Ausinės SONY h.ear on 2 (WH-H900N): tyla – gera byla

Ausinės SONY h.ear on 2 (WH-H900N): tyla – gera byla

Triukšmą slopinančios ausinės plinta tokiu greičiu, kad atrodo, jog netrukus jos visiškai išstums tradicinius modelius. Neseniai SONY pristatė pirkėjų ir ekspertų simpatijas užkariavusių ausinių MDR-1000X pamainą – WH-1000XM2, o į parduotuvių lentynas jau beldžiasi dar vienas naujokas, turintis pakeisti pernykštes „SONY h.ear on“!

Naujosios „h.ear on 2“ ausinės oficialiai vadinasi SONY WH-H900N… Jei tektų rinkti gamintoją, kuris savo produktams parenka painiausius ir sunkiausiai įsimenamus pavadinimus, SONY tikrai pretenduotų į prizinę vietą! O kaip japonams sekasi gaminti garso įrangą? Į šį klausimą atsakyti padės mūsų atliktas  testas.

Naujausia kaina:

Techninės charakteristikos

 • garsiakalbiai: dinaminiai 40 mm, titanu padengtos membranos
 • veikimo dažnis: 5 Hz–40 kHz (20 Hz–20 kHz naudojant „Bluetooth“)
 • varža: 32 Ω
 • jautrumas: 103 dB/mW
 • belaidis ryšys: „Bluetooth 4.1“ su HSP, HFP, A2DP, AVRCP palaikymu
 • kodekai: SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC
 • funkcijos: kontaktinis įrangos poravimas (NFC), MP3 failų skambesio pagerinimo technologija (DSEE HX), laisvų rankų įranga, sulankstoma konstrukcija, aktyvus triukšmo slopinimas (ANC), liečiamasis valdymas
 • darbo laikas: 28 val. su įjungtu ANC, iki 34 val. išjungus ANC. Įkrovos laikas – iki 6 valandų
 • laido ilgis: 120 cm
 • svoris: 290 g

Nuo pernykščio modelio „h.ear on 2“ visų pirma skiriasi pasteline spalvų gama

Komplektacija

SONY h.ear on 2“ japonai pristato kaip dizaineriškas, kokybiško garso mėgėjams skirtas ausines. Surinkimo kokybe, medžiagomis ir techniniais sprendimais jos nenusileidžia SONY „flagmanui“ WH-1000XM2. Todėl siekiant sumažinti gamino kainą, taupyti teko kitose vietose. Visų pirma – ausinių komplektacijoje, kuri yra daugiau nei kukli. Pakuotėje radome tik USB ir ausinių laidus bei minkštą maišelį. Apie kietą kelioninį dėklą pirkėjas gali tik pasvajoti.

Ausinių išvaizda

Skurdoką komplektaciją pamirštame vos tik paėmę „h.ear on 2“ į rankas. Savo išvaizda naujosios ausinės labai panašios į pernykštį į „ h.ear on“ (MDR-100ABN) modelį. Dizaineriai šiam įrenginiui suteikė ypač elegantišką formą ir parinko skoningą pastelinių spalvų paletę. Konstrukcijoje dominuoja lygios plokštumos. Ausinės išsiskiria žemu išraiškingu profiliu, platus lankelis, kurio viduje slepiasi tvirta metalinė juosta, gerai priglunda prie galvos.

Po tris savaites trunkančių bandymų ir negailestingo eksploatavimo „h.ear on 2“ atrodo taip, tarsi būtų ką tik ištrauktos iš dėžutės. Todėl medžiagoms, iš kurio pagamintas šių ausinių korpusas, skiriame pačius aukščiausius įvertinimus.

Pagrindinės SONY ausinių funkcijos valdomos liečiant specialią aikštelę

Valdymas ir ergonominės savybės

H.ear on 2“ apgaubia ausis, tačiau vietos ausų kaušeliams viduje nėra itin daug. Formą įsimenančios pagalvėlės prisitaiko prie galvos silueto. Užsidedant ausines ant galvos lankelis prispaudžia pagalvėles, išstumdamas dalį ausų kanaluose esančio oro. Susidaro vakuumas, tačiau, siurbimo efektas nėra stiprus ir prie jo galima nesunkiai priprasti.

