Bosch WAW32690BY | WTW85590BY: tobula porelė

Bosch WAW32690BY | WTW85590BY: tobula porelė

Šį kartą į mūsų bandymų laboratoriją atkeliavo net du vokiški buitiniai prietaisai – skalbyklė WAW32690BY ir džiovyklė WTW85590BY. „Serie | 8“ dueatas nesunkiai patenkins vidutinio dydžio šeimos poreikius. Šioje apžvalgoje mes pristatysime „Bosch“ technikos galimybes.

Kokios mintys kyla išgirdus „Bosch“ pavadinimą? Tikriausiai pagalvojate apie vokišką kokybę, ilgaamžiškumą, solidžią gaminio konstrukciją, pedantišką inžinierių ir dizainerių darbą, kai bandant nuspėti būsimų vartotojų įgeidžius svarbi kiekviena smulkmena… Įvaizdis – šiuolaikinės rinkodaros variklis, tačiau mes pasistengėme atsispirti legendinio prekinio ženklo kerams ir bandydami naują „ Bosch Serie | 8“ skalbyklės ir džiovyklės duetą jam kėlėme pačius aukščiausius reikalavimus. Šioje apžvalgoje mes papasakosime apie tai, ką sužinojome testuodami „Bosch WAW32690BY“ skalbyklę ir kondensacinę „Bosch WTW85590BY“ skalbinių džiovyklę.

Naujausia kaina: 

„Bosch WAW32690BY“: universali skalbyklė

Pažintį su šiuo „Bosch“ kūriniu pradėjome nuo „sausų“ techninių charakteristikų. Prietaiso aukštis – 84,8 cm, plotis – 59,8 cm, gylis – 59 cm, o su 90° kampu atidarytomis durelėmis – 1,06 m. Planuodami vietą šiam įrenginiui, būtinai palikite 0,5 cm tarpelius šonuose ir pakankamai erdvės gale, kad skalbyklę būtų galima prijungti prie vamzdyno ir kanalizacijos.

Skalbyklė yra masyvi ir sveria daugiau nei 81 kg, didelė masė efektyviai slopina vibraciją, ir darbo metu prietasas stovi vietoje, tarsi būtų prikaltas prie grindų. Be to, „Bosch“ inžinieriai nepašykštėjo kokybiškų garso izoliacijos medžiagų ir net sukūrė specialų „AntiVibration“ sienelių profilį.

Pastangos nenuėjo veltui! Skalbimo metu WAW32690BY skleidžia vos 47 dB triukšmą, kurį nesunkiai užgožia tylaus priemiesčio garsai, o gręžiant skalbinius, kai variklis įsuka būgną iki maksimalios 1556 apsukų per minutę spartos, triukšmo lygis pakyla iki 73 dB ir neviršija tos kritinės ribos, kai garsas tampa įkyrus aplink esantiems žmonėms.

„Bosch“ skalbyklės būgne telpa 9 kg skalbinių. Vieną kilogramą vidutiniškai sudaro pilna vieno žmogaus apranga ir rankšluostis, todėl šis prietaisas lengvai patenkins vidutinio dydžio ar net didelės šeimos poreikius. Su WAW32690BY galėsite drąsiai skalbti įkrovai imlius daiktus, pavyzdžiui, antklodes, kurioms, priklausomai nuo dydžio ir storio, dažniausiai reikia 7 kg ar net didesnės talpos būgno.

Vienas didžiausių „Bosch WAW32690BY“ privalumų – tylus „EcoSilence Drive“ variklis. Jis yra toks ilgaamžis, kad gamintojas nedvejodamas šiam skalbyklės mazgui suteikė net 10 metų trukmės garantiją! Ilgaamžiškumas yra pasiekiamas sumažinant vidinių variklio dalių trintį, o tai tuo pačiu turi mūsų visų piniginėms labai malonų „pašalinį efektą“ – gerokai mažesnes elektros energijos sąnaudas. Lyginant su standartinėmis A+++ energijos efektyvumo klasės skalbyklėmis WAW32690BY suvartoja net 30 proc. mažiau elektros energijos, tad net skalbiant dažniau nei kas antrą dieną metinės elektros energijos sąnaudos sudarys vos 152 kWh.

