Apple MacBook –  nešiojamasis kompiuteris, apie kurį svajojome

Apple MacBook –  nešiojamasis kompiuteris, apie kurį svajojome

Kai „Apple“ pristatė „MacBook Air“, atrodė, kad lengvesnio ir plonesnio kompiuterio jau nebeįmanoma sukurti. Praėjo penkeri metai, ir sužinojome, kad galima patobulinti net patį geriausią daiktą.


„Apple“ garsėja kaip kompanija, kurioje karaliauja dizaineriai. Dėl kelių sutaupytų gramų ar korpuso milimetrų kūrėjai pasiruošę perdaryti jiems trukdantį lizdą ar kitą įrenginio elementą. Daugelis „Apple“ gerbėjų, išvydę naują kompanijos gaminį, aikteli iš pasigėrėjimo. Tuo tarpu kiti, įpratę dirbti su senesniais įrenginiais, griebiasi už galvų. Taip buvo, kai pasaulį išvydo „MacBook Air“, „iPhone“ ir „iPad“. Taip yra ir dabar, kai „Apple“ pristato naująjį nešiojamąjį kompiuterį „MacBook“. Šis mažylis susilaukė ir susižavėjimo šūksnių, ir kritikos strėlių. Dabar jis atiduodamas TECHNORAMOS ekspertų teismui. Jie nusprendė išsiaiškinti, ar nauji dizaino sprendimai nepavertė kompiuterio dailiu, bet nepraktišku žaisliuku.

Naujasis „Apple MacBook“ yra vos 13,1 milimetro storio

Kuo mažiau, tuo geriau

Naujasis „MacBook“ yra 13,1 milimetro storio, jis sveria vos 920 gramų ir turi puikų IPS technologijos 12 colių įstrižainės ekraną, sugebantį atkurti 2304×1440 taškų raiškos vaizdą. Tačiau sausi skaičiai neperduoda įspūdžio, kurį patiri pirmą kartą paėmęs į rankas šį kompiuterį. Jis atrodo gerokai lengvesnis ir lieknesnis, nei yra iš tikrųjų. Naująjį įrenginį labiau norisi lyginti su „iPad“ planšete nei kitais, net pačiais liekniausiais „Apple“ kompiuteriais.

Tačiau pabandykime bent akimirkai atsispirti „Apple“ kerams ir žvilgtelėti į vidines charakteristikas. „Apple“ siūlo du bazinius modelius su dviejų branduolių „Intel Core M“ 1,1 GHz ir 1,2 GHz dažnio procesoriais. „Core M“ procesoriai vartoja nedaug elektros energijos ir mažai kaista. Jiems pakanka pasyvaus aušinimo sistemos, kuriai nereikia triukšmingo ventiliatoriaus.

Elektroniniai kompiuterio komponentai sutilpo vienoje nedidelėje plokštelėje

Nors naujos kartos „Intel“ procesorius nėra ypatingai galingas, tačiau „MacBook“ įsijungia kone akimirksniu, greitai paleidžia programas, sklandžiai rodo aukštos kokybės filmus, ir veikia kaip bet kuris kitas naujas „Mac“ modelis. Taip yra todėl, kad įrenginio sparta priklauso ne tik nuo procesoriaus galios. „MacBook“ kūrėjai aprūpino kompiuterį žvaliais, judančių dalių neturinčiais 256 MB ir 512 MB talpos SSD diskais. Visi „MacBook“ modeliai taip pat turi po 8 GB darbinės atminties. Praplėsti jos negalima, tačiau kasdieniniams darbams ir pramogoms — daugiau negu reikia.

„MacBook“ klaviatūroje panaudota technologija tiksliau fiksuoja paspaudimus, bet klavišai juda mažiau nei kituose „Apple“ įrenginiuose

Didelė klaviatūra – mažame įrenginyje

Naujasis „MacBook“ yra vos 4 milimetrais plonesnis už rinkoje įsitvirtinusį „MacBook Air“. Atrodytų mažmožis, tačiau „Apple“ inžinieriams dėl jų teko per nauja konstruoti įrenginio klaviatūrą. Seniesiems, vartotojų pamėgtiems mygtukams paprasčiausiai nebeliko vietos. „Apple“ didžiuojasi naująja klaviatūros technologija. Tamsoje šviečiantys mygtukai yra didesni nei ankstesniuose kompiuterių modeliuose, jie juda daug tolygiau ir tiksliau fiksuoja pirštų paspaudimus. Tačiau spustelėjimo metu mygtukai nusileidžia žemyn vos kiek daugiau nei milimetrą. Todėl ne visi žmonės iš karto pripranta prie naujojo spausdinimo būdo.

