CES 2019: elektrokardiograma – nebrangiame laikrodyje!

CES 2019: elektrokardiograma – nebrangiame laikrodyje!

Pamenate, kaip prieš kelis mėnesius visus nustebino „Apple Watch Series 4“, kai paaiškėjo, kad šiuo laikrodžiu bus galima daryti elektrokardiogramą? CES 2019 parodoje, vykstančioje Las Vegaso mieste (JAV) galima išvysti laikroduką, kuris sugeba tą patį, bet kainuoja tris kartus mažiau. Tai naujasis „Withings Move ECG“! Mes papasakosime, ką sugeba šis gražuolis, o jūs mums parašykite komentaruose, ar norėtumėte šį daikčiuką pamatyti TECHNORAMA parduotuvėse.

„Withings Move ECG“ labiau primena tradicinį analoginį laikrodį su rodyklėmis ir ciferblatu nei išmanųjį įrenginį. Tačiau pirmasis įspūdis yra klaidingas! „Move ECG“ priklauso vadinamųjų hibridinių laikrodžių kategorijai, kuria gamintojai bando suvilioti įprastų laikrodžių gerbėjus. Dažniausiai tokių prietaisų galimybės beveik nesiskiria nuo išmaniųjų apyrankių. Jie leidžia stebėti fizinį krūvį: skaičiuoja nueitus žingsnius, įveiktus kilometrus, laiptais užliptus aukštus, sudegintas kalorijas ir surinktą informaciją „Bluetooth“ ryšiu siunčia į išmaniajame telefone įdiegtą programėlę. „Withings“ inžinieriai nuėjo kitu keliu: kurdami naująjį „Move ECG“ gerokai išplėtė tipinį hibridinių laikrodžių „talentų sąrašą“.

„Move ECG“ sumontuoti trys elektrodai – du slepiasi galiniame dangtelyje, o trečias įsikūrė ciferblatą juosiančiame nerūdijančiojo plieno žiede. Jie skirti elektrokardiogramai daryti. Norint užregistruoti širdies darbą tereikia dviem pirštais paliesti laikrodžio korpusą ir palaukti apie 20–30 sekundžių. Elektrokardiograma iš karto nukeliauja į telefoną, kur jos laukia „Withings Health Mate“ programėlė.

Ši aplikacija atlieka pirminę elektrokardiogramos analizę ir aptikusi širdies ritmo sutrikimų  įspėja vartotoją, kad būtina kreiptis į gydytoją. Specialistas padarys papildomus tyrimus, bet tuo pačiu galės susipažinti su laikrodžio surinkta informacija, kurią galima iš telefono persiųsti PDF formatu.

Pagrindinė „Withings“ laikrodžio užduotis – laiku nustatyti prieširdžių virpėjimą arba aritmiją. Tai vienas dažniausių širdies ritmo sutrikimų: Europoje ir JAV su šia problema susiduria net ketvirtadalis brandaus amžiaus sulaukusių žmonių, tačiau ji neretai pasireiškia ir jaunesniems. Kai aritmija užtrunka ilgiau, padidėja rizika susidaryti krešuliams. Su kraujo tėkme krešuliai gali patekti į skirtingas organizmo vietas ir sukelti įvairių komplikacijų. Viena pavojingiausių – insultas!

Širdies ritmas sutrika pačiomis netikėčiausiomis aplinkybėmis, tačiau nebūtinai tada, kai esate pas gydytoją, o papildomi rizikos faktoriai, kurie išryškėja tyrimų metu, ne visada laiku atskleidžia pilną ligos vaizdą. „Withings Move ECG“ padeda iš karto reaguoti į potencialias sveikatos problemas. Šio laikrodžio savininkas, pajutęs širdies virpesius gali akimirksniu pats pasidaryti kardiogramą ir nelaukti, kol simptomai pasireikš būnant medicinos įstaigoje.

„Withings Move ECG“ pagamintas labai solidžiai. Šis laikrodis nebijo vandens, o jame įmontuotos baterijos pakanka net 12 mėnesių. Gamintojas žada, kad naujasis laikrodis parduotuvių lentynas pasieks antrajame šių metų ketvirtyje. Šiuo metu vyksta prietaiso sertifikamimas, kurį atlieka už medicinos prietaisų kontrolę atsakingos institucijos.

COMMENTS