Apple iPad (2018): ką gali nebrangi planšetė?

Apple iPad (2018): ką gali nebrangi planšetė?

Gali pasirodyti, kad planšetiniai kompiuteriai išgyvena ne pačius geriausius laikus: „Android“ planšetės beveik išnyko, o profesionalams skirti „iPad Pro“ yra brangūs ir net nebando tapti visos publikos numylėtiniais… Tačiau gandai apie planšečių mirtį yra gerokai perdėti. Pernai pristatytą ekonominės klasės „iPad“ pirkėjai tiesiog nušlavė nuo parduotuvių lentynų! Todėl buvo aišku, kad jo pamainai sukurti „Apple“ skirs labai daug dėmesio.

Naujausia kaina:

2018 m. „iPad“ modelis mus maloniai nustebino dar labiau sumažėjusia kaina. Iš pirmo žvilgsnio jį nelabai atskirsi nuo pernykštės „iPad“ versijos. Ir gerai – kam taisyti tai, kas nesugedo! Planšetė pagaminta iš lengvo aliuminio lydinio, labai patogiai guli rankoje ir, priklausomai nuo versijos, sveria vos 469 arba 478 gramus. Pirkėjai gali rinktis „iPad“ su 32 arba 128 GB vidine atmintimi. „Apple“ jiems siūlo variantus su sidabriniu, auksiniu arba „kosminės pilkos“ spalvos korpusai.

iPad“ turi 9,7 colio (24,6 cm) įstrižainės ekraną, kuris labai gerai atkuria spalvas ir rodo 2048 x 1536 taškų raiškos vaizdą. Ekrano šviesumo pakanka, kad juo būtų galima naudotis net saulėtą dieną.

„Apple“ planšetė turi „Lightning“ jungtį ir – koks netikėtumas! – 3,5 mm skersmens ausinių lizdą, kurio jau spėjo išsižadėti daugelis šio gamintojo įrenginių. Pradžios mygtuke įmontuotas „Touch ID“ pirštų atspaudų skaitytuvas suteikia galimybę lengvai atrakinti prietaisą ir greitai suvesti slaptažodžius įvairiose interneto svetainėse.

Procesorių naujasis „iPad“ „pasiskolino“ iš „iPhone 7“. Bandymų metu A10 lustas parodė, kad sugeba susidoroti su visomis jam iškeltomis užduotimis. Visos programėlės ir net grafinei posistemei reiklūs virtualios realybės žaidimai veikė be priekaištų. Tai neturėtų stebinti, nes ši nebrangi „Apple“ planšetė skirta mokslui bei pramogoms ir orientuota į jauniausią pirkėjų segmentą. Vaikai ir paaugliai tikrai nepakęstų, jei mėgstami žaidimai staiga imtų stabdyti!

Kaip ir kiti „Apple“ planšečių modeliai, 2018 m. „iPad“ turi labai ilgai laikančią bateriją. Gamintojas žada, kad jos pakaks 10 valandų, tačiau mūsų testai parodė, kad šie pažadai yra pernelyg konservatyvūs: žiūrint filmus ir žaidžiant žaidