DJI Mavic 2 Zoom: dronas, kuris priartina vaizdą

DJI Mavic 2 Zoom: dronas, kuris priartina vaizdą

Nė vienas iki šiol mūsų išbandytas dronas neturėjo optinės vaizdo priartinimo funkcijos. Mes taip pripratome prie tokio apribojimo, kad net pradėjome galvoti, jog dronui ji iš viso nebūtina. Juk kai reikia ką nors „prizūminti“, jis gali tiesiog priskristi arčiau… Išbandę „DJI Mavic 2 Zoom“ supratome, kad baisiai klydome!

Jau dvejus metus „DJI Mavic Pro“ yra laikomas drono etalonu, su kurio lyginami visi likusieji. Tai buvo pirmasis tikrai kompaktiškas skraiduolis, kurį galėjome įsidėti į savo kuprinę. Nežiūrint mažų matmenų savo galimybėmis jis niekuo nenusileido konkurentams, o daugeliu atvejų juos netgi lenkė tiek perkeltine, tiek ir tiesiogine prasme.

Sukūrę tokį bemaž idealų produktą konstruktoriai susiduria su netikėtu iššūkiu. Kaip jį patobulinti, kai vartotojams bei pirkėjams ir taip viskas patinka. Labai dažnai kompanijos tampa savo pačių sėkmės įkaitais. Juk visi garbina NOKIA 3310, bet ar kas nors prisimena NOKIA 3410? Todėl kuriant „Mavic Pro“ pamainą DJI reikėjo nepermušamo kozirio. O dar geriau – dviejų. Todėl „DJI Mavic“ sostą buvo nutarta atiduoti ne vienam, o iš karto dviems dronams. „Mavic 2 Pro“ turi gerokai didesnę kameros matricą ir nuotraukų bei filmuotos medžiagos kokybe gali konkuruoti su veidrodiniais fotoaparatais, o „Mavic 2 Zoom“ yra apginkluotas optinio priartinimo funkcija. Būtent ši naujovė mus taip suintrigavo, kad savo pažintį su „Mavic 2“ serija nusprendėme pradėti nuo „Zoom“ modelio.

Naujausia kaina: 

Pirmasis pasimatymas

Nors „Mavic 2 Zoom“ paveldėjo daugumą „Mavic Pro“ konstrukcijos, dizaino ir net spalvinės gamos elementų, – tai visiškai naujas DJI kūrinys. „Zoom“ savo pirmtaką lenkia geresne vaizdo kokybe ir efektyvesne stabilizavimo sistema. Jis ilgiau išbūna ore ir yra aprūpintas naujomis funkcijos, kurias tikrai įvertins kūrybiški žmonės.

Tačiau pirmosiomis akimirkomis pamatėme daugiau panašumų nei skirtumų. Propelerių mentes laikančios atramos kaip ir anksčiau turi sulankstomą konstrukciją, todėl transportavimo metu dronas tampa du kartus mažesnis nei skrisdamas. Korpusas suręstas labai solidžiai. Jo priekyje sumontuotas stabilizatorius su vaizdo kamera. „Mavic 2 Zoom“ papilvė gaubia pačius jautriausius mechaninius elementus ir netikėto kontakto su žeme atveju sugeba sugerti didžiąją smūgio dalį.

Iš visų pusių naujasis skraiduolis nusmaigstytas įvairiausiais jutikliais. Kiekvienas išlinkimas ir konstrukcijos elementas turi loginę priežastį ir funkciją. Viskas daroma tam, kad dronas būtų greitesnis, stabilesnis ir patikimesnis. Priekinės kojelės reikalingos ne tik dronui leidžiantis ant žemės, bet ir skrydžio metu. Mat jose sumontuotos į apačią nukreiptos antenos. Variklių darbas netrikdo jų skleidžiamam ir priimam signalui. Skraiduolis – tai galingas kompiuteris, kurį reikia aušinti. Todėl buvo numatytos specialios angos, pro kurias nuolat cirkuliuoja šalto oro srovė.

Dar geresnė baterija

Nuo baterijos tiesiogiai priklauso, kiek laiko dronas galės išbūti ore. Dar visai neseniai 20 minučių vangiai iškabėdavęs skraiduolis sulaukdavo daugybės pagyrų. „Mavic 2 Zoom“ juos priverstų raudonuoti. Idealiomis oro sąlygomis jis gali nenusileisti net 31 minutę. Aišku, skrydžio trukmė priklauso nuo greičio, manevravimo intensyvumo ir oro sąlygų. Tačiau tai labai geras rezultatas.

Kadangi „Zoom“ bateriją galima išimti, verta apsirūpinti vienu ar keliais papildomais akumuliatoriais. Keisdami juos kaip automato apkabas skrydžio ir tuo pačiu filmavimo laiką prailginsite kelis kartus. DJI siūlo specialų kroviklį, kuri sugeba iš karto pildyti net 4 baterijų energijos rezervus. Sužinoti įkrovos lygį – labai paprasta. Jį išduoda apvalūs LED indikatoriai.

Pokyčių evoliucija

Mes nesame smulkmeniški, bet iš karto pastebėjome, kad „Mavic 2 Zoom“ propelerių mentės yra šiek tiek kitokios nei „Mavic Pro“. Jos netgi šiek tiek skiriasi nuo vėlesnio „Mavic Pro Platinum“ modelio. Toks subtilus patobulinimas leido ne tik prailginti skrydžio laiką, bet ir žymiai sumažino drono skleidžiamą triukšmą.

