Dell Visor: virtualios realybės akiniai

Dell Visor: virtualios realybės akiniai

Mes jau pasakojome apie IFA parodoje Berlyne pristatytą „Microsoft Mixed Reality“ virtualios realybės platformą ir jai skirtus akinius, kuriuos pasiūlė visi garsiausi kompiuterinės technikos gamintojai. Tuomet mums didžiausią įspūdį paliko „Dell Visor“. Šis modelis nustelbė konkurentus ir savo išvaizda, ir ypač patogiu valdymu. Dabar, kai „Dell Visor“ atkeliavo į TECHNORAMA parduotuves, nusprendėme su šiais akiniais susipažinti iš arčiau.

Apie tai, kad virtualios realybės technologijos užkariaus pasaulį, kalbama jau ne vieną dešimtmetį. VR akiniai ir jiems skirtos pramogos susilaukia daugybės teigiamų įvertinimų, bet kažkodėl nuolat buksuoja. Vienas didžiausių iki šiol buvusių šios technologijos trūkumų – didelė kaina. Todėl kurdama naują virtualios realybės platformą „Microsoft“ užsibrėžė tikrai nelengvą tikslą. „Mixed Reality“ skirti VR akiniai neturi kainuoti daugiau nei 300–500 eurų, o juos „pavežantys“ kompiuteriai – 500–700 eurų. Mūsų dideliam džiaugsmui – jiems tai pavyko! „Dell Visor“ ne tik leidžia pajusti visus „Microsoft“ realybės privalumus, bet ir pasižymi ypač patrauklia kaina.

Naujausia kaina: 

Akinių konstrukcija ir galimybės

Pirmas dalykas, kurį pastebėsite paėmę „Dell Visor“ į savo rankas – tai įspūdingas dizainas. Atrodo, kad jis atkeliavo iš ateities! Čia nėra jokių galvą spaudžiančių ir plaukus raunančių dirželių bei sprogimą makaronų fabrike primenančios laidų raizgalynės.

Visas sudėtingos konstrukcijos tvirtinimo sistemas „Dell“ pakeitė plačiu galvą juosiančiu reguliuojamo dydžio lanku. Vidinė jo dalis padengta minkšta, orą praleidžiančia medžiaga. Svoris tolygiai pasiskirsto po visą plotą, todėl net po kelias valandas trukusių pramogų ir bandymų nejutome jokio nuovargio ar diskomforto.

Apatinėje lanko dalyje sumontuoti vyriai, ant kurių kabo pats akinių modulis. Prireikus juos galėsite pakelti vienu rankos judesiu tam, kad galėtumėte apsižvalgyti, kas vyksta aplinkui. Tiems, kurie nuolat dėvi akinius, turime gerą žinią. Jų nusiiminėti jums nereikės. Mat „Dell Visor“ buvo sukonstruoti taip, kad korpuso viduje lengvai tilptų įvairių formų ir dydžio rėmeliai.

Mums taip pat labai patiko, kaip „Dell“ išsprendė laidų problemą. Juos atstoja du palyginti minkšti kabeliai, kuriuos naudojant specialų laikiklį galima nukreipti į korpuso priekį arba galą, kad jie nevaržytų jūsų judesių.

Tačiau bene didžiausias privalumas – paprastas diegimas. „Dell Visor“ kaip ir kitiems „Microsoft Mixed Reality“ platformą palaikantiems akiniams nereikalingi papildomi išoriniai davikliai. Prietaisas orientuojasi erdvėje naudodamas akselerometrą, magnetometrą, giroskopą ir dvi priekyje sumontuotas vaizdo kameras.

Akinių viduje sumontuoti du 2,9 colio (7,35 cm) įstrižainės 1440×1400 taškų raiškos LCD ekranai. Jie sukuria detalų ir įtaigų vaizdą. Jei naudosite kompiuterį su HDMI 1.4 standarto vaizdo jungtimi, „Dell“ akiniai generuos kadrus 60 kartų per sekundę greičiu. To pakanka, kad vaizdas nesilietų ir netrūkčiotų, tačiau dar įspūdingesnį efektą galite pasiekti naudodami vaizdo plokštę su HDMI 2.0 jungtimi. Tuomet „Visor“ galės veikti 90 kadrų per sekundę greičiu.