Automatinis skalbimo priemonės dozavimas

Bosch“ skalbyklė aprūpinta išmania i-DOS“ automatinio dozavimo sistema. Įvertinusi skalbinių tipą ir užterštumo lygį mašina pati parenka optimalų skalbimo priemonės kiekį. Išduosime paslaptį – ši funkcija labiausiai sužavėjo skalbyklę testavusius stipriosios lyties atstovus. Pripildai dozatorių vieną kartą ir gali nebesukti galvos, kad įpylus per mažai skalbiniai nebus pakankamai švarūs, o padauginus „pasipuoš“ baltomis dėmėmis ir netgi ims dirginti odą!

Taupo laiką ir pinigus

Kitas labai naudingas dalykas – „VarioPerfect“ sistema. Ji leidžia skalbyklę idealiai pritaikyti savo poreikiams. Pavyzdžiui, jeigu labai skubate, galite valdymo skydelyje pasirinkti  „SpeedPerfect“ funkciją. Ji skalbimo laiką sutrumpins net iki 65 proc. O kai laiko turite į valias, nustatę reikiamą skalbimo programą spauskite „EcoPerfect“ mygtuką, ir energijos sąnaudos sumažės iki 50 proc. Ir vienu, ir kitu atveju galėsite mėgautis nepriekaištingai švariais skalbiniais!

Švaros paslaptis

Bosch WAW32690BY“ tausoja jūsų skalbinius. Šiame prietaise sumontuota unikali „VarioDrum“ sistema tolygiai paskirsto vandenį ir švelniai bei efektyviai skalbia įvairių tipų drabužius. Skalbyklės būgnas turi lašelio formos iškilimus ir asimetrines menteles, kurios švelniai suka jūsų skalbinius nepaisant būgno sukimosi krypties. Tokiu būdu užtikrinamas ypač tolygus ir intensyvus skalbimas, kuriam neatsispiria net labiausiai įsigėrę nešvarumai.

„Bosch“ inžinieriai pagalvojo apie viską! Jie skalbyklę aprūpino „DrumClean“ būgno valymo funkcija. Kai ateina laikas šalinti būgno nešvarumus, ji pati primena apie save – skalbyklės ekranėlyje ima mirksėti atitinkamas LED indikatorius. Būgno valymo procedūrą reikia kartoti kas 20 skalbimų. Jums tereikia pasirinkti „Drum Clean“ programą ir spustelėti starto mygtuką. Visą darbą skalbyklė atlieka pati. Ji tam naudoja iki 90 °C pašildytą vandenį ir įsukusi būgną iki reikiamo greičio pašalina susikaupusias apnašas. Prireikus būgno valymo procedūrą galima atidėti vėlesniam laikui.

„Bosch WTW85590BY“ kondensacinė skalbinių džiovyklė

„Bosch“ džiovyklė savo matmenimis, dizainu, valdymo skydeliu ir net vibraciją sugeriančia korpuso konstrukcija labai primena ką tik aprašytą skalbyklę WAW32690BY, todėl puikiai „įsipaišo“ į skalbyklės ir džiovyklės duetą. Džiovyklė turi 8 kg būgną ir labai greitai išdžiovina skalbinius. Net užpildžius visą būgną ši procedūra užtrunka ne ilgiau nei 35 minutes. WTW85590BY aprūpinta „AutoDry“ sistema, kuri stebi drabužių drėgnumą ir pasiekus reikiamą sausumo lygį užbaigia džiovinimo programą.

Naudojant kas antrą dieną, per metus džiovyklė suvartoja vos 176 kWh elektros energijos, o tai reiškia, kad ji atitinka griežčiausius A+++ energijos efektyvumo klasei keliamus reikalavimus.

