Apple TV – išmaniosios pramogos televizoriaus ekrane

Apple TV – išmaniosios pramogos televizoriaus ekrane

Populiariausios „Apple“ programėlės ir žaidimai pagaliau atkeliavo į televizoriaus ekrane! Naujos kartos „Apple TV“ apjungia pačias geriausias išmaniosios televizijos funkcijas ir „Apple“ įrenginiams būdingą patogų bei intuityvų valdymą.


„Apple“ – senbuviai išmaniosios televizijos rinkoje. Visai neseniai TECHNORAMA parduotuves pasiekė ketvirtosios kartos „Apple TV“ modelis, kuris bet kurį televizorių gali paversti patogiu pramogų centru. Šioje apžvalgoje papasakosime, ką sugeba šis prietaisas.

Įrenginio konstrukcija

Naujasis ketvirtos kartos „Apple TV“ modelis yra du kartus aukštesnis už savo pirmtaką, tačiau jo išvaizda tęsia seniai nusistovėjusias dizaino tradicijas. Įrenginio užduotis – nepastebimai įsilieti į svetainės aplinką, ir juodo plastiko paviršius bei lakoniškos korpuso linijos puikiai susidoroja su šiuo iššūkiu.

„Apple TV“ apginkluotas sparčiu 64-ių bitų architektūros A8 procesoriumi ir 2 GB darbinės atminties. Galinėje prietaiso sienelėje išvysime jungčių komplektą, kurį sudaro maitinimo lizdas, HDMI jungtis, leidžianti atkurti kokybišką „Full HD“ (1920×1080 tšk.) raiškos vaizdą, bei vietinio tinklo prievadas. Be to, naujasis priedėlis palaiko visus bevielio „Wi-Fi“ ryšio standartus.

„Apple TV“ taip pat turi ir „Type-C“ tipo USB jungtį. Kaip ir ankstesniuose „Apple TV“ modeliuose, USB lizdas yra skirtas įrenginio priežiūrai bei tvarkymui, o ne išorinių laikmenų prijungimui.

Išmanusis pultelis

Nuotolinio valdymo pultelis – bene labiausiai pasikeitusi ir patobulėjusi „Apple TV“ dalis. Nedidelis, patogiai rankoje gulintis įrenginukas sveria vos 47 gramus. Jo korpusas pagamintas iš aliuminio, o priekis pasipuošė stikliniu paviršiumi. Viršuje įmontuota jautri ir patogi liečiamoji aikštelė. Prietaisas turi „Lightning“ jungtį, kurios pagalba įkraunama viduje įmontuota baterija.

Pultelis su „Apple TV“ bendrauja ne tik infraraudonųjų spindulių pagalba, bet ir bevieliu „Bluetooth“ ryšiu. Todėl spaudžiant mygtukus pultelio nebereikia nukreipti į priedėlio pusę. Kita naujovė – akcelerometras ir giroskopas. Šie jutikliai praverčia televizoriaus ekrane žaidžiant „Apple TV“ pritaikytus žaidimus. Pultelis atpažįsta vartotojo gestus ir leidžia valdyti žaidimų veikėjus rankos judesiais.

Kaip ir anksčiau, ant „Apple TV“ pultelio yra vos keli valdymo mygtukai. Spustelėję „Meniu“ grįžtame į ankstesnį programėlės langą ir valdome įvairius nustatymus. Paspaudę televizoriaus paveikslėliu pažymėtą mygtuką, atsidursime pagrindiniame „Apple TV“ valdymo aplinkos ekrane. Pultelis taip pat turi garso reguliatorius, leistuvo bei paieškos mygtukus.

Įspūdinga valdymo aplinka

Ketvirtosios kartos „Apple TV“ įdiegta nauja operacinė sistema „tvOS“. Jos valdymo principai bus gerai pažįstami ankstesnių „Apple TV“ modelių savininkams. Pradžios ekrane išvysime „Apple“ internetinių paslaugų ir įdiegtų programėlių paveikslėlius. Į „Apple TV“ pagaliau atkeliavo programėlių parduotuvė „App Store“! Joje galėsime rasti nuotaikingų žaidimų ir naudingų aplikacijų. Bandymų metu iš karto įdiegėme „Plex TV“. Ši programėlė leidžia žiūrėti prie namų tinklo prijungtuose kompiuteriuose esančius filmus bei mėgautis sukauptais muzikos įrašais.

Įdiegtos programėlės ir žaidimai saugomi vidinėje atmintyje, kuri priklausomai nuo pasirinkto modelio, yra 32 GB arba 64 GB talpos. Iš esmės, „Apple TV“ – tai nedidelis, bet pakankamai galingas kompiuteris, ir „tvOS“ operacinė sistema puikiai išnaudoja jo galimybes. Pavyzdžiui, žiūrėdami iš interneto transliuojamą filmą, galime liečiamosios aikštelės brūkštelėjimu peršokti iš vienos jo vietos į kitą. Navigaciją palengvina miniatiūros, leidžiančios greitai surasti mus dominantį filmo fragmentą. Vos tik nukeliaujame į norimą vietą, be jokio vėlavimo prasideda vaizdo transliacija. Tokį sklandų ir nepastebimą valdymą pavyksta pasiekti talpios vidinės atminties dėka – „Apple TV“ transliacijos pradžioje parsiunčia visą filmo kopiją, tad mes galime mėgautis nepriekaištinga vaizdo kokybe, nepriklausančia nuo interneto ryšio spartos ir stabilumo.

Pritaikytas dirbti su kitais „Apple“ įrenginiais

„Apple TV“ – tai ne tik patogi išmaniosios televizijos sistema, bet ir galingas „Apple“ kompiuterių bei mobiliųjų telefonų pagalbininkas. Naudodami „Mac“ kompiuteryje įdiegtą programą „iTunes“, galime per „Apple TV“ transliuoti jame įrašytus filmus, muziką bei nuotraukas. „Mac OS X“ operacinė sistema aprūpinta „AirPlay“ funkcija, leidžiančia į televizorių perduoti ekrano bei įvairių programų (pvz., „QuickTime“) rodomą vaizdą.

„AirPlay“ taip pat veikia ir mobiliuosiuose „Apple“ įrenginiuose – „iPhone“ ir „iPad“. Daugelyje šiems prietaisams pritaikytų programėlių galima išvysti „AirPlay“ mygtuką, kurį spustelėjus mobiliajame įrenginyje rodomas vaizdas bus perkeltas į didelį televizoriaus ekraną, o telefonas ar planšetė taps patogiu valdymo pulteliu.

Išvados

„Apple TV“ bet kurį televizorių paverčia išmania televizijos sistema. Prietaisas pasižymi patogiu ir intuityviu valdymu, o jame panaudoti komponentai užtikrina spartų ir sklandų darbą. Pagyrimų vertas naujos kartos valdymo pultelis, kuris praverčia ne tik valdant „Apple TV“ funkcijas, bet ir žaidžiant žaidimus.

Ketvirtosios kartos „Apple TV“ ypatingai rekomenduojame „Apple“ kompiuterių bei mobiliųjų įrenginių savininkams. Mat šis įrenginys televizorių paverčia dideliu ir patogiu mūsų įrenginio ekranu.

COMMENTS