„Apple“ pristatė net tris naujus „iPhone“ modelius!

„Apple“ pristatė net tris naujus „iPhone“ modelius!

Nuo pirmojo „iPhone“ pasirodymo praėjo jau dešimt metų! Šiam jubiliejui „Apple“ ruošėsi kaip niekada rimtai ir pirkėjams pristatė net tris naujus išmaniuosius telefonus: „iPhone 8“, „iPhone 8 Plus“ ir „iPhone X“. Šioje apžvalgoje mes papasakosime, kuo jie ypatingi.

„iPhone“ pristatymas sutapo naujos „Apple“ būstinės atidarymu. Milžiniškoje salėje susirinkę žiūrovai su nekantrumu laukė „iPhone X“ pasirodymo, tačiau apšildomosios grupės vaidmenį atlikę „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ visai nenublanko jo akivaizdoje.

„iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ korpusai pagaminti iš grūdinto stiklo ir turi ypač tvirtą aliuminio rėmą

„iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“

Savo išore naujieji modeliai nedaug skiriasi nuo savo pirmtakų – „iPhone 7“ serijos atstovų. Tačiau vos paėmus juos į rankas, pokyčius išduoda iš grūdinto stiklo pagaminta korpuso nugarėlė. Stiklo ir aliuminio derinys puikiai atrodo, be to, jis nebijo dulkių ir vandens.

„iPhone 8“ aprūpintas 4,7 colio įstrižainės, 16:9 proporcijų „Retina HD“ ekranu, o „iPhone 8 Plus“ – gerokai didesnis. Jis turi 5,5 colio įstrižainės ekraną. Abu ekranai pasižymi itin tiksliu spalvų atkūrimu ir palaiko „3D Touch“ technologiją, atpažįstančią piršto paspaudimo lygius. Telefonuose taip pat įdiegta „True Tone“ technologija, kuri reguliuoja baltos spalvos balansą ir priderina rodomus atspalvius prie apšvietimo sąlygų. Todėl vaizdas atrodo daug natūraliau ir nevargina akių.

Naujieji „iPhone“ modeliai nebijo dulkių ir vandens

Vis dėlto didžiausi pokyčiai slepiasi viduje. Naujuosius telefonus galima krauti nenaudojant laidų. Jie palaiko „Qi“ standartą, kuris leidžia telefono bateriją įkrauti tiesiog padedant įrenginį ant specialaus padėklo. Su belaidžiu krovikliu bus galima įkrauti ne tik visus naujuosius „iPhone“ modelius, bet ir naujos kartos „Apple Watch“ laikrodžius bei „AirPods“ ausines.

„iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ taip pat gavo rimtą galios injekciją. Juose sumontuotas naujas šešių branduolių procesorius „A11 Bionic“ su „Apple“ sukurta grafine posisteme. Pats procesorius yra 25 proc. spartesnis už savo pirmtaką A10, o keliems branduoliams pritaikytus skaičiavimus atlieka net 70 proc. greičiau. Pirkėjams siūlomi modeliai turės 32, 128 arba 256 GB vidinės atminties.

Nuo šiol „iPhone“ bus galima įkrauti naudojant bevielį kroviklį

Virš ekrano įstatyta 8 megapikselių vaizdo kamera, o „iPhone 8“ korpuso galinėje sienelėje įsikūręs fotoaparatas aprūpintas nauju 12 megapikselių jutikliu su optiniu vaido stabilizatoriumi. „iPhone 8 Plus“ turi dvigubą fotoaparatą su dviem skirtingais lęšiais. Juo įamžinama kadrų pora yra sujungiama į vieną vaizdelį. „Apple“ sukurta programinė įranga talkina kuriant įspūdingus portretus. Todėl vartotojas gali keisti fono ryškumą ir net koreguoti veido apšvietimo sąlygas! Anksčiau tokius efektus būdavo galima pasiekti tik fotograrafuojant studijoje.

Naujieji „Apple“ telefonai sugeba filmuoti 4K raiškos vaizdą 60 kadrų per sekundę greičiu. Pasirinkus „Full HD“ raišką kadrų skaičių galima padidinti net iki 240. Tokiu būdu įamžintas vaizdas bus rodomas keturis kartus lėčiau.

