CES 2018: NVIDIA sukūrė monitorių, kuris didesnis už jūsų televizorių!

CES 2018: NVIDIA sukūrė monitorių, kuris didesnis už jūsų televizorių!

Monitoriai ir televizoriai turi ekranus, tačiau tai du visiškai skirtingi įrenginiai. Monitoriai sugeba greičiau priimti ir atkurti vaizdą, o televizoriai dažniausiai pasižymi daug didesne įstrižaine. Taip buvo iki šiol… Tačiau NVIDIA nusprendė perrašyti žaidimo taisykles. Las Vegase (JAV) vykstančioje CES 2018 parodoje vaizdo plokščių gamintojas pristatė milžinišką 65 colių (1,65 m) įstrižainės 4K raiškos „Big Format Gaming Display“ žaidimų monitorių! Kuo gi ji toks ypatingas?

Žaidimų monitoriams keliami ypač aukšti reikalavimai, todėl 30 ir daugiau colių įstrižainės modelius galima lengvai suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Tad lyginant su kitais konkurentais NVIDIA gaminys atrodo dar įspūdingiau. Žaisti prieš padoraus lango dydžio ekraną yra kažkas nuostabaus!

Naujasis monitorius pasižymi labai mažu vėlavimo laiku. Jis turi „DisplayPort“ bei HDMI jungtis, o ekranas gali veikti net 120 Hz dažniu, užtikrindamas sklandų, nesiliejantį ir netrūkčiojantį vaizdą net pačiose greičiausiose veiksmo scenose. Naudodama „G-Sync“ technologiją, NVIDIA vaizdo atkūrimo dažnį suderina su vaizdo plokštės darbu.

Kintamas vaizdo atkūrimo dažnis praverčia ne tik žaidžiant žaidimus, bet ir žiūrint filmus. Mat juos rodydamas monitorius prisitaiko filmavimo metu pasirinkto originalaus kadrų skaičiaus: kino filmai atkuriami naudojant 24 Hz dažnį, europietiški PAL standarto įrašai rodomi 25 arba 50 Hz, o amerikietiški NTSC – 30 arba 60 Hz dažniu.

Bus pristatyti trys skirtingi modeliai, tačiau jie visi turės VA tipo ekranus su kvantinių taškų sluoksniu. Jie labai tiksliai atkuria spalvas ir pasižymi sodria bei kontrastinga juodų atspalvių gama. NVIDIA sukonstruoti monitoriai naudoja zoninį LED apšvietimą su autonominio pritemdymo funkcija. Šviečiantys elementai tolygiai pasiskirsto po visą ekrano plotą, o jų šviesumas reguliuojamas atsižvelgiant į rodomo vaizdo ypatumus. Tamsiose kadro vietose jis prigęsta, o šviesiose įsiplieskia visu galingumu. Gamintojui pavyko išspausti maksimalų 1000 nitų šviesumą, todėl ekranas puikiai tinka HDR standartą palaikantiems filmams ir žaidimams.

Užkišusi už diržo konkurentų siūlomus monitorius NVIDIA nusprendė mesti iššūkį ir televizorių gamintojams. Todėl naujasis įrenginys buvo aprūpintas „NVIDIA Shield TV“ priedėliu su „Android TV“ išmaniosios televizijos sistema. Jis atstoja žaidimų konsolę, suteikia galimybę naudotis įvairiausiomis programėlėmis, pavyzdžiui „YouTube“, „Netflix“ ar „Amazon Video“. Tai leidžia vartotojams iš karto išnaudoti viskas ekrano galimybes – 4K raišką ir HDR standartą.

NVIDIA patinka karaliauti vaizdo plokščių rinkoje ir kompanija nesiruošia tapti monitorių gamintoju. Todėl naujuosius „Big Format Gaming Display“ modelius gamins trys partneriai: ACER, ASUS ir HP. Naujovės parduotuvių lentynas pasieks jau šių metų vasarą, bet NVIDIA neišduoda, kokia bus šių milžinų kaina. Vis dėlto intuicija mums kužda, kad sumaniusiems įsigyti šį gražuolį, teks sudaužyti ne vieną taupyklę.

COMMENTS