„Apple“ naująjį „iPad Pro“ planšetė pavertė kompiuteriu!

„Apple“ naująjį „iPad Pro“ planšetė pavertė kompiuteriu!

Koronavirusą reikia vyti ne tik iš Lietuvos, bet ir iš mūsų kompiuterių ekranų! Todėl kompanija „Apple“ nusprendė visus pradžiuginti ilgai lauktomis naujienomis bei pristatė naują „iPad Pro“ planšetinio kompiuterio versiją. Ir ne bet kokią! Ši planšetė turi pagalbininką – magnetinį dėklą su šviečiančia „Magic Keyboard“ klaviatūra ir liečiamąja pelės aikštele, todėl ji lengvai atstoja nešiojamąjį kompiuterį.

Apie „Magic Keyboard“ papasakosime vėliau, o pažintį su naujuoju „iPad Pro“ pradėkime, aptardami pokyčius ir patobulinimus. Kaip ir anksčiau, „Apple“ planšetė turės du variantus su 11 ir 12,9 colio įstrižainės ekranais.

Savo išvaizda jie primena ankstesnes „iPad Pro“ versijas. Bene ryškiausias pokytis – pasikeitusi galinė kamera, o tiksliau – kamerų komplektas. Jį sudaro plačiakampis 12 megapikselių fotoaparatas su F/1,8 diafragma ir 10 megapikselių ypač plataus kampo lęšis su F/2,4 diafragmos objektyvi. Jis mato vaizdą 125° kampu, ir aprėpia pasaulį taip kaip žmogaus akis.

Naujasis „iPad Pro“ gali 2 kartus priartinti vaizdą optiniu ir 5 kartus skaitmeniniu būdu. Tačiau kamerų aikštelėje yra ir trečia skylutė. Joje įsikūrė lidaras. Jis skenuoja aplinką, nustatydamas nuotolį iki jį supančių objektų ir sukuria 3D žemėlapį. Ši naujovė reikalinga papildytos realybės pramogoms bei programėlės. Todėl žaidimų herojai ir trimačiai objektai galės iš virtualaus pasaulio persikelti tiesiai į jūsų kambarį!

Nors ir ankstesnės kartos „iPad Pro“ visus stebino savo galimybėmis, tačiau naujasis yra dar pajėgesnis. Jo viduje sumontuotas „A12Z Bionic“ procesorius turi 8 skaičiavimų ir 8 grafinius branduolius. Jis leidžia kurti 4K raiškos filmus bei sudėtingus 3D modelius. Ir tai gali daryti visą darbo dieną, mat baterijoje sukauptos energijos „iPad Pro“ užtenka net 10 valandų.

„Apple“ išklausė vartotojų pageidavimų ir padidino vidinę planšetės atmintį. Nuo šiol net pigiausios „iPad Pro“ versijos turės po 128 GB vidinės atminties, o, reikalui esant, galėsite įsigyti net iki 1 TB talpos modelį.

Atėjo laikas svarbiausiai naujovei, kurią anonsavome šios žinutės pradžioje, – „Magic Keyboard“ klaviatūrai. Ji atrodo išties įspūdingai! „Magic Keyboard“ turi magnetinę jungtį kuri planšetinį kompiuterį laiko ore. Šviečiantys įprasto dydžio klavišai leidžia spausdinti taip pat patogiai kaip įprastu kompiuteriu. Klaviatūros ir stovo jungtyje sumontuota „USB Type-C“ kroviklio jungtis.

Tačiau mus labiausiai džiugina liečiamoji aikštelė. Ji leidžia pilnai išnaudoti „iPadOS“ operacinės sistemos galimybes ir valdyti planšetę ne tik pirštų prisilietimais ar rašikliu, bet ir „virtualia pele“, kurios labai dažnai prireikia atliekant sudėtingesnius darbus.

„Magic Keyboard“ bus galima naudoti ne tik su 2020 metų „iPad Pro“ versijomis. Ji taip pat veiks su:

  • Trečiosios ir ketvirtosios kartos „iPad Pro 13“ ir 
  • Pirmosios ir antrosios kartos „iPad Pro 11“ modeliais.

Naująją „Magic Keyboard“ klaviatūrą TECHNORAMA parduotuvėse bus galima įsigyti jau gegužės mėnesį. Apie jos bei naujųjų „iPad Pro“ modelių kainą bei prekybos pradžios datą pranešime atskirai.

COMMENTS