CES 2019: išmanūs parkavimo davikliai be jokių laidų

CES 2019: išmanūs parkavimo davikliai be jokių laidų

Parkavimo davikliai geram vairuotojui nereikalingi… Iki tos akimirkos, kol jis nenutupdo savo „karietos“ ant staiga išdygusio stulpelio, garažo sienos ar kaimyno buferio. Deja, tokius daviklius turi ne visi automobiliai, o įdiegti papildomus – keblu ir brangoka. Žvalgydamiesi CES 2019 parodos stenduose, išvydome labai paprastą sprendimą. Tai „FenSens“ numerio laikiklis su integruotais parkavimo davikliais. Jis naudoja „Bluetooth“ ryšį, todėl šiai sistemai nereikalingi jokie laidai.

„FenSens“ primena įprastą automobilinį registracijos numerio laikiklį, tačiau gerai įsižiūrėję šonuose pamatysite sumontuotus nuotolio daviklius. Įdiegti šią sistemą gali kiekvienas, sugebantis atsukti ir prisukti keturis varžtelius. Procedūra truks vos kelias minutes, nepareikalaus apsilankymo remonto dirbtuvėse ir kišimosi automobilio konstrukciją. Todėl šis sprendimas turėtų ypač patikti senovinių automobilių savininkams.

Informaciją apie atstumą iki kliūties „FenSens“ perduoda naudodama bevielį „Bluetooth“ ryšį. Duomenys keliauja į telefone įdiegtą programėlę („Android“ ir „iOS“), kuri aktyvuojama specialiu ant vairo ar skydo tvirtinamu mygtuku. Aplikacijoje vaizdžiai pateikiamas nuotolis iki priešais esančių kliūčių. Grafinę informaciją papildo garsiniai signalai ir vibracija, todėl saugiai parkuotis galima net tada, kai telefonas guli kišenėje.

„FenSens“ daviklius galima įrengti tiek transporto priemones gale, tiek ir jos priekyje. Numerio laikiklyje įstatyta keičiama AA tipo baterija, kurios pakaks 18 mėnesių. Parkavimo sistema gali veikti ekstremaliomis oro sąlygomis, ir lietuviška žiema jai nebaisi.

 

COMMENTS