Bandome „Samsung“ kaitlentes

Bandome „Samsung“ kaitlentes

Kaitlentė – nesvarbu, elektrinė ar dujinė – tai vienas dažniausiai naudojamų virtuvės prietaisų. Todėl labai svarbu ją išsirinkti tinkamai. Į TECHNORAMĄ neseniai atkeliavo nauja „Samsung“ kaitlenčių serija. Šioje apžvalgoje papasakosime, kaip jos veikia ir kuo yra ypatingos.

Į mūsų laboratoriją atkeliavo naujos „Samsung“ kaitlentės: indukcinė (NZ64H57477K) ir dujinė (NA64H3010AK). Savo pažintį pradėjome nuo indukcinio modelio bandymų.

Indukcinė kaitlentė „Samsung NZ64H57477K“ turi lengvai prižiūrimą keraminio stiklo paviršių

Kuo ypatingos indukcinės kaitlentės?

Tai greičiausiai veikianti, ekonomiškiausia ir saugiausia kaitlenčių rūšis. Įrenginio sukuriamas stiprus magnetinis laukas įkaitina tik patį puodą ir tą darbinio paviršiaus dalį, ant kurios jis stovi. Šis efektas yra labai stiprus, todėl vanduo užverda per 2–3 minutes.

Tradicinių elektrinių viryklių energetiniai nuostoliai siekia 50 proc., o indukcinių kaitlenčių – vos 5 proc. Maisto gamybai nenaudojamas prietaiso paviršius lieka šaltas, tad nieko baisaus neatsitiks, net jei netyčia jį palies aplink maistą ruošiančius tėvus belakstantys vaikai.

Indukcinė kaitlentė gali tiksliai kontroliuoti dirbančio ploto temperatūrą ir vartotojas turi galimybę pasirinkti vieną iš 15 galios lygių. Todėl tikimybė, kad maistas išbėgs yra gerokai mažesnė, nei gaminant valgį tradiciniu būdu.

Ant indukcinių kaitlenčių galima naudoti emaliuotus, ketaus ir plieno puodus. Tinkamus indus nesunku atpažinti naudojant magnetą. Jei jis „prilimpa“ prie paviršiaus, tai tokį puodą galima drąsiai naudoti su indukcine kaitlente. Tačiau teks atsisakyti iš stiklo, aliuminio ar vario pagamintų indų.

„Flex Zone“ galima panaudoti skirtingais būdais: virti ir kepti didelius dideliius patiekalus arba uždėti kelis indus vienu metu

„Flex zone“ verda dar greičiau ir lanksčiau

„Samsung NZ64H57477K“ paviršius pagamintas iš lengvai valomo keraminio stiklo. Be dviejų tradicinių kaitviečių indukcinė kaitlentė turi „Flex Zone“. Tai didelė atvira stačiakampė viryklės erdvė, pritaikyta keliems patiekalams ruošti. Ant jos vienu metu lengvai sutelpa keli įvairių dydžių puodai ir net didelės kepimo formos. Ši galimybė itin praverčia ruošiant maistą visai šeimai ir gaminant sudėtingesnius patiekalus.

Liečiamieji valdymo mygtukai išdėstyti logine seka

Patogus valdymas

„Samsung NZ64H57477K“ valdymo skydelis primena kosminio laivo pultą! Tačiau pirmasis įspūdis neturėtų suklaidinti. Čia viskas paprasta ir patogu. Mygtukai išdėstyti iš kairės į dešinę logine seka, kuri atitinka maisto ruošos žingsnius. Jų skaičių padeda sumažinti „Samsung“ siūloma „Quick Start“ funkcija. Vos tik pasirinkus virimo zoną kaitlentė iš karto pradeda šildyti puodą ar keptuvę, įjungdama maksimalią temperatūrą, o po to pamažu ją sumažina iki reikiamo lygio. Panašiu principu veikia ir „Quick Pan“ programa. Paspaudus mygtuką ji vos per 50 sekundžių įkaitina keptuvę.

Saugus naudojimas

Indukcinė kaitlentė aprūpinta saugos sistema. Šį prietaisą galėsime lengvai užrakinti, kad jis nekeltų pavojaus vaikams. Įrenginys taip pat turi automatinio išsijungimo funkciją, kuri suveikia, kai ilgai paliekame indus nieko nedarydami arba nepadedame puodo ant kaitinimo elemento.

Su indukcine kaitlente galima ne tik virti ar kepti, bet ir palaikyti jau pagamintų patiekalų šilumą. Be to, yra specialus indikatorius, kuri  informuoja apie likutinę darbinio paviršiaus temperatūrą, kuri pamažu krenta baigus ruošti valgį. Mažoji raidė „h“ šviečia, kai paviršiaus temperatūra viršija 45 °C, o didžioji „H“, kai jis yra įkaitęs daugiau nei 60 °C.

„Samsung NA64H3010AK“ – galingiausia dujinė kaitlentė savo klasėje

Dujinės viryklės – neprilygstama galia

Kita mūsų išbandyta kaitlentė – „Samsung NA64H3010AK“. Ji turi po dujinius keturis degiklius, kurių bendra galia siekia net 8,3 kW ir yra didžiausia savo klasėje. Todėl galėsime greitai ruošti didelio karščio reikalaujantį maistą, pavyzdžiui, kepti riebaluose ar skrudinti. Vanduo taip pat užvirs daug greičiau nei įprastai. Didelė degiklių galia ypač praverčia skubant ir ruošiant patiekalus, kuriuos reikia greitai apkepti, išsaugant sultingą ir minkštą vidų.

Ketaus grotelės

Dėl ypatingos grotelių konstrukcijos puodų nereikia kilnoti – juos lengvai tarsi bėgeliais perstumiame iš vietos į kitą. Paprasti indikatoriaus ženklai taip pat parodo, ar virtuvės reikmenys yra degiklio viduryje ir gauna daugiausia karščio.

Mėgstantiems Rytų virtuvę labai pravers specialaus dizaino „Wok“ grotelės, kurios leidžia saugiau ir patogiau gaminti patiekalus. Jos rūpinasi, kad išlenktą pagrindą turinti kiniška keptuvė maisto ruošos metu stabiliai stovėtų savo vietoje.

Kaitlentės priežiūra – labai paprasta, mat groteles galima plauti indaplovėje.

 

COMMENTS