CES 2018: „Samsung“ pastatė prie sienos kitus televizorių gamintojus!

CES 2018: „Samsung“ pastatė prie sienos kitus televizorių gamintojus!

„The Wall“ – taip pavadintas naujausias „Samsung“ kūrinys, kurį Korėjos kompanija pristatė Las Vegase (JAV) šiuo metu vykstančioje CES 2018 elektronikos ir buitinės technikos parodoje. Tai milžiniškas 146 colių (3,7 metro) įstrižainės televizorius, kuris rodo patį įspūdingiausią vaizdą, kokį kada nors esate matę!

Televizorius – transformeris

3,7 metro – ne riba. „Samsung“ atstovai kukliai prasitarė, kad galėtų pagaminti žymiai didesnį ekraną. Tačiau tokią įstrižainę pasirinko atsižvelgdami į amerikiečių poreikius: didesnis televizorius paprasčiausiai nebetilptų ant sienos. Jų žodžiais galima tikėti, nes vos prieš kelis mėnesius korėjiečiai demonstravo ekraną, kurio įstrižainė viršijo net 10 metrų.

„The Wall“ leidžia patiems pasirinkti, kokio dydžio televizoriaus jums reikia. Mat šio įrenginio ekranas, kaip konstruktorius, sudarytas iš kvadratinių 5 colių (12,7 cm) įstrižainės plokštelių. Pavienius modulius galima įžiūrėti tik tada, kai televizorius yra išjungtas. Vos tik įjungus įrenginį jis pavirsta vientisu vaizdu.

Visą sieną dengiantį ekraną kol kas galima pamatyti tik fantastiniuose filmuose, tačiau yra didelė tikimybė, kad tokius surenkamus televizorius parduotuvėse pamatysime visai netolimoje ateityje. Mat modulinė ekrano konstrukcija leidžia gamintojui gerokai sumažinti televizoriaus savikainą.

Iki šiol būdavo taip, kad pagaminti didelės įstrižainės ekraną kainuodavo kelis ar net kelioliką kartų brangiau nei mažą. Didėjant įstrižainei labai išauga tikimybė, kad jame pasitaikys koks nors defektas. Dažnai būna, kad dėl vieno neveikiančio taškelio tenka nurašyti visą ekraną. Šiuos nuostolius tenka padengti patiems pirkėjams. Nedideles 5 colių įstrižainės plyteles gamintojas gali „kepti“ kaip karštas bandeles. Sugedus vienam elementui likusios ekrano dalies nebereikia išmesti.

 

„microLED“ – OLED ekranų žudikas?

Sunku patikėti, tačiau modulinė konstrukcija – ne pati didžiausia naujovė, kurią išvydome „The Wall“ televizoriuje. Šiame įrenginyje panaudotas visiškai naujo tipo ekranas, pavadintas „microLED“ vardu.

146 colių įstrižainės televizoriaus ekranas yra sudarytas 8,3 mln. taškelių. Kiekvieno iš jų viduje yra trys mikroskopiniai LED elementai, skleidžiantys raudonos, mėlynos ir žalios spalvos spindulius. Tarpusavyje derinant šių elementų ryškumą, galima atkurti daugiau nei milijardą atspalvių, todėl vaizdas atrodo gyvas ir natūralus. Ekranas gali visiškai užgesti, parodydamas anglies juodumą gelmę arba sušvisti tokiu ryškumu, kad pritemdytame kambaryje pasidarytų šviesu kaip saulėtą dieną.

Tokia įrenginio architektūra leido atsisakyti tradiciniuose LED ekranuose naudojamo foninio apšvietimo ir tarpinių filtrų, kurie neigiamai atsiliepia galutinei vaizdo kokybei. Juodos spalvos atkūrimo, vaizdo matymo kampo, spalvų sodrumo ir kontrasto rungtyse naujasis „microLED“ ekranas nieko nenusileidžia televizoriams, turintiems OLED ekranus, o lyginant maksimalų šviesumą, juos lenkia net kelis kartus. Be to, kaip teigia „Samsung“ naujieji ekranai neturi konkurentams būdingų trūkumų: jie gerokai lėčiau sensta, nėra pavojaus, kad išdegs taškeliai, ekrane rodantys ilgai nesikeičiančius vaizdus.

COMMENTS