CES 2019: „Samsung“ televizorių naujienos

CES 2019: „Samsung“ televizorių naujienos

Las Vegase (JAV) prasidėjo CES 2019 – didžiausia pasaulyje elektronikos paroda. Tai vieta, kur garsiausios kompanijos pristato pačias karščiausias technologijų naujoves. „Samsung“ televizorių stendai, kaip visada, traukia šimtus tūkstančių žiūrovų. Šiais metais juose tikrai yra į ką pasigrožėti.

Televizorius sukonstruotas… iš plytelių

CES 2019 parodoje „Samsung“ pristato naują „microLED“ televizorių, pavadintą „The Wall“ (ang. „Siena“). „MicroLED“ technologiją Korėjos kompanija pirmą kartą pademonstravo lygiai prieš metus. Šio ekrano taškelių viduje yra trys mikroskopiniai LED elementai, skleidžiantys raudonos, mėlynos ir žalios spalvos spindulius. Tarpusavyje derinant šių elementų ryškumą, galima atkurti daugiau nei milijardą atspalvių, todėl vaizdas atrodo gyvas ir natūralus. Ekranas gali visiškai užgesti, parodydamas anglies juodumą gelmę arba sušvisti tokiu ryškumu, kad pritemdytame kambaryje pasidarytų šviesu kaip saulėtą dieną.

Tokia įrenginio architektūra leido atsisakyti tradiciniuose LED ekranuose naudojamo foninio apšvietimo ir tarpinių filtrų, kurie neigiamai atsiliepia vaizdo kokybei. Juodos spalvos atkūrimo, vaizdo matymo kampo, spalvų sodrumo ir kontrasto rungtyse naujasis „microLED“ ekranas nenusileidžia televizoriams, turintiems OLED ekranus, o lyginant maksimalų šviesumą, juos lenkia net kelis kartus. Be to, kaip teigia „Samsung“ naujieji ekranai neturi konkurentams būdingų trūkumų: jie gerokai lėčiau sensta, nėra pavojaus, kad išdegs taškeliai, ekrane rodantys ilgai nesikeičiančius vaizdu.

Aišku, „microLED“ technologija įspūdinga, tačiau dar įdomiau atrodo televizoriaus konstrukcija! Jis sudarytas iš nedidelių kvadratinių plytelių, kurios neturi rėmelio ir gali būti jungiamos į įvairaus dydžio, raiškos bei formos ekranus. Pernykštė „The Wall“ versija buvo 3,7 metro, todėl šiemet „Samsung“ nusprendė per daug nesismulkinti ir Las Vegase pademonstravo iš „microLED“ elementų surintą 5,5 m įstrižainės sieną. Tačiau prireikus galima sukonstruoti nors ir 10 metrų ekraną. Tokį sprendimą „Samsung“ siūlo kino salėms, planuojančioms gali rodyti 10K raiškos filmus.

Kadangi tokio dydžio ekranas tikrai netilptų namuose ar net biure, buvo parodyta ir gerokai „kuklesnė“ 4K raiškos 75 colių (190 cm) įstrižainės versija. Per vienerius metus „microLED“ gerokai patobulėjo. Parodos dalyviai pažymi, kad perėjimų tarp skirtingų plytelių dabar praktiškai neįmanoma įžiūrėti bet kokiu atstumu ir bet kokiomis apšvietimo sąlygomis.

„iTunes“ ir „AirPlay 2“ atkeliauja į „Samsung“ televizorius!

Ši naujiena tikrai pradžiugins daugelį „iPhone“ ir „iPad“ savininkų. Nuo šiol šiuose mobiliuosiuose įrenginiuose įsigytus ar išsinuomotus filmus bus galima matyti „Samsung“ televizoriaus ekranuose, nenaudojant papildomo „Apple TV“ priedėlio. Mat šiuose televizoriuose bus įdiegta visavertė „iTunes“ programėlė.

Šaunu tai, kad paslauga bus pasiekiama ne tik naujų 2019 m., bet ir pernykščių „Samsung“ televizorių modelių savininkams. Jiems tereikės televizoriuje įsidiegti atnaujintą programinės įrangos versiją.

„Samsung“ televizoriai taip pat palaikys „Apple“ sukurtą „AirPlay 2“ technologiją, leidžiančią iš įvairių programėlių į didelį ekraną perduoti „Apple“ mobiliuosiuose įrenginiuose bei „Mac“ kompiuteriuose transliuojamą vaizdą ir garsą.

COMMENTS