Palyginus su WH-1000XM2, „h.ear on 2“ geriau tinka ilgam muzikos klausymui, tačiau šiek tiek prasčiau izoliuoja nuo aplinkos garsų. Vis dėlto abu SONY modeliai šioje rungtyje nusileidžia ergonomijos standartus diktuojančioms ausinėms „Bose QC35 II“. Pastarasis modelis yra daug lengvesnis ir pasižymi geresnėmis ventiliacinėmis savybėmis.

Ausinės turi sulankstomą korpusą, todėl jos krepšyje užima labai nedaug vietos

Ausinių garsiakalbius dengia minkštas tinklelis. Jie pasukti tokiu kampu, kad sklindantis garsas sklistų tiesiai į ausies ertmę. Dėl sulankstomos kaušelių konstrukcijos įrenginys transportavimo metu užima palyginti nedaug vietos.

Kairiajame gaubtelyje įmontuotas NFC jutiklis, leidžiantis vienu prilietimu suporuoti įrenginį su išmaniuoju telefonu. Čia taip pat įsikūrė 3,5 mm skersmens ausinių lizdas, įjungimo bei triukšmo slopinimo sistemos valdymo mygtukai.

Dešinėje ausinių pusėje yra liečiamoji aikštelė. Ja valdomos visos pagrindinės ausinių funkcijos. Braukiant pirštu per aikštelę į skirtingas puses, galima reguliuoti garsumo lygį, sustabdyti ir paleisti dainas, pereiti prie kito kūrinio.

„H.ear on 2“ garsiakalbiai sugeba atskleisti subtilius muzikos skambesio skirtumus

Ausinės kuria tylą!

Naujosios SONY ausinės gerai izoliuoja nuo aplinkos net tada, kai aktyvi triukšmo slopinimo sistema (ANC) yra išjungta. Vis dėlto tam tikri garsai, pavyzdžiui, variklių gaudesys ar metalinių konstrukcijų dundėjimas prasiskverbia į vidų.

Įjungus triukšmo slopinimo funkciją (angl. „Active Noise Canceling“ arba ANC), viskas staiga pasikeičia. Ausinių korpuse įmontuoti mikrofonai registruoja aplinkos garsus, o garsiakalbiai akimirksniu generuoja juos slopinančius impulsus. Triukšmo slopinimo sistema pastoja kelią labiausiai varginantiems žemiesiems ir vidutinių dažnių garsams.

Mums pasirodė, kad pagal triukšmo slopinimo efektyvumą „h.ear on 2“ šiek tiek nusileidžia pripažintiems lyderiams: „Bose QC35 II“ ir „SONY WH-1000XM2“. Tačiau skirtumas nėra didelis: norint visiškai nustelbti aplinką tenka pasirinkti vos šiek tiek didesnį muzikos garsumą nei mūsų minėtuose modeliuose.

Bandymų metu mums labai patiko galimybė reguliuoti triukšmo slopinimo lygį. Tai daroma ant korpuso esančiu mygtuku arba išmaniajame telefone įdiegta programėle „Sony | Headphones Connect“.

Vaikštant mieste verta rinktis „Ambient“ režimą, kuris į ausines praleidžia dalį aplinkos garsų. Jis gerokai sumažina varginančio triukšmo lygį, bet tuo pačiu leidžia girdėti pravažiuojančius automobilius bei einančių žmonių žingsnius.

Triukšmo slopinimo sistemų mikrofonai kartais pagauna vėjo gūsius ir ausinėse gali pasigirsti nemalonus švilpesys. Šią problemą išsprendžia „Wind Reduction“ režimas. Keista, bet jį kažkodėl galima pasirinkti tik per telefono programėlę.

Uždengus dešinį ausinių gaubtą ranka, triukšmo slopinimo funkcija trumpam atsijungia. Ši galimybė labai praverčia bendraujant su aplinkiniais arba bandant įsiklausyti į aplinkos garsus.

