„Apple“ išleido tris naujus „iPhone“ ir „Apple Watch“

„Apple“ išleido tris naujus „iPhone“ ir „Apple Watch“

Rugsėjo 12 d. vakarą visų technikos gerbėjų akys nukrypo į nuostabiojoje „Apple“ būstinėje įsikūrusį Steve’o Jobso teatrą, kur „Apple“ pristatė savo naujausius kūrinius. „Obuoliukų“ derlius – kaip niekada gausus: net trys „iPhone“ modeliai ir „Apple Watch Series 4“ išmanieji laikrodžiai. Mes papasakosime, apie naujoves, kurių nekantriai laukėme ištisus metus ir kurios jau netrukus pasieks TECHNORAMA parduotuves.

Savo pristatymą „Apple“ pradėjo dinamiškuoju „Misija neįmanoma“ filmo garso takeliu, kuris uždavė toną visam renginiui, ir trumpa nuveiktų darbų apžvalga. „Apple“ tikrai yra kuo pasigirti: per metus „Apple“ parduotuvėse apsilanko pusė milijardo lankytojų, pasaulyje veikia jau 2 mlrd. „iOS“ operacinę sistemą turinčių prietaisų. Po akimirkos nuaidėjo žinia, kad bus pristatyti du nauji produktai.

Naujasis „Apple Watch“

„Apple Watch“ – tai populiariausias išmanusis laikrodis pasaulyje, todėl „Apple“ naujajam modeliui skyrė ypač daug dėmesio. Svarbiausia naujovė – gerokai didesnis ekranas. Jis padidėjo daugiau nei 30 proc. Apie juodą rėmelį galite pamiršti! „Apple Watch Series 4“ stikliuko kraštai užapvalinti ir tiesiog įauga į metalinio korpuso kraštines.

Laikrodžio ciferblatą galite pritaikyti savo poreikiams. Sudėkite nuorodas su jums artimų žmonių nuotraukomis, o daug keliaujate – įkelkite laikrodį, rodantį papildomą laiko juostą. Įspūdingai atrodo nauja gilaus kvėpavimo programėlė, kuri atstoja įprastą ciferblatą ir ekrano stiliai: ugnis, vanduo – grafiniai efektai, nuo kurių svaigsta galva.

Valdymo ratukas buvo visiškai perkronstruotas ir dabar turi atsakomąją reakciją. Sumontuotas dvigubai garsesnis garsiakalbis. Juos bus patogu naudotis kalbantis su „Siri“ ar atsakant į balso pokalbius.

Laikrodyje yra dviejų branduolių procesorius. Pasak „Apple“ atstovų, jis net du kartus spartesnis už pirmtaką. Viduje sumontuotas net 8 kartus jautresnis giroskopas. Jis leis registruoti ne tik įprastus kasdienius veiksmus, bet ir ekstremalius įvykius. Pavyzdžiui, užregistravęs staigų kritimą, kuris galėtų sukelti pavojų gyvybei ar sveikatai, laikrodis galės pats iškviesti pagalbą.

„Apple“ naująjį laikrodį vadina sveikatos sargybiniu.Todėl labai daug dėmesio skirta širdies pulso matuoklio panaudojimui. Laikrodis pastebės ir praneš apie per lėtą ar sutrikusį pulso ritmą. Korpuso gale buvo sumontuoti specialūs elektrodai, galintys atlikti elektrokardiogramą! Šios naujovės padės laiku atpažinti širdies darbo sutrikimus. Visi duomenys bus laikomi pačiame laikrodyje ir savininkas panorėjęs galės jais pasidalyti su savo gydytoju. Nors ši naujovė buvo kruopščiai ištestuota ir sertifikuota JAV medicinos kontrolės įstaigose, apie ją anksčiau laiko nesužinojo nė vienas žurnalistas. Medikai vis dar žino, kaip saugoti paslaptis!

Deja, pradžioje naujosios sveikatos prevencijos priemonės veiks tik Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau „Apple“ pažadėjo naująją paslaugą įjungti kitose šalyse jau artimiausiais mėnesiais.

„Apple Watch Series 4“ bus ne tik daug greitesnis, turės didesnį ekraną, bet ir turės ilgiau laikančią bateriją. Su įjungtu GPS imtuvu naujasis galės veikti net 6 valandas.

„iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“

Kas paveldės „iPhone X“ titulą? Internete sklandę gandai pasitvirtino! Tai „iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“. Jie turi tris spalvų versijas. Įspūdingiausia – auksinė. Nors naujasis „iPhone XS“ savo dizainu panašus į pernykštį „iPhone X“, pokyčių netrūksta. Visų pirma, jo korpusas pagamintas iš nerūdijančiojo plieno, be to, jis aprūpintas 5,8 colio įstrižainės „Super Retina“ OLED HDR ekranu, kuris veikia 120 Hz dažniu ir užtikrina ypač sklandų vaizdą žaidimų ir filmų peržiūros metu.

iPhone XS“ atrodo įspūdingai, bet dar įspūdingesnis „iPhone XS Max“. Tai tikras milžinas su 6,5 colio „Super Retina“ ekranu. Nors pats telefonas lengvai telpa delne, ekranas yra didesnis nei bet kurio kito 2018 m. flagmano. Dėl berėmės konstrukcijos šis modelis dydžiu prilygsta tradiciniam 5,5 colio modeliui.

