ASUS Zenfone 5: kur aš jį mačiau!

ASUS Zenfone 5: kur aš jį mačiau!

Niekas nežino, kas vyksta dizainerių galvose. Kur jie randa įkvėpimo? Gamtoje, o gal klasikiniuose meno kūriniuose ir architektūroje? Su „Zenfone 5“ telefono kūrėjais – viskas daug paprasčiau. Vieno žvilgsnio užtenka, kad suprastum, jog jie savo mūzą surado… Jony Ive’o studijoje.

Naujasis ASUS išmanusis kaip du lašai vandens primena „iPhone X“! „Zenfone 5“ ekranas turi tokius pat užapvalintus kraštus ir gerai pažįstamą „pasmakrę“, kurioje įmontuota priekinė 8 megapikselių vaizdo kamera bei jutikliai.

Tačiau naujasis ASUS kūrinys turi tai, ką apie ką „iPhone X“ galėtų tik pasvajoti. Visų pirma – gerokai didesnį 6,2 colio (15,75 cm) įstrižainės 18,5:9 proporcijų ekraną ir ausinių lizdą. Be to, korpuso gale išvysite greitą ir patogų pirštų atspaudų skaitytuvą, kurį „iPhone X“ iškeitė į „Face ID“ veidų atpažinimo sistemą. ASUS taip pat aprūpintas „Face Unlock“ funkcija. Tiesa, pastaroji yra gerokai paprastesnė ir ne tokia patikima kaip „Apple“ analogas.

FullHD+ „Zenfone 5“ ekranas pasižymi dideliu šviesumu (500 nitų). Jį galima valdyti nenusiimant pirštinių, kas dabartinio ledynmečio sąlygomis tikrai praverstų daugumai Lietuvos gyventojų!

Protingas fotoaparatas

Dvigubos pagrindinės vaizdo kameros išvaizda vėl perša analogijas su „Apple“ telefonu, tačiau jo galimybes labiau norisi lyginti „kiečiausių“ LG ir „Huawei“ modelių pasiekimais.

ASUS kamera turi 24 mm ir 12 mm židinio nuotolio objektyvus. Matymo kampą fotografavimo arba filmavimo metu galima keisti vienu mygtuko spustelėjimu. Plačiakampis objektyvas praverčia darant makro nuotraukas, bandant įamžinti didelius, bet netoli esančius objektyvus. Dirbdami drauge objektyvai kuria puikius portretus, išryškina veidą ir sulieja fono detales.

„Zenfone 5“ kamera moka pažinti kadre esančias detales. ASUS naudoja panašią dirbtinio intelekto sistemą, kurią jau matėme „Huawei Mate 10 Pro“ ir LG V30S modeliuose. Ši sistema koreguoja spalvas, baltos spalvos balansą, ekspoziciją, išlaikymą ir vaizdo kontrastą. Fotografavimo nuostatos parenkamos, atsižvelgiant į tai, ką fotografuojate. „Zenfone 5“ atpažįsta net 16 skirtingų situacijų, pavyzdžiui, žmones, maistą, šunis, kates, saulėlydžius, dangų, žolę, jūrą, gėles, augalus, sniegą, naktį, tekstą ar QR kodus.

Kai padarysite kelias dešimtis skirtingų nuotraukų, ASUS nuotraukų galerijoje galėsite išvysti pakoreguotus jų variantus. Vartotojui suteikiama galimybė nurodyti, kokie pakeitimai jam patinka. Dirbtinis intelektas įsimena telefono savininko pasirinkimus ir ateityje vaizdus koreguoja atsižvelgdamas į jo pageidavimus. Bus patenkinti ir tie, kurie mėgsta stipriai filtrais „išgražintas“ nuotraukas, ir tie, kuriems labiau prie širdies natūralus, autentiškas vaizdas.

Kiti fotografavimo režimai

„Zenfone 5“ reikia pagirti už ypač lankstų fotoaparato valdymą. Vartotojas gali pasirinkti tokį režimą, kuris jam labiausiai patinka:

  • Portretai – telefonas panaudoja abiejų pagrindinio fotoaparato jutiklių užfiksuotą vaizdą ir rūpinasi nuotraukos ryškumo gyliu.
  • Vaizdo koregavimas realiame laike – fotografavimo metu „Zenfone 5“ ant veido užfiksuoja ir stebi net 365 taškus, pritaikydamas suasmenintus vaizdo efektus bei defektų korekcijas. Rezultatą galite matyti iš karto.
  • Profesionalo režimas – jį pasirinkus fotografavimo nuostatas galėsite keisti rankiniu būdu, parinkdami tinkamą baltos spalvos balansą, ekspoziciją, išlaikymą, ISO jautrumą bei vaizdo ryškumą.

„ZeniMoji“ šypsenėlės

Be naujų nuotaikingų emodžių šiais laikais nebegali išsiversti nė vienas save gerbiantis išmanusis telefonas. ASUS sukūrė nuosavą „ZeniMoji“ sistemą. Ji veikia panašiai kaip „Apple“ ir „Samsung“ sukurti analogai: seka veido judesius ir „užvelka“ ant jo animuotą paveikslėlį. Čia ir vėl į pagalbą atskuba dirbtinis intelektas, kuriam tenka analizuoti kadro turinį.

 

Išmani telefono įkrova

ASUS telefonas tausoja savo bateriją. Jame įdiegta „AI Charging“ funkcija stebi jūsų įpročius ir įsimena, kokiu metu dažniausiai kraunate savo įrenginį. Įkrovos metu ji iš karto įkrauna telefoną iki 80 proc. padalos, o likusią akumuliatoriaus dalį užpildo prieš pat jums atsikeliant.

Dvi „Zenfone 5“ versijos

ASUS išleido du labai panašius naujus „Zenfone“ serijos modelius – „Zenfone 5“ ir „Zenfone 5z“. Savo išvaizda ir funkcijomis jie praktiškai vienodi, tačiau „Zenfone 5z“ turi galingesnį procesorių („Snapdragon 845“ vietoje „Snapdragon 636“) ir daugiau darbinės atminties (4–8 GB vietoje 4–6 GB). Abu modeliai aprūpinti naująja „Android 8 Oreo“ operacine sistema bei „ZenFone UI 5“ valdymo aplinka.

Beliko sulaukti, kada šie gražuoliai pasieks parduotuves. Kol kas ASUS neskelbia „Zenfone 5“ kainos, tačiau jie turėtų būti gerokai pigesni už kitų gamintojų siūlomus flagmanus.

 

Techninės charakteristikos

COMMENTS