CES 2019: Plonų nešiojamųjų kompiuterių TOP5

CES 2019: Plonų nešiojamųjų kompiuterių TOP5

Jei norite sužinoti, kaip atrodys jūsų kitas nešiojamasis kompiuteris, pasižiūrėkite, ką naujo gamintojai siūlo CES 2019 parodoje! Čia galima pamatyti naujausias kompiuterinės technikos madas… Šiais metais madinga turėti dar plonesnį korpusą, bet svarbiausias dalykas – nuostabus ekranas: 4K, HDR ir AMOLED jau nieko nebestebina. Ir, aišku, jei nenorite būti palaikyti nepataisomais senamadžiais, nebandykite viešumoje rodytis su ekraną juosiančiu rėmeliu!

Asus ZenBook S13

Šio nešiojamojo kompiuterio 13,9 colio įstrižainės ekranas užima net 97 proc. korpuso. Toks pasiekimas verčia raudonuoti ne tik kompiuterių, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojus. Rėmelis yra toks mažas, kad dizaineriams teko sugalvoti papildomą snapelį, leidžiantį atlenkti kompiuterio ekraną vienu pirštu. Būtent šiame snapelyje įsikūrė internetinė kamera. Atlenkus ekraną apatinė korpuso dalis šiek tiek pakelia klaviatūrą, kad rašyti būtų dar patogiau.

„ZenBook S13“ – ne tik gražus, bet ir galingas. Tarp komplektacijos variantų galima rasti naujausius „Intel Whiskey Lake“ kartos procesorius bei „GeForce MX150“ grafinę posistemę, todėl tai bus ploniausias atskirą „vaizdelį“ turintis „noutbukas“.

Kompiuterio konstrukcija pagaminta iš aliuminio ir yra tokia tvirta, kad gali atlaikyti karinei technikai keliamus reikalavimus. Skelbiama, kad „Asus ZenBook S13“ premjera įvyks kovo mėnesį ir vidutinio lygio komplektacijų kaina turėtų balansuoti ties 1000 eurų riba.

Lenovo Yoga S940

„Yoga S940“ išvaizda šiek tiek primena „ZenBook S13“. Mat šis kompiuteris ekrano viršuje taip pat turi papildomą snapelį su internetine kamera. „Lenovo“ ekranas užima 90 proc. viso korpuso ploto, tačiau padėję „noutbuką“ šalia anksčiau aprašyto „Asus“ modelio didelio skirtumo nepastebėsite. „Lenovo“ užapvalino ekrano kratus taip, kaip tai dabar daro išmaniųjų telefonų gamintojai, o tai leido vizualiai sumažinti ir taip kuklaus rėmelio plotį.

„Lenovo“ siūlo variantus su 13,9 colio FHD ir 4K ekranais. Jų maksimalus šviesumas siekia atitinkamai 400 ir 500 nitų ir leidžia palaikyti „Dolby Vision“ bei HDR400 aukšto dinaminio diapazono transliacijų standartus, užtikrinančius aukštesnį nei įprastai spalvinį detalumą. Todėl šviesiausiose ir tamsiausiose kadro vietose, kurios anksčiau susiliedavo į vientisas dėmes, galima įžiūrėti žymiai daugiau žmogaus akiai natūraliai atrodančių smulkmenų.

„Lenovo Yoga S940“ galima rekomenduoti tiems, kuriems reikia pakankamai galingo kompiuterio, mat jūsų paslaugoms – aštuntosios kartos „Whiskey Lake“ procesoriai. Garsiakalbiai nukreipti į viršų, todėl jie turėtų užtikrinti gerą skambesį. Naujuosius „Yoga S940“ parduotuvėse pamatysime metų viduryje. Orientacinė kaina – apie 1500 eurų.

Dell XPS 13

Ši „Dell“ „noutbukų“ serija yra leidžiama ne vienerius metus ir pelnytai užsitarnavo daugelio vartotojų simpatijas. Pernykštis modelis buvo beveik tobulas, tačiau kai kuriems pirkėjams bei žurnalistams nepatiko žemai sumontuota internetinė kamera, kuri filmavo vaizdą kiek keistoku rakursu. Dabar ji persikėlė į tradicinę vietą – ekrano viršuje.