Naujausia kaina: 

Kaip veikia šilumos siurblys?

Ekonomiško ir efektyvaus džiovinimo paslaptis – „Bosch“ džiovyklėje sumontuotas šilumos siurblys, todėl ji veikia uždaru režimu. Vietoje to, kad karšta drėgno oro srovė būtų paleista į išorę, ji nukreipiama į garintuvą, kur yra atšaldoma. Staigus temperatūros pokytis priverčia garus vandens lašeliais. Susikaupęs kondensatas pašalinamas drenažiniais kanalais, o išdžiovintas oras vėl įkaitinamas ir išpučiamas į džiovyklės būgną.

Oro srovės atšaldymu, o vėliau jos įšildymu rūpinasi uždaras mechanizmas, sudarytas iš šaldymo skysčiu užpildytos hermetiškos vamzdelių grandinės ir ją supančių radiatorių, pro kuriuos pučiama oro srovė.

Vienoje sistemos pusėje esančiuose vamzdeliuose kaupiasi šaltas skystis, atšaldantis radiatoriais pučiamą karštą ir drėgną orą. Sušilęs šaldymo skystis virsta dujomis ir patenka į kompresorių, kur dėl aukšto slėgio dar labiau įkaista. Tada karštos dujos nukreipiamos į tolimesnę radiatorių zoną, kur jos vėl sušildo ką tik pravėsusią ir drėgmės atsikračiusią oro srovę. Atidavusios šilumą orui dujos vėl pavirsta šaldymo skysčiu, krinta slėgis, o kartu su juo – ir šaldymo skysčio temperatūra. Tokiu būdu šilumos siurblys leidžia net dvigubai sumažinti elektros poreikius. Jau nekalbant apie tai, kad vonios kambarys visą laiką išlieka sausas ir vėsus.

Visada švarus kondensatorius

Be šilumos siurblio „Bosch“ džiovyklė taip pat turi ir savaiminio išsivalymo kondensatorių „SelfCleaning Condenser“. Tai vieta, į kurią patenka iš drabužių išsiskyrusi drėgmė. Kartu su ja įprastai „atkeliauja“ įvairūs pūkai ir kiti po skalbimo drabužiuose likę apnašos, kurios gali greitai užkimšti kondensatorių ir gerokai sumažinti jo efektyvumą.

Savaiminio išsivalymo funkcija efektyviai išsprendžia šią problemą. Kiekvieno džiovinimo ciklo metu kondensatorius yra valomas vandens srove. Priklausomai nuo pasirinktos programos, valymo procedūra gali būti kartojama net iki keturių kartų, todėl visada užtikrinamas efektyvus energijos vartojimas.

Išvados

„Bosch Series | 8“ skalbyklė ir džiovyklė su kaupu pateisino mūsų lūkesčius. Tai patikimi, tylūs, ekonomiški ir savo darbą efektyviai atliekantys prietaisai. Skalbyklė WAW32690BY lanksčiai prisitaiko prie jūsų poreikių, suteikdama galimybę pasirinkti ekonomiškiausią arba greičiausią skalbimo režimą. Mums labai patiko automatinė „i-DOS“ skalbimo priemonės dozavimo sistema ir tai, kad skalbyklė pati pasirūpina būgno švara.

Darbų automatizavimo tendenciją tęsia ir „Bosch WTW85590BY“ kondensacinė džiovyklė. Savaime išsivalantis kondensatorius šį prietaisą paverčia visiškai autonomišku įrenginiu – vartotojui belieka tik įdėti ir išimti skalbinius. Šilumos siurblio technologija užtikrina patį efektyviausią džiovinimo procesą, ir, lyginant su tradiciniais džiovyklių modeliais, sumažina elektros energijos sąnaudas net du kartus! Be to, toks sprendimas garantuoja aplinkos komfortą, nes prietaisas dirba uždaru režimu, neišskirdamas į aplinką drėgmės ir karščio.

Naujesnis straipsnis

COMMENTS