CES 2019: „Etergo AppScooter“ – idealus transportas miestui

CES 2019: „Etergo AppScooter“ – idealus transportas miestui

CES 2019 parodoje galima išvysti daugybę su transportu susijusių naujovių: įvairių autopilotų, valdymo sistemų, elektromobilių ir netgi skraidančių taksi. Tačiau mes šį kartą nusprendėme papasakoti apie „Etergo AppScooter“. Tai olandų inžinierių sukurtas elektrinis motoroleris, kuris su viena įkrova gali nuvažiuoti net iki 240 kilometrų ir yra prifarširuotas išmaniosiomis funkcijomis.

Elektriniai skuteriai ir motoroleriai tampa vis populiaresni ir juos siūlo daugybė skirtingų gamintojų, tačiau iš to, ką esame bandę ir matę „Etergo AppScooter“ išsiskiria taip, tarsi būtų visiškai kitos lygos žaidėjas.

Tik pažiūrėkite, kaip jis atrodo! Klasikinės formos, kurios nepadarytų gėdos italų dizaineriams, per visą kvartalą matomas LED apšvietimas verčia spoksoti į šį gražuolį nė akimirkai neatitraukiant akių. Tačiau atsisėskite į vairuotojo vietą, ir vaizdas akimirksniu pasikeis. Prieš jūsų akis – milžiniškas spalvotas 7 colių įstrižainės ekranas. Jį galima nauti navigacijai, programėlėms ir nuotoliniam telefono valdymui per „Bluetooth“. Visa tai atliekama mygtukais, neatitraukiant rankų nuo vairo.

Motoroleris turi visavertę laisvų rankų įrangą, virš ekrano sumontuotas garsiakalbis ir mikrofonas leidžia atsakyti į telefono skambučius ir važiavimo metu bendrauti su draugais ar bendradarbiais. Garsiakalbį taip pat naudoja ir integruotas muzikos grotuvas.

„Etergo AppScooter“ atpažįsta šeimininko telefoną, todėl jam nereikalingas užvedimo raktas. Savininkas gali per nuotolį suteikti prieigą kitiems šeimos nariams ar net išnuomoti motorolerį visiškai nepažįstamiems asmenims!

Iki 240 km su viena įkrova

Pirkėjams gamintojas siūlo modelius su viena, dviem ar net trimis išimamomis banano formos baterijomis, kurių bendra talpa sudaro 2, 4 arba 7 kW. Pastaroji „Etergo AppScooter“ versija galima nuvažiuoti nuo Klaipėdos iki Kauno… Ir dar liks energijos pasivažinėti po miestą, ieškant įkrovimo stotelės!

Keista akumuliatorių forma parinkta neatsitiktinai. Jie taip kompaktiškai sutelpa į po sėdyne esančią ertmę, kad bagažinėje lieka vietos vidutinio dydžio pirkiniams. Kiekviena baterija turi diržą, leidžiantį persimesti „bananą“ ant peties. Motorolerį galima įkrauti tiesiogiai iš elektros tinklo. Taip pat yra galimybė išimti akumuliatorius ir užpildyti juos parsinešus į namus.

Greitas startas

Savo kūrinį „Etergo“ inžinieriai juokais vadina dviračiu „Tesla“. O tai reiškia, kad motoroleris privalo turėti lenktynininko gyslelę. „AppScooter“ nuo šviesoforo startuoja ir pasiekia miesto sąlygoms priimtiną 45 km/val. greitį vos per 3,9 sekundės, palikdamas  už nugaros gerokai galingesnius automobilius!

Kol kas – tik išrinktiesiems

„Etergo AppScooter“ šiuo metu yra gaminamas nedidelėmis partijomis. Gamintojas priima išankstinius užsakymus ir reikalauja sumokėti pradinį įnašą. Pigiausias 2kW modelis kainuoja 3400 eurų, o už brangiausią 7 kW modelį teks pakloti net 5250 eurų.

COMMENTS