Ausinių darbo laikas

H.ear on 2“ – tikros rekordininkės! Su įjungta triukšmo slopinimo sistema jos be papildomo įkrovimo veikia net 28 valandas. Išjungus šią funkciją laikas pailgėja iki 34 valandų. Elektros energijos sąnaudos šiek tiek padidėja klausantis nesuspaustų aukštos kokybės garso įrašų.

Net labai intensyvių bandymų metu ausines kraudavome vos kartą į savaitę. Todėl faktas, kad ši procedūra užtrunka kelias valandas, mums visiškai netrukdė.

Patogi programėlė

Kaip jau minėjome, ausinių valdymui skirta programėlė „Sony | Headphone Connect“. Joje galima keisti įvairius įrenginio nustatymus ir pamatyti baterijos įkrovos lygį. Čia taip pat pasirenkami aktyvios triukšmo slopinimo sistemos darbo režimai. Yra galimybė keisti muzikos skambesį, pasirenkant įvairius garso efektus ir keičiant skirtingų dažnių garso intensyvumą. Pastebėjome, kad ši funkcija gerai veikia tik su naujausiais SONY išmaniaisiais įrenginiais. Klausantis muzikos iš kitų gamintojų telefonų garso kokybė labai nukenčia, todėl ja geriau nepiktnaudžiauti.

Garso kokybė

Jai neturėjome jokių priekaištų. Lyginant su „Bose CQ35 II“, „h.ear on 2“ garsas pasižymi didesniu dinaminiu diapazonu ir labiau išreikštu erdvės efektu. Ausinių skambesys – palyginti neutralus. Šiek tiek labiau akcentuojami vidutiniai dažniai. „Bosai“ – ryškūs, bet nestelbia likusių garsų. Nors muzika skamba švelniai ir šiek tiek šiltai, tačiau garsas pasižymi geru detalumu: leidžia išskirti pavienius instrumentus.

Muzikos galima klausyti tiek naudojant bevielį „Bluetooth“ ryšį, tiek ir prijungus ausines laidu. Pastarasis būdas veikia net tada, kai jos yra visiškai išsikrovę. Tiesa, tokiu atveju tenka verstis be aktyvios triukšmo slopinimo sistemos, ir garso kokybė juntamai suprastėja. Aukštą belaidžio muzikos transliavimo kokybę padeda užtikrinti „aptX“, „aptX HD“ ir LDAC kodekų palaikymas. „Bluetooth“ ryšys perduoda išlieka stabilus net atsitraukus nuo muziką atkuriančio įrenginio kelių metrų atstumu.

Išvados

SONY h.ear on 2“ (WH-H900N) mus maloniai nustebino: nepriekaištinga garso kokybė, gerai veikianti triukšmo slopinimo funkcija ir patogus valdymas – viskas, ko reikia muzikos mėgėjui ir keliautojui. SONY pavyko sukurti tikrai universalias ausines. Jos patiks ir „bosų“ gerbėjams, ir žmonėms, propaguojantiems švelnesnį neutralų skambesnį.

Šias ausines verta rinktis tiems, kurie dirba triukšmingame biure, daug važinėja viešuoju transportu, vertina tylą, ramybę ir kokybišką muziką. Tačiau labai daug ir ilgai keliaujantiems žmonėms, pavyzdžiui, nuolatiniams oro linijų klientams, vertėtų pasidomėti pačią efektyviausią triukšmo slopinimo sistemą turinčiais modeliais („Bose CQ35 II“ ir SONY WH-1000XM2). Mat jie šiek tiek efektyviau kovoja su triukšmo sukeliamu nuovargiu.

Privalumai:

 • kokybiškos medžiagos ir aukšta surinkimo kokybė
 • patogus valdymas
 • lanksti ir efektyvi triukšmo slopinimo funkcija
 • geras garsas

Trūkumai:

 • neturi kieto dėklo
 • palyginti didelis svoris
 • Ilgas įkrovos laikas

 

COMMENTS