CES 2018: du kino teatrai – viename kambaryje

CES 2018: du kino teatrai – viename kambaryje

Vakaras ar savaitgalis – puikus metas pramogoms: galima patogiai įsitaisyti fotelyje, pasižiūrėti filmą, krepšinio rungtynių transliaciją, pamėgtą televizijos laidą arba sužaisti konsolei skirtą žaidimą. Deja, kiekvienas šeimos narys turi savo planų ir pomėgių. Todėl svetainė neretai tampa tikru kovos lauku, o nugalėtojo laukia trokštamas prizas – teisė tapti vienvaldžiu televizoriaus pultelio viešpačiu…

O juk galima gyventi draugiškai! Tokią galimybę Las Vegase (JAV) vykstančioje CES 2018 parodoje pademonstravo „Mirraviz“ ekrano kūrėjai. Iš pirmo žvilgsnio šis daiktas niekuo nesiskiria nuo įprasto projektoriui skirto ekrano, tačiau atidžiau pasižiūrėję galime pamatyti esminį skirtumą.

„Mirraviz“ sugeba vienu metu rodyti dviejų ar trijų skirtingu kampu pastatytų DLP projektorių perduodamus vaizdus! Atsisėdę vienoje ekrano pusėje matysite vieną filmą ar televizijos transliaciją, o perėję į kitą išvysime tai, ką žiūri jūsų kaimynas. Kad netrukdytumėte vieni kitiems, galite naudoti ausines. „Mirraviz“ ekranas puikiai tinka komandinių kompiuterinių žaidimų mėgėjams, nes nebereikia dalyti ekrano per pusę: kiekvienas žaidėjas gali mėgautis tik jam skirtu vaizdu.

 

„Mirraviz“ galima naudoti su šiek tiek patobulintais DLP projektoriais. Šio ekrano paslaptis, speciali danga, kuri dažnai naudojama kelio ženkluose ir dviratininkų atšvaituose. Ši danga visada atspindi šviesą ta kryptimi, iš kurios ji sklinda. Todėl ekranas veikia kaip atvirukas ar kalendorius, kurį pasukus pasikeičia matomas vaizdas. Būnant šalia projektoriaus vaizdas yra ryškus ir kontrastingas, tačiau persėdus šiek tiek toliau, jis pradeda pamažu ima lietis su kito projektoriaus perduodamu paveikslėliu.

„Mirraviz“ ekrano ir dviejų projektorių rinkinys Jungtinėse Amerikos Valstijose kainuoja nuo 1500 dolerių. Šios technologijos kūrėjai žada, kad jau artimiausiu metu bus galima naudoti kitų gamintojų siūlomus projektorius. Jų savininkams tereikės įsigyti apie 500 dolerių kainuojantį „Mirraviz“ ekraną.

COMMENTS