto, tačiau dėl DJI inžinierių sugalvotos 3D konsturkcijos jie idealiai priglunda prie likusios drono dalies. Mažylis sveria vos 430 g, todėl jį galėsite pasiimti visur ir visada.

Užlenkus sraigtus dronas sumažėja iki išmaniojo telefono dydžio

Užglaistytų aerodinaminių formų korpusas yra sustiprintas magnio lydinio elementais ir gerai susidoroja su vėjo gūsiais, todėl „Mavic Air“ ore jaučiasi ne ką prasčiau už savo didesnius koleges „Mavic Pro“ ar net „Phantom 4“. Nuo jį valdančio žmogaus skraiduolis gali nutolti iki 4 km atstumu. Pasirinkus sportinį režimą jis išvysto net 68 km/val. greitį, aplenkdamas ne tik „DJI Spark“, bet ir „Mavic Pro“.

Naujasis DJI modelis turi specialiai jam sukonstruotą bateriją, kurios, priklausomai nuo skrydžio sąlygų ir ypatumų, pakanka maždaug 15–20 minučių. Filmuotą medžiagą ir nuotraukas galima saugoti ne tik „microSD“ atminties kortelėje, bet ir 8 GB talpos vidinėje atmintyje. Duomenis iš jos į kompiuterį perkelsite naudodami „USB-C“ tipo laidą. Gaila, bet juo nepavyks įkrauti įrenginio baterijos. Ši procedūra atliekama naudojant kitą laidą su specialiu DJI antgaliu.

„DJI Mavic Air“ nesunkiai telpa į kuprinę ar net kišenę

Vaizdo kamera

Jeigu reikėtų išrinkti vieną sritį, kurioje „Mavic Air“ padarė didžiausią pažangą, tai neabejotinai būtų vaizdo kamera. Ji turi 30 mm² ploto jutiklį ir naują grafinį procesorių, leidžiantį daryti 12 megapikselių nuotraukas ir filmuoti 4K raišką 30 kadrų per sekundę greičiu. Pasirinkus „Full HD“ raišką galima įamžinti keturis kartus sulėtintus vaizdus (filmuojant 120 kadrų per sekundę).

Įrašomų duomenų srautas siekia net 100 megabitų per sekundę, o tai reiškia, kad kiekviename kadre „Mavic Air“ išsaugo daugiau detalių ir atspalvių informacijos, nei „Mavic Pro“ ar, juo labiau, „DJI Spark“.

Ši naujovė leidžia įamžinti profesionaliai atrodančius vaizdo įrašus. Juos lengva redaguoti, pavyzdžiui, koreguoti spalvas, neprarandant vaizdo detalumo. Galutinį rezultatą galima drąsiai lyginti su „Phantom 4 Pro“ nufilmuotais vaizdais!

4K raiškos kamera turi 3-jų ašių stabilizavimo sistemą

DJI pavyko išspręsti neryškių kadrų problemą, su kuria kartais tekdavo susidurti bandant „Mavic Pro“ ir “DJI Spark“. F/2.8 diafragmą turintis objektyvas su pastoviai veikiančia automatinio fokusavimo funkcija užtikrina kiekvieno objekto ryškumą.

Kaip ir „Mavic Pro“ modelyje“, „Mavic Air“ vaizdo kamera yra aprūpinta 3-jų ašių vaizdo stabilizatoriumi. Nors ši sistema yra daug mažesnė, ji veikia lygiai taip pat patikimai, ir gerai sugeria skrydžio metu atsirandančius virpesius.

Filmavimo ir fotografavimo scenarijai

Su „Mavic Air“ lengva pasijusti profesionaliu kino operatoriumi. Jums kiekvieną akimirką talkina išmanusis asistentas. Jis aprūpintas „ActiveTrack“ funkcija, kuri vienu metu kadre seka net iki 16 judančių objektų ir leidžia pasirinkti tą, kurio jums reikia labiausiai. Ši galimybė labai praverčia filmuojant įvairias sporto šakas, pavyzdžiui, krosą ar dviračių lenktynes.

Kameros judesiai sinchronizuojami su skrydžio maršrutu. Dronas „prisiriš“ prie filmuojamo objekto ir jį filmuos skirtingais rakursais, pavyzdžiui, kaip raketa staigiai kildamas tiesiai į viršų ar sukdamas vis didėjančius ratus.