Konstruktorių įsikišimo  neišvengė ir vaizdo stabilizatorius. Jis atrodo geriau subalansuotas ir tvirčiau laiko kamerą iš abiejų šonų. Jį gaubia permatoma rutulio formos apsauga, kurią lengva uždėti ir nuimti.

Korpuso apačioje sumontuota galingų LED prožektorių pora. Todėl naująjį droną daug lengviau išlaikysite savo regėjimo lauke ir saulėtą dieną, ir skraidydami tamsoje. Be to, LED talkina už nusileidimą atsakingiems jutikliams, ypač tuomet, kai sutrinka GPS navigacijos ryšys ar skraidote uždarose patalpose.

Jei jau užsiminėme apie jutiklius, tai ir tęskime. Korpuso priekyje ir gale, viršuje ir apačioje, kairėje ir dešinėje pusėje yra kliūčių atpažinimo sensoriai. Du pastarieji jutikliai įsijungia pasirinkus kameros stovo ir judančių objektų sekimo režimus. Iki šimtaprocentinio patikimumo kliūčių atpažinimo ir išvengimo sistemai dar toli, tačiau jau dabar ji padeda išvengti neplanuoto susitikimo su kelią pastojančia siena, stulpu ar medžių šakomis ir gerokai palengvina valdymą. Pilotas skrydžio metu gali daugiau dėmesio skirti svarbesnėms užduotims, pavyzdžiui, filmavimui ir fotografavimui.

Nežiūrint visų patobulinimų savo dydžiu ir forma „Zoom“ praktiškai nesiskiria nuo senojo „Mavic Pro“. O tai reiškia, kad nusipirkę šį  droną galėsite naudoti senajam skirtą dėklą ar kuprinę.

Vaizdo priartinimas ir filmavimo triukai

Atėjo laikas išbandyti „Mavic 2 Zoom“ supertalentą – optinį vaizdo priartinimą! Dronas aprūpintas kintamojo židinio nuotolio 24 – 48 mm objektyvu. Ši funkcija  valdoma ratuku – lygiai taip pat kaip kameros pasvirimo kampas. Filmuojant „Full HD“ raiška vaizdą galite priartinti net 4 kartus. Toks „zūmas“ visiškai neatsiliepia įrašo kokybei.

Kam  skraiduoliui reikalingas vaizdo priartinimas? Visų pirma, jis leidžia greitai pritraukti toli esančius objektus ir daro tai žymiai sklandžiau, mat dronas tuo metu kabo vienoje vietoje ir neskrenda link filmuojamos vietos.

Be to, šią funkciją galima panaudoti darant kino operatorių pamėgtą „Dolly-Zoom“ triuką. Jį tikrai ne kartą matėte kino teatruose! Šis efektas yra pasiekiamas tada, kai objektyvas ima artinti vaizdą, o pati kamera lygiai tokiu pačiu greičiu ima tolti. Žiūrovui atrodo, kad fonas keičiasi, o pats objektas stovi vietoje:

Tam, kad „Dolly-Zoom“ triukas atrodytų natūraliai, reikia, jog kamera ir dronas idealiai koordinuotų savo veiksmus. Mūsų visų nuostabai „Mavic 2 Zoom“ su šia užduotimi susidorojo be jokių priekaištų.

Tikriausiai dar nepamiršote serialo „Kortų namelis“ pradžios? Ten galima pamatyti greitai bėgančius vaizdus ir tuo pat metu lėtai judančią kamerą. Kol objektyvas keliauja iš vienos kadro pusės į kitą, galima matyti, kaip plaukia debesys, lekia mašinos ir praeiviai, o dieną keičia naktis… Anksčiau šį efektą (angliškai jis vadinasi „Hyperlapse“) būdavo galima pasiekti tik naudojant ypač brangią ir retą aparatūrą. Dabar tereikia spustelėti mygtuką „Mavic 2 Zoom“ valdymo skydelyje!

Superraiška ir HDR

Neįtikėtina, bet „Mavic 2 Zoom“ sugeba daryti net 48 megapikselių raiškos nuotraukas. Tokią kokybę galima pasiekti pasirinkus plačiakampį 24 mm židinio nuotolį. Vaizdelį galėsite nesunkiai paversti aukštos kokybės plakatu ir pasikabinti ant sienos!

Fotografuojant ir filmuojant iš oro dažnai tenka susidurti su iššūkiais, mat vaizdas pasižymi ypač dideliu kontrastu: tamsūs šešėliai žemėje ir akinantis dangus viršuje. Norint parodyti pilną atspalvių gamą reikalinga kamera, galinti užfiksuoti labai platų dinaminį diapazoną. „Mavic 2 Zoom“ šią problemą išsprendžia naudodamas „Enhanced HDR“ funkciją. Ji sugeba užfiksuoti šviesos intensyvumą 13 ekspozicijos žingsnių ruože. Tai reiškia, kad viename kadre gali būti ir pakankamai tamsios, ir labai šviesios detalės.

DJI nuotr.

Išvados

Mes jo jau norime, o jūs? „DJI Mavic 2 Zoom“ – tai galingas įrankis vaizduotę turinčio žmogaus rankoje. Jis daro tai, kam anksčiau būtų reikėję samdyti ištisą kino studijos specialistų brigadą ir sunkvežimį technikos. O svarbiausia, kad „Zoom“ bus šalia, kai jo reikės. Juk šiam mažyliui visada atsiras vietos jūsų kuprinėje!

 

COMMENTS