Kompiuterio liečiamoji aikštelė reaguoja į paspaudimo stiprumą

Gudri liečiamoji aikštelė („touchpad“)

Pelę atstojanti „MacBook“ sensorinė aikštelė taip pat buvo perdaryta iš naujo. Paspaudimo metu ji visiškai nejuda. Tačiau spustelėjus stipriau, po aikštele įmontuotas mechanizmas suvibruoja, sukurdamas tikrovišką paspaudimo pojūtį. Liečiamosios aikštelės jutiklis moka atpažinti skirtingus paspaudimo lygius. Ši naujovė buvo pritaikyta įvairiose „Apple“ programose. Pavyzdžiui, stipriau paspaudus tekste pažymėtą žodį, parodomas jo aprašymas žodyne ir „Vikipedijoje“, o žiūrint filmą, paspaudimo stiprumu galima reguliuoti vaizdo persukimo greitį.

Kompiuterio kroviklis jungiamas prie USB jungties

Viena USB jungtis — visiems gyvenimo atvejams

„Apple“ tiki, kad netrukus persikelsime į bevielių įrenginių pasaulį ir vis intensyviau naudosimės interneto paslaugomis. Todėl ant „MacBook“ korpuso rasime vos du lizdus. Dešinėje pusėje įsikūrė ausinių jungtis. Tuo tarpu kairėje –universalus naujos kartos „TypeC“ USB lizdas. Jis skirtas ne tik išoriniams įrenginiams, bet ir elektros maitinimo laidui. Todėl norint vienu metu krauti kompiuterį ir naudotis išoriniais prietaisais, teks įsigyti vieną iš dviejų „Apple“ siūlomų adapterių arba ieškoti kitų gamintojų sukurtų priedų. Prie jų galima prijungti ne tik tradicinius USB įrenginius bet ir monitorius su VGA ar HDMI jungtimis.

Ekranas ir vaizdo kamera

Kompiuterio ekranas atkuria įspūdingos kokybės vaizdą, kuris prilygsta geriausiems planšečių pasiekimams. Viename „MacBook“ ekrano colyje telpa 226 taškai. Tad dirbant normaliu atstumu, įžiūrėti pavienius taškelius praktiškai neįmanoma.

Jei „MacBook“ ekranui net pats išrankiausias klientas negalėtų sugalvoti jokių priekaištų, tai virš jo įmontuota vaizdo pokalbiams skirta kuklios 480p raiškos kamera šiek tiek išsiskiria iš įspūdingų charakteristikų sąrašo. Tačiau bendraujant su draugais per „Skype“ ar kitas programas, jos galimybių visai pakanka.

Sluoksniuotose baterijose saugomos energijos užtenka beveik visai darbo dienai

Didelė baterija mažame korpuse

Visi elektroniniai komponentai naujajame kompiuteryje užima nedidelio telefono dydžio plotą. Likusi erdvė buvo paaukota baterijoms. Plonas įrenginio korpusas ir čia tapo iššūkiu. „Apple“ teko sukurti naują akumuliatorių gamybos technologiją, leidžiančią energiją kaupti plonutėse lanksčiose baterijose. Jos keliais sluoksniais padengė visą laisvą kompiuterio plotą. Tai tikras inžinerinės minties stebuklas. Tačiau net jo ne visada pakanka, kad kompiuteris be papildomo įkrovimo išgyventų gamintojo žadamas 9 darbo valandas. Nelaiku pasibaigus energijai, kompiuterį galima maitinti ne tik iš elektros tinklo, bet ir bateriją turinčiu įkrovikliu, kuris paprastai naudojamas telefonams ar planšetiniams kompiuteriams.

Išvados

„Apple MacBook“ – tai išties įspūdingas įrenginys, kurį sukurti buvo įmanoma tik kūrybiškai panaudojant pačias naujausias technologijas. Pirkėjus žavi puikiai sukonstruotas lengvas ir plonas korpusas, sodrų vaizdą atkuriantis didelės raiškos ekranas bei gudri liečiamoji aikštelė.

„Apple MacBook“ nė nebando atstoti galingo stalinio įrenginio. Jis skirtas visai kitoms užduotims. Šis kompiuteris puikiai tinka aktyviems žmonėms, kuriems tenka visą dieną praleisti kelionėje, daug naršyti internete, rašyti tekstus ar dirbti kitomis biuro programomis. Puikus ekranas nevargina akių net praleidus prie jo visą darbo dieną. Tuo, kad galėtume tai padaryti neprisijungę prie elektros tinko, pasirūpina talpi baterija.

COMMENTS