Dell Visor“ bandymai mums dar kartą parodė, kaip greitai tobulėja virtualios realybės technologijos. Nejučia prisiminėme prieš kelerius metus mūsų atliktus pirmųjų VR akinių modelių testus, kai praėjus vos keliolikai minučių daugeliui žmonių juos tekdavo nusiimti dėl staiga užklupusio galvos skausmo ar pykinimo… Su „Dell Visor“ tokių problemų nepasitaikė nei mums, nei kitiems juos bandžiusiems asmenims.

Patekę į virtualią erdvę joje esančius objektus valdome naudodami rankose laikomus valdiklius. Jų standartą sukūrė „Microsoft“, todėl jie gerai veikia su visais „Mixed Reality“ platformai skirtais žaidimais bei programomis.

Kaip veikia „Microsoft Mixed Reality“?

Mes nuolat naudojame „virtualios realybės“ pavadinimą, tačiau „Microsoft“ nori, kad jų kūrinys būtų vadinamas mišrios realybės arba MR platforma. Tokios kūrėjų pretenzijos turi pagrindo, mat „Microsoft Mixed Reality“ skirti akiniai gali gerokai daugiau nei įprasti VR prietaisai.

Dell Visor“ savyje jungia ir VR (virtualios realybės), ir AR (papildytos realybės) elementus. Naujieji akiniai ne tik atvaizduoja erdvinį vaizdą, kuris keičiamas atsižvelgiant į galvos judesius. Tuo pat metu akiniuose esančios vaizdo kameros registruoja ir analizuoja supančią aplinką. Todėl akiniai gali rodyti ne tik kompiuterio sugeneruotus vaizdus, bet ir realiai egzistuojančius objektus. Programinė įranga sukuria supančios erdvės 3D žemėlapį, kuriame ir vyksta visas veiksmas.

„Microsoft“ nori, kad MR platforma būtų naudojama ne tik pramogoms, bet ir kitoms veiklos sritims, pavyzdžiui, mokymams arba modeliavimui. Todėl naujoji platforma bus glaudžiai integruota su „Windows“ operacinės sistemos galimybėmis. Netgi naujoji garsiosios programos „Paint“ versija buvo sukurta taip, kad ja būtų galima ne tik piešti, bet ir kurti virtualius objektus! Tačiau visiems labiausiai rūpi, ar šie akiniai tinka pramogoms, todėl bandymų metu daug laiko skyrėme VR žaidimų testams. Kaip tokiais atvejais sakome – mūsų darbas sunkus, bet juk kažkas turi jį daryti!

Iš visų pramogų bene labiausiai mums patiko „Beat Saber“. Tai muzikinis žaidimas, kuris mus nustebino labai keistu ir įtaigiu skirtingų žanrų mišiniu. Ar nenorėtumėte nors akimirkai tapti „Žvaigždžių karų“ džedajais ir išmokti fektuoti lazeriniais kardais? O gal būgnininkais? „Beat Saber“ leidžia vienu metu įsijausti į šiuos du vaidmenis! Čia reikia kardais kapoti į jus lekiančius kubelius. Raudonus kubelius naikinate kaire ranka, o mėlynus – dešine. Kad gyvenimas nebūtų per daug saldus, juos reikia nukirsti iš rodykle nurodytos pusės, be to, tenka vengti įvairių kliūčių ir minų… Iš pirmo žvilgsnio labai paprastas žaidimas greitai tampa iššūkiu, kurį norisi įveikti!

Išvados

Jau senokai taip nesilinksminome! T. y… taip intensyviai nedirbome. „Microsoft Mixed Reality“ platforma ir jai skirtos pramogos paliko tokį šaunų įspūdį, kad apie „Dell Visor“… iš viso pamiršome! Ko gero, tai didžiausias komplimentas, kokio gali susilaukti virtualios realybės akiniai. Dėl itin nesudėtingo diegimo ir patogios konstrukcijos jie visiškai „nelenda“ į akis. Tai ne tik patys gražiausi, bet ir patys patogiausi akiniai, kokius kada nors esame bandę!

COMMENTS