„A12 Bionic“ procesorius

Ne mažiau įspūdingos naujovės slepiasi naujųjų telefonų viduje. Vien ko vertas „Apple“ sukurtas „A12 Bionic“ procesorius! Pasak kompanijos atstovų, tai pats galingiausias lustas, kokį galima sutikti išmaniajame telefone. Jis pagamintas naudojant 7 nanometrų technologiją.

„A12 Bionic“ turi šešis sudėtingus skaičiavimus atliekančius branduolius, 4 branduolių grafinę posistemę ir net 5 trilijonus operacijų per sekundę atliekantį neuroninį variklį su įdiegta realaus laiko mašininio mokymo sistema. Lyginant su ankstesniuoju „iPhone X“ modeliu, naujasis procesorius skaičiavimus 15 proc., grafinę informaciją tvarko 50 proc., o neuroninio tinklo užduotis vykdo net 11 kartų greičiau! Visai tai pasiekiama sunaudojant iki 50 proc. mažiau elektros energijos.

Rezultatai – įspūdingai. Trimačiai žaidimai, virtualios realybės programos, veidų atpažinimas, fotografuojamo ir filmuojamo vaizdo analizė bei apdorojimas – viskas veikia greitai ir neįtikėtinai efektyviai.

Pernai pristatyta „Face ID“ apsaugos sistema, atpažįstanti veidus ir atrakinanti telefoną dabar veikia dar greičiau. Ekrano viršuje esantys jutikliai leidžia su šia užduotimi susidoroti net prasto apšvietimo sąlygomis.

Dar įspūdingesnis  fotoaparatas

„iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ apginkluoti dvigubais 12 megapikselių fotoaparatais su F/1,8 ir F/2,4 diafragma, vaizdo stabilizavimo sistema ir 2x optine vaizdo priartinimo galimybė. Priekinė kamera – 7 megapikselių; puikiai tinka vaizdo pokalbiams ir asmenukėms. Šiuolaikinė optika, jutikliai, procesorius, neuroninis variklis ir programinė įranga darbuojasi kartu, kad galėtumėte mėgautis įspūdingais portretais ir vaizdo įrašais, o jų kokybė vis labiau prilygtų profesionalia technika įamžintiems kadrams.

Neuroninis tinklas drauge su procesoriumi atpažįsta nuotraukose ir filmukuose esančius žmones bei aplinką, parenka optimalius fotografavimo nustatymus ir apdorodamas vaizdą atlieka milijonus operacijų per sekundę. Fotografuodamas vieną kadrą procesorius padaro ištisą nuotraukų seriją su skirtingais išlaikymo nustatymais, apjungia vaizdo elementus tam, kad užtikrintų optimalų ryškumą, odos toną, spalvų tikslumą, ryškiausių vietų ir šešėlių gylį. Tamsūs atspalviai išlieka tamsūs, o šviesus – balti kaip sniegas, tačiau juose išsaugomos visos detalės, kurios užfiksuojamos naudojant aukšto dinaminio diapazono (HDR) standartus.

„iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ puikiai tinka portretams daryti, Mat šių telefonų kameros pasižymi įspūdingu fono suliejimo valdymu. Padarę nuotrauką galite pasirinkti, ar fonas bus ryškus, ar sulietas, lygiai taip pat kaip tai darote fotografuodami veidrodiniu fotoaparatu, kai renkatės diafragmos reikšmę. Sprendžiant iš pristatymo, naujieji fotoaparatai daug geriau fotografuoja ir filmuoja prasto apšvietimo sąlygomis.

Naujas „iPhone“ taupesniems

„Apple“ nusprendė neberūstinti aritmetikos gerbėjų ir ekonominės klasės modelį pavadino nebe „iPhone 9“, bet „iPhone XR“. Kaip ir kiti du modeliai jis paveldėjo „iPhone X“ dizainą ir valdymo gestais sistemą.

Pagal dydį „iPhone XR“ „įsipaišo“ tarp „iPhone XS“ ir „iPhone X Max“. Jis turi 6,1 colio įstrižainės berėmį „Liquid Retina“ LCD ekraną. Šio telefono korpusas pagamintas iš aliuminio. Jis nebijo dulkių ir vandens purslų.

Gale sumontuota 12 megapikselių plačiakampė kamera ir prie apšvietimo sąlygų prisitaikanti blykstė. Nors šiame modelyje nėra dvigubo galinio fotoaparato, jame taip pat veikia foną suliejantis portretinis režimas. Mat A12 procesoriaus neuroninis tinklas yra pajėgus išanalizuoti vaizdą net turėdamas tik vienu kampu įamžintą  jo variantą.

COMMENTS