Apple MacBook Air (2020): naujausias darbinis arkliukas

Apple MacBook Air (2020): naujausias darbinis arkliukas

Mūsų rankose – naujutėlis „MacBook Air“ modelis. Ir dar toks, apie kokį visi seniai svajojome. Nauja klaviatūra, galingesnis procesorius ir dvigubai daugiau vietos failams!

MacBook Air“ – legendinis kompiuteris. Seni žmonės dar mena tolimą 2008 m. sausio 29 d. vakarą, kai jį pamatė pirmąjį kartą. Akimirka, kai Steve’as Jobsas iš plonyčio voko ištraukė pirmąją „MacBook Air“, visiems laikams pakeitė nešiojamųjų kompiuterių istoriją. „Air“ tapo standartu, į kurį vis dar lygiavosi kiti kompiuterių gamintojai.

Kaina: 

Pažįstamas dizainas ir subtilūs patobulinimai

Klasika nesensta! Todėl „Apple“ dizaineriai nusprendė palikti ankstesnį kompiuterio dizainą. Laimei, per dvejus metus jis nė kiek nepaseno. Vienintelis dalykas, kurio mes galėtume pageidauti, ir kurio šiais metais dar „neužvežė“, – tai didesnis ekranas. „Apple MacBook Air“ ekraną juosiantis (2020) nėra toks platus, kad kristų į akis, bet pažiūrėjus į pernai išleistą 16 colių „MacBook Pro“, šiek tiek suspaudžia širdį, matant neišnaudotą galimybę.

Be to, ekranas yra ne toks šviesus kaip „MacBook Pro“, tačiau jo raiška yra tobula tokio dydžio kompiuteriui – 2560 x 1600 taškų daugiau nei pakanka tam, kad vaizdas atrodytų labai ryškus.

Lyginti „MacBook Air“ su daugiau nei dvigubai brangesniu „MacBook Pro“ – nelabai sąžininga. Tačiau bandymų metu mes nuolat pričiupdavome save tai darant. Dėl to reikia „kaltinti“ ne tik mus, bet ir nepriekaištingą kompiuterio konstrukciją, surinkimo kokybę ir kokybiškiausias medžiagas, į kurių jis pagamintas.

Tačiau yra dalykų, kurių naujajam „MacBook Air“ pavydės absoliuti dauguma per pastaruosius kelerius metus pagamintų „MacBook Pro“ savininkų. Turime omenyje klaviatūrą. „Apple“ galutinai atsisakė drugelio konstrukcijos klavišų ir grįžo prie žirklinių mygtukų, kurie pasižymi didesniu judėjimo gyliu ir patikimumu. Tik du nuo 2016 m. pagaminti nauji „Apple“ kompiuteriai gali pasigirti tokia klaviatūra – tai „Macbook Pro 16“ (2019) ir šis „Macbook Air“ (2020).

Galingesni procesoriai, daugiau vietos failams

Ankstesnis „MacBook Air“ buvo aprūpintas „Intel Core M“ serijos procesoriais. Jie pasižymi mažomis elektros energijos sąnaudomis, tačiau už tai sumoka palyginti nedidele sparta. Naršant internete, žiūrint filmus ar redaguojant dokumentus greičio stygiaus tikrai nepajusite, tačiau tvarkant didelės raiškos nuotraukas ar bandant kurti filmukus, galima greitai atsiremti į kompiuterio galimybių ribas.

2020 m. „Apple“ priėmė drąsų sprendimą ir į „MacBook Air“ pradėjo montuoti daug galingesnius „Core i3“, „Core i5“ ir „Core i7“ procesorius bei mažiausiai 8 GB darbinės atminties. Mūsų išbandytas modelis modelis turėjo „Core i5“ lustą. Jis mus maloniai nustebino nuotraukų redagavimo ir filmų montavimo rungtyje. Kompiuteris kaip lygus su lygiu grūmėsi su 2-3 metų senumo „MacBook Pro“ modeliais.

Ar dėl galingesnio procesoriaus nenukentėjo kompiuterio autonomiškumas? Laimei, ne. „Apple“ žada, kad be papildomos įkrovos kompiuteris gali dirbti net 10 valandų.

Gamintojas bazinį lusto dažnį sumažino iki 1,1 GHz. Atliekant nesudėtingas kasdienines užduotis to pakanka su kaupu, o kai reikia spartos, įsijungia „turbo“ režimas, kuris procesorių „įsiūbuoja“ iki 3,5 GHz.

Dar viena ne mažiau džiugi naujovė – didesnės talpos SSD diskas. Anksčiau gaminti baziniai „MacBook Air“ modeliai turėdavo kuklias 128 GB talpos laikmenas. Normaliam darbui kompiuteriu to tikrai per maža, todėl vartotojams tekdavo ginkluotis išoriniais kietaisiais diskais ir USB „raktais“ arba susitaikius su likimu rinktis brangesnį modelį. Šiais metais mažiausias laikmenos dydis – 256 GB, o reikalui esant, galima užsisakyti kompiuterį ir su 512 GB ar dar didesniu disku.

Išvados

MacBook Air“ naujovės mus tikrai pradžiugino: puiki klaviatūra, spartesnis procesorius ir daugiau vietos failams. „Air“ išsaugojo pigiausio „Apple“ nešiojamojo kompiuterio vardą. Šis darbinis arkliukas puikiai tiks daugumai „MacOS“ operacinės sistemos gerbėjų.

COMMENTS