„Dell“ dizaineriai šį kartą nusprendė paeksperimentuoti su korpuso spalvomis ir naujam modeliui parinko „ledinį“ „Frost“ atspalvį, kuris puikiai dera prie kompiuterio išvaizdos. XPS 13 buvo aprūpintas naujos kartos „Maglev“ klaviatūra. Vietoje įprastų guminių tarpinių jos klavišai naudoja drugelio sparnų formos mechanizmą ir magnetus. Ši naujovė leido klaviatūros storį sumažinti ketvirtadaliu ir gerokai padidino jos ilgaamžiškumą. Plačiau su „Dell“  naujove galite susipažinti šiame vaizdo įraše:

„Dell XPS 13“ serija pasižymi modelių gausa. Pirkėjams bus siūlomi „Whiskey Lake“ procesoriai, liečiamieji bei neliečiamieji FHD raiškos ir liečiamieji 4K ekranai. Kainos už pigiausias versijas turėtų prasidėti nuo 900–1000 eurų.

HP Spectre x360 15

Šis kompiuteriais bene labiausiai primena tradicinius „noutbukus“, tai kodėl jis pateko į TOP5? Atsakymas – labai paprastas. Tai pirmas 15 colio įstrižainės nešiojamasis kompiuteris, turintis AMOLED ekraną! Patikėkite, jau vien ši „smulkmena“ verta būti paminėti mūsų penketuke. Tokių spalvų neturi nė vienas kitas ekranas! „Spectre x360 15“ palaiko HDR standartą ir atkuria 33 proc. daugiau spalvų nei to reikalauja sRGB gama ir siūlo įspūdingą 1:100 000 kontrastą.

HP ekraną galima atlenkti į kitą pusę, paverčiant „noutbuką“ planšete ar patogiu stoveliu. Kadangi AMOLED ekranas vartoja mažiau elektros energijos nei įprastos LED matricos, gamintojas žada, kad be papildomos įkrovos kompiuteris gyvens net iki 17,5 valandos. Apie komplektacijos galimybes ir kainą sužinosime šį pavasarį, kai „HP Spectre x360 15“ atkeliaus į parduotuves. Tačiau intuicija sako, kad 15 colių įstrižainės AMOLED pareikalaus iš pirkėjų nemažo finansinio pasiaukojimo.

Acer Swift 7

Desertui pasilikome patį ploniausią 2019 m. kompiuterį  – „Acer Swift 7“. Kompanija „Acer“ jau senokai „specializuojasi“ šioje rungtyje. 2016 m. pristatytas „Swift 7“ buvo 12 mm storio, o naujausiame liko vos 9,95 mm.

„Acer Swift 7“ plonumo paslaptis – magnio lydinio korpusas. Jis gerokai lengvesnis už analogiškus aliuminio variantus, bet pasižymi išskirtiniu tvirtumu. Nežiūrint to, kad ekranas yra neįtikėtinai plonas, jį galima valdyti pirštų prisilietimais. Be to, jis padengtas grūdintu šeštosios kartos „Gorilla Glass“ stiklu.

„Acer Swift 7“ puikiai tinka daug keliaujantiems žmonėms, jis praktiškai neužima jokios vietos kuprinėje, o ir sveria maždaug tiek, kiek planšetė – vos 890 gramų! Mums vis dar sunku patikėti, kad tiek gali sverti 14 colių ekraną turintis įrenginys.

„Swift 7“ turi šviečiančią klaviatūrą bei piršto atspaudų skaitytuvą, šalia klaviatūros sumontuota iššokanti internetinė kamera. Kompiuteris turi du „USB Type-C“ lizdus ir netgi papildomą adapterį monitoriui ir įvairių tipų USB įrenginiams prijungti.

Dar viena išskirtinė šio kompiuterio savybė – labai ilga liečiamoji aikštelė. Ji atkartoja 16:9 proporcijų ekrano formą ir leidžia visiškai atsisakyti pelės. Minimali kaina už „ekonominės klasės“ versiją…. Ar jūs tikri, kad norite ją žinoti?*

_____________________
* 1800 eurų!

COMMENTS