Deeper Fishfinder  – išmanusis echolotas prisiekusiam žvejui

Deeper Fishfinder – išmanusis echolotas prisiekusiam žvejui

Geras žvejys turi žinoti, kas vyksta vandens gelmėse. „Deeper Fishfinder“ pagalba mes galime „pamatyti“ telkinio dugną, nustatyti vandens temperatūrą ir aptikti žuvų spiečius.


Šiuolaikiniai žvejai ginkluojasi pačiais naujausiais technologijų laimėjimais. Žvejybos įranga gaminama iš naujausių medžiagų, kurias dar visai neseniai buvo galima pamatyti tik NASA tyrimų laboratorijose. Dažnas žvejys jau nebeįsivaizduoja savo pomėgio be echoloto – įrenginio, kuris ultragarso pagalba analizuoja vandens telkinio dugno struktūrą, padeda surasti žuvingas vietas. Kaip tik tokią užduotį atlieka lietuvių kompanijos „Deeper“ sukurtas bevielis echolotas „Fishfinder“. TECHNORAMA su malonumu išbandė šio įrenginio galimybes ir papasakos, ką jis sugeba.

„Deeper Fishfinder“ konstrukcija

Tai išmanus bevielis echolotas, kurį galima valdyti nemokama programėle. Prietaisas gali dirbti su telefonais ir planšetiniais kompiuteriais, turinčiais „Android“ arba „iOS“ operacines sistemas. Surinkti duomenys į mobilųjį įrenginį perduodami bevieliu „Bluetooth“ ryšiu. Maksimalus „Deeper Fishfinder“ veikimo nuotolis siekia 40-50 metrų. Tačiau jis gali būti šiek tiek mažesnis, priklausomai nuo oro sąlygų ir mūsų telefone ar planšetėje įdiegtos „Bluetooth“ ryšio posistemės galingumo.

„Deeper“ echolotas yra rutulio formos. Jo skersmuo siekia 6,5 centimetro, o svoris siekia  vos 100 gramų. Korpuso viduryje yra hermetiškas sriegis, kurio pagalba galime atsukti ir nuimti įrenginio gaubtą. Tai padarę viduje išvysime USB lizdą. Jis naudojamas echoloto baterijos įkrovimui. Akumuliatorių įkrauti užtrunka apie 2 valandas. Pilnos įkrovos bandymų metu pakako daugiau nei 4 nepertraukiamo darbo valandoms. Prietaisą galime krauti naudodami USB kroviklį nuo elektros tinklo, automobilio akumuliatoriaus, o taip pat – iš kompiuterio USB jungties. Deja, komplekte rasime tik USB laidą – elektros tinklo ar automobiliniu krovikliu teks apsirūpinti patiems.

Echoloto galimybės

Apatinėje rutulio dalyje įmontuotas sonaras, veikiantis dviem ultragarso bangų dažniais (290 kHz ir 90 kHz). Pasirinktas darbo režimas įtakoja matymo lauką. Jis atitinkamai sudaro 15 arba 55 laipsnius. Sonaras gali išmatuoti vandens telkinio dugno gylį, kuris siekia nuo 0,5 iki 40 metrų. Naudojant plataus kampo ultragarso diapazoną minimalus gylis išauga iki 1,3 metro. „Deeper Fishfinder“ pakankamai tiksliai „piešia“ dugno reljefą – tuo įsitikinome šio prietaiso rodmenis sugretinę su kitų echolotų duomenimis. Hermetiškai užsuktas echolotas nebijo vandens. Jis gali veikti nuo -20°C iki +40°C temperatūroje.

Įrenginio dėžutėje rasime jau minėtą USB laidą, dėkliuką su karabinu, du tvirtinimo antgalius, kurie prisisuka prie „Deeper Fishfinder“ korpuse esančių sriegių, ir, aišku, valdymo instrukciją. Šis echolotas puikiai tinka tiek žvejams mėgėjams, tiek ir profesionalams. Prietaisą galima naudoti žvejojant meškere ir iš valties. „Fishfinder“ pravers poledinės žūklės mėgėjams ir netgi narams.

Žvejyba nuo kranto

„Deeper Fishfinder“ galimybės visu gražumu atsiskleidžia žvejojant nuo kranto, prieplaukos ar tilko. Norint ištyrinėti vandens telkinio dugną nereikalinga valtis, be kurios negali apsieiti dauguma kitų echolotų. Pakaks tvirtos meškerės ir ritės, galinčios atlaikyti 100 gramų „krovinio“ užmetimą. Valas rišamas prie tvirtinimo antgalio, kurį įsukame į rutulio viršuje esantį sriegį. Įsitikinus, kad echoloto korpusas yra hermetiškai užsuktas (tam patikriname, ar sueina skirtingose korpuso dalyse atvaizduotos žymelės), belieka užmesti echolotą į mus dominančią vandens telkinio vietą ir, pamažu vyniojant valą, pritraukti jį prie kranto.

„Deeper“ skirta programėlė turi skirtingiems žvejybos būdams pritaikytus informacijos patiekimo režimus

Keliaudamas vandens paviršiumi įrenginys siunčia ultragarso signalus ir „klausosi“ jų aido, kuris sugrįžta atsispindėjęs nuo dugno. Atsižvelgdamas į aido vėlavimo laiką, prietaisas nustato telkinio gylį savo buvimo vietoje. Sukaupti duomenys akimirksniu atvaizduojami telefono ar planšetės ekrane. Vos per kelias minutes galime susidaryti vaizdą apie dugno struktūrą, aptikti įdubas, kuriose dažniausiai galima tikėtis žuvų sankaupų ir netgi išanalizuoti dugno paviršiaus ypatumus.

GPS navigacijos pagalba echolotas sukuria vandens telkinio dugno žemėlapį

Žvejyba iš valties

Šis echoloto darbo režimas leidžia sukurti batimetrinį vandens telkinio žemėlapį, kuris mobiliajame įrenginyje atvaizduojamas realiuoju laiku. Šio žemėlapio pagalba galėsime matyti dugno kontūrus, įdubas, aptikti žuvingiausias vietas. Surinkti duomenys išsaugomi telefone, jais galėsime naudotis kada tik panorėsime.

Žvejojant žiemą „Deeper“ leidžia realiuoju laiku stebėti, kas vyksta po ledu

Poledinė žūklė

Kadangi „Deeper“ nebijo šalčio, jį galima naudoti ir žiemos sezone. Poledinei žūklei skirtas sonaro darbo režimas leidžia matyti vandens telkinio gylį, reljefą, įdubas, augmeniją, stebėti žuvų srautus ir jauką realiu laiku.

Išvados

„Deeper Fishfinder“ nedidelis, teniso kamuoliuko dydžio įrenginys. Jam lengvai rasime vietos savo kuprinėje. Echolotas gerokai praplečia žvejo galimybes, pakeldamas daugelio žmonių pamėgtą pramogą į visai kitą lygį. Įrenginio dėka galima pažinti vandens telkinius, rasti žuvingas vietas. Jis praverčia tiek žvejojant nuo kranto, tiek įsėdus į valtį ar išsiruošus į poledinę žūklę. Savo pasiekimais ir laimikiu galėsime pasigirti bičiuliams, išsiųsdami žinutę per socialinius tinklus.

COMMENTS