Bandome įmontuojamas „Samsung“ orkaitės

Bandome įmontuojamas „Samsung“ orkaitės

Daug laiko praleidžiame virtuvėje, todėl orkaitė yra vienas svarbiausių jos elementų. Šioje apžvalgoje susipažinsime su naujausiomis įmontuojamomis elektrinėmis orkaitėmis, kurias siūlo Korėjos kompanija „Samsung“. Atlikę šių įrenginių bandymus išsiaiškinome, kuo jos ypatingos.

To dar nebuvo! Į TECHNORAMOS bandymų laboratoriją atkeliavo net šeši skirtingi orkaičių modeliai. Tai tikri gražuoliai, kurie skiriasi ne tik išvaizda, bet ir funkcijomis. Sau tinkamą orkaitę lengvai suras kiekvienas vartotojas.

Mums didžiausią įspūdį paliko dvi įmontuojamų „Samsung“ orkaičių funkcijos. Tai „Dual Fan“ ir „Dual Cook“ sistemos. Todėl daugiausiai dėmesio skyrėme pažinčiai su šiomis naujovėmis.

„Dual Fan“ ventiliatoriai sukasi į priešingas puses

Kas yra „Dual Fan“?

Tradicinės elektrinės orkaitės turi vieną, o „Dual Fan“ modeliai – net du ventiliatorius. Ši funkcija naudojama iki 70 l talpos „Samsung“ įmontuojamose orkaitėse. „Dual Fan“ ventiliatoriai sukasi į priešingas puses ir tolygiai paskirsto karštį po visą įrenginio tūrį. Kepamas maistas kaista vienodai, nepriklausomai nuo to, kokiame orkaitės lygyje jis yra pastatytas. Todėl visi mūsų patiekalai kepa lygiai tokiu pačiu greičiu.

„Dual Fan“ orkaitės turi tris kaitiklius: apatinį, viršutinį su grilio elementu ir konvekcinį, kuris kaitina į ventiliatorius teikiamą orą. Nuolat cirkuliuojanti karšto oro srovė labai pagreitina maisto ruošą ir taupo elektros energiją. Maistas švelniai apskrunda, o viduje išlieka minkštas ir sultingas. Derinant ventiliatorių ir kaitiklių darbo režimus galima išbandyti pačias įvairiausias kepimo technikas.

„Dual Cook“ sistema leidžia „Samsung“ orkaitėje vienu metu gaminti du skirtingus patiekalus

Kas yra „Dual Cook“?

Labai dažnai pasitaiko, kad norime paruošti kelis skirtingus patiekalus, ir vienos orkaitės virtuvėje tiesiog nebepakanka. Tokiais atvejais į pagalbą atskuba „Samsung“ sukurta „Dual Cook“ technologija. Ji leidžia vienu metu vienoje orkaitėje gaminti kelis skirtingus patiekalus, nes viršutinė ir apatinė kepimo zonos veikia nepriklausomai viena nuo kitos.

„Dual Cook“ suteikia galimybę kepimo zonose parinkti skirtingą temperatūrą bei kepimo laiką. Kepimo zonas vieną nuo kitos atskiria specialus skirtukas, todėl mums nereikia bijoti, kad susimaišys skirtingų maisto produktų kvapai.

„Samsung“ orkaitėje su „Dual Fan“ sistema taip pat lengvai paruošime labai didelius patiekalus. Ištraukus skirtuką abi zonos pradeda veikti drauge ir pasirūpina, kad maistas tolygiai iškeptų.

Bandymų metu įsitikinome, kad „Dual Fan“  padeda gerokai sumažinti elektros energijos sąskaitą. Orkaitė greitai įkaista, vieno kepimo metu paruošia iš karto du patiekalus ir daro tai žymiai greičiau už tradicinius konkurentus. Be to, nedideles maisto porcijas galima paruošti įjungiant tik vieną iš dviejų kepimo zonų.

„Dual Cook“ orkaičių temperatūros režimai

Pirmosios zonos
temperatūra
Mažiausia
antrosios zonos
temperatūra
Didžiausia
antrosios zonos
temperatūra
40 40 45
60 50 75
80 65 105
100 80 135
120 90 160
140 105 190
160 120 220
180 135 250
200 145 250
220 160 250
250 170 250


Lengvas valymas

Mūsų išbandytos „Samsung“ orkaitės naudoja net tris skirtingus valymo būdus, kurie gerokai palengvina jų priežiūrą:

  • Pirolitinis valymas. Ši sistema nereikalauja varginančio orkaitės šveitimo. Jos ertmė yra įkaitinama iki 500 °C temperatūros, todėl visi riebalai ir maisto priskretę likučiai paprasčiausiai sudega. Mums belieka nušluostyti pelenus nuo orkaitės dugno.
  • Katalitinis valymas. Įkaitinus orkaitę iki 220°C suaktyvinama katalitinė sienelių danga. Ji oksiduoja riebalų likučius ir paviršius tampa švarus.
  • Valymas garais „Steam Clean“. Šis metodas padeda išvalyti net ir labiausiai įsigėrusius nešvarumus. Nedidelis kiekis vandens orkaitės viduje paverčiamas karštais garais. Riebalai ir maisto likučiai atkimba nuo sienelių, todėl juos daug lengviau nuvalyti.

Apie tai, kokie valymo metodai naudojami skirtinguose „Samsung“ orkaičių modeliuose, galima sužinoti žvilgtelėjus į bandytų modelių aprašymus.

Kokius modelius išbandėme?

TECHNORAMOS laboratorijoje išbandėme net šešias įmontuojamas „Samsung“ orkaites:

Samsung NV75J7570RS

Kaitinimas: „Dual Cook“ + du ventiliatoriai
Valymas: pirolitinis ir „Steam Clean“
Korpusas: nerūdijančiojo plieno
Talpa / plotis: 75 l / 60 cm

Samsung NV75J3140BS

Kaitinimas: vienas ventiliatorius + žiedinis (konvekcinis) kepimas
Valymas: katalitinis
Korpusas: nerūdijančiojo plieno
Talpa / plotis: 75 l / 60 cm

Samsung NV66M3531BS

Kaitinimas: „Dual Cook“
Valymas: katalitinis ir „Steam Clean“
Korpusas: nerūdijančiojo plieno
Talpa / plotis: 66 l / 60 cm

Samsung NV70K2340RB

Kaitinimas: „Dual Fan“
Valymas: katalitinis
Korpusas: juodas
Talpa / plotis: 70 l / 60 cm

Samsung NV70K1340BS

Kaitinimas: „Dual Fan“
Valymas: katalitinis
Korpusas: nerūdijančiojo plieno
Talpa / plotis: 70 l / 60 cm

Samsung NV70K1340BB

Kaitinimas: „Dual Fan“
Valymas: katalitinis
Korpusas: juodas
Talpa / plotis: 70 l / 60 cm

COMMENTS