CES 2018: Internetas – iš lempos

CES 2018: Internetas – iš lempos

Visi žino, kas yra „Wi-Fi“. Dabar atėjo metas susipažinti su „Li-Fi“. Tai dar viena bevielio ryšio technologija. Tačiau vietoje radijo bangų ji duomenis perduoda naudodama šviesą! Informacija keliauja žmogaus akiai nematomais infraraudonaisiais spinduliais. Galima sakyti, kad „Li-Fi“ – tai rusiškų steroidų prisivalgęs televizoriaus pultelis!

„Li-Fi“ nėra naujiena, tačiau su šia technologija draugaujantys produktai, kuriuos būtų galima naudoti namuose pasirodė tik šiemet. Kompanija „Oledcomm“ Las Vegase vykstančioje CES 2018 parodoje pristatė įrangos komplektą „MyLiFi“, leidžiantį naudotis interneto ryšiu be laidų. Jį sudaro stalinė LED lempa ir prie kompiuterio USB jungties jungiamas adapteris.

„MyLiFi“ veikia kaip įprastas šviestuvas. Lempa turi šviesos jutiklį ir prisitaiko prie natūralaus apšvietimo sąlygų. Ryte ji skleidžia šaltesnių, o vakare šiltesnių atspalvių šviesą. Šio įrenginio funkcijas galima valdyti mygtukais arba telefone įdiegta programėle.

Korpuso šone rasite kompiuterinio tinklo lizdą – iki lempos interneto ryšys keliauja laidu. Kitas „MyLiFi“  komplekto elementas – prie kompiuterio jungiamas adapteris. Jo diegimas trunka vos kelias sekundes. Operacinė sistema akimirksniu atpažįsta naują įrenginį, ir jau galima pradėti naudotis internetu.

Kaip ir reikėjo tikėtis, duomenys perduodami visiškai nepastebimai. Lempa ir adapteris bendrauja skleisdami ir priimdami trumpus šviesos impulsus. Duomenų perdavimo greitis – neblogas – apie 20 megabitų per sekundę, o teorinė „Li-Fi“ ryšio riba skaičiuojama šimtais gigabitų.

Deja, ryšio veikimo nuotolis mūsų lūkesčių nepateisino. Visu greičiu internetas veikia tik tada kai lempa yra nukreipta tiesiai į adapterį, stovintį ant to paties stalo. Paslinkus kompiuterį vos pusmetriu, internetas „užtraukia rankinį stabdį“. Kitas ne mažiau svarbus trūkumas – „Oledcomm“ sukurtas „MyLiFi“ komplektas kainuoja net 840 dolerių! Už daiktą, kuris atlieka prašmatnaus kompiuterio tinklo adapterio vaidmenį, tiek mokėti tikrai neverta.

Vis dėlto šis prietaisas gali būti pritaikytas ten, kur svarbus duomenų saugumas. „LiFi“ technologija neprasiskverbia pro sienas ir garantuoja, kad bevieliu ryšiu perduodami duomenys nepalis patalpos ir nepateks į pašalinių rankas.

COMMENTS