Galingas A11 Bionic“ procesorius leidžia mėgautis virtualios realybės pramogomis

Įspūdingasis „iPhone X“

Gandai apie „iPhone X“ pasklido likus keliems mėnesiams iki šio modelio pristatymo. Premjeros metu galėjome įsitikinti, kad „žvalgybos“ surinkti duomenys buvo labai tikslūs. Ir vis dėlto tai, ką pamatėme scenoje, privertė mus aikčioti iš nuostabos.

„iPhone X“ ekranas neturi įprasto rėmelio

Tokių telefono išvaizdos pokyčių nematėme nuo „iPhone 4“ laikų! „iPhone X“ nėra panašus nė į vieną iš savo pirmtakų. Nors iš visų trijų šiemet pristatytų modelių šis įrenginys turi didžiausią 5,8 colio įstrižainės ekraną, tačiau jo korpusas yra gerokai mažesnis už „iPhone 8 Plus“. Tai pavyko pasiekti atsisakius ekraną juosiančio rėmelio. „Super Retina“ OLED ekranas atkuria įspūdingai atrodantį 2436 x 1125 taškų vaizdą, kuris nutįsta per visą korpusą. Tik pačiame viršuje ekranas turi nedidelį intarpą. Jame įsikūrė vaizdo kamera ir daugybė įvairiausių jutiklių.

„iPhone X“ nebeturi įprasto „Home“ mygtuko! Todėl naujasis telefonas valdomas gestais. Pavyzdžiui, perbraukus pirštu iš apačios į viršų atsiveria įjungtų programėlių sąrašas ir galima peršokti iš vienos aplikacijos į kitą.

Nebėra „Home“ mygtuko! „iPhone X“ valdysime gestais

Nebeliko ir pirštų atspaudų skaitytuvo! Jį pakeitė „Face ID“ trimatė veidų atpažinimo sistema. Naudodama vaizdo kamerą ir jutiklius, ji sukuria trimatį telefono šeimininko modelį, kuris yra nuolat koreguojamas stebint išvaizdos pokyčius. Todėl telefonas atsirakins net tada, kai pakeisime šukuoseną, užsidėsime akinius, užsimaukšlinsime šaliką ir kepurę. Pasak „Apple“ atstovų, „Face ID“ veikia 200 kartų patikimiau už pirštų atspaudų skaitytuvą. Surinkti tapatybės duomenys yra patikimai šifruojami ir saugomi telefono viduje.

Pirštų atspaudų skaitytuvą „iPhone X“ pakeitė „Face ID“ veidų atpažinimo sistema

„Face ID“ sistema negalėtų veikti be galingo „A11 Bionic“ procesoriaus, sugebančio per sekundę atlikti 600 mlrd. operacijų. Jos galimybės yra naudojamos ne tik atrakinant telefoną, jame esančias programėles ar atliekant elektroninius mokėjimus. „Face ID“ taip pat talkina pramogaujant. Ji sugeba mūsų veidą paversti animuotu paveikslėliu, įamžindama visus vaido išraiškos ir mimikos pokyčius. Tokį vaizdelį galėsime nusiųsti savo draugams!

Kaip ir „iPhone 8 Plius“, „iPhone X“ turi dvigubą fotoaparatą. Abu 12 megapikselių jutikliai aprūpinti optiniu vaizdo stabilizavimu. F/1.8, ir F/2.4 diafragmą turintys lęšiai ant korpuso išdėstyti vertikaliai. Šis įrenginys taip pat leidžia naudoti naujuosius fotografavimo efektus: sulieti arba užtemdyti foną, koreguoti veido apšvietimą.

Dvigubas fotoaparatas ir „Apple“ sukurta programinė įranga leidžia koreguoti foną ir net keisti apšvietimo sąlygas

Kitų techninių charakteristikų prasme „iPhone X“ praktiškai nesiskiria „iPhone 8 Plus“. Jame įmontuotas jau minėtas „A11 Bionic“ procesorius su pačios „Apple“ sukurta 30 proc. spartesne ir dvigubai mažiau elektros energijos vartojančia grafine posisteme. Ji ypač praverčia žaidžiant 3D žaidimus bei mėgaujantis virtualios realybės pramogomis.Aparatas taip pat turi belaidžio krovimo funkciją. Nežiūrint naujų galimybių jo baterija turėtų laikyti apie 2 valandas ilgiau nei „iPhone 7“.

COMMENTS