Iš „DJI Spark“ naujasis „Mavic Air“ paveldėjo „SmartCapture“ funkciją. Ji leidžia valdyti skraiduolį rankų gestais.

„Mavic Air“ taip pat gali daryti aukšto dinaminio diapazono (HDR) ir panoramines nuotraukas. Pastarosios yra sujungiamos iš 30 skirtingų kadrų. Tokia kompozitinė vaizdo kūrimo technologija praverčia ir filmavimo metu, pavyzdžiui pasirinkus „Asteroid“ scenarijų. Pradžioje dronas pakyla aukštyn ir užfiksavęs supančios aplinkos vaizdą jį paverčia gaublį primenančiu objektu. Tada skraiduolis ima leistis žemyn; pradedate matyti ant mažos planetos paviršiaus esančias detales.

Ekranėlį pultelyje pavaduoja išmanusis telefonas

Nuotolinis valdymas ir pilotavimas

Mavic Air“ valdymo pultelis užima nedaug vietos ir turi nusukamas vairalazdes. Transportavimo metu jos laikomos korpuso viduje. Pultelio apačioje yra laikiklis, skirtas išmaniajam telefonui. Jame įdiegta programėlė „DJI GO“ skrydžio metu tampa tikru skrydžių valdymo centru.

Dronai yra valdomi naudojant skirtingas bevielio ryšio technologijas. „Mavic Pro“ turima „OcuSync“ ryšio sistema netilpo į daug mažesnį „Mavic Air“ korpusą, todėl inžinieriams teko grįžti prie braižymo lentų. Jie patobulino „DJI Spark“ modelyje naudotą „Wi-Fi“ ryšio atmainą ir į atlenkiamas naujojo skraiduolio kojeles įmontavo papildomas antenas. Tokiu būdu ryšio zoną, kai dronas valdomas nuotoliniu pulteliu, pavyko padidinti iki 4 kilometrų. To tikrai pakanka praktiškai visais gyvenimo atvejais, nes drono dažniausiai nepaleidžiame skraidyti toliau 1–2 kilometrų nuotoliu.

„Mavic Air“ korpusas nusmaigstytas jutikliais ir vaizdo kameromis

Dronas mato kliūtis!

Mavic Air“ turi infraraudonųjų spindulių jutiklius ir net 6 papildomas vaizdo kameras: dvi – priekyje, dvi – gale, dar dvi – korpuso apačioje. Jos nuolat stebi skrydžio metu kelią pastojančias kliūtis ir apskaičiuoja optimalų maršrutą, leidžiantį jų išvengti.

Be to, šiame skraiduolyje DJI pirmą kartą panaudojo naujos kartos VIO autonominio skrydžio sistemą. Ji analizuoja vaizdo kamerų ir jutiklių užfiksuotus objektus ir leidžia išlaikyti pastovią padėtį erdvėje net tada, kai sutrinka kompaso ar GPS imtuvų darbas. Tokios patikimos sistemos kol kas dar neturi nė vienas profesionalus DJI dronas, jau nekalbant apie kitus kompaktinius dronų modelius!

Išvados

Mavic Air“ – mažas, bet galingas dronas. Jis filmuoja 4K raiška ir daro 12 megapikselių HDR nuotraukas. Daugelyje kategorijų jam pavyko aplenkti savo pirmtakus – „Mavic Pro“ ir „DJI Spark“.

Gamintoją reikia pagirti už tai, kad jis šiam skraiduoliui nepašykštėjo galingiausio grafinio procesoriaus ir navigacijos sistemos. Todėl šį droną galime drąsiai rekomenduoti tiek pradedantiems pilotams, tiek žmonėms, naudojantiems skraiduolį profesionalioje veikloje.

Privalumai

  • Labai mažas ir lengvas
  • 4K raiškos kamera
  • Sulėtintas filmavimas FHD raiška
  • HDR standarto palaikymas
  • Patikima ir patogi pilotavimo sistema

Trūkumai

  • Trumpesnis nei „Mavic Pro“ baterijos darbo laikas
  • Palyginti garsus variklių darbas

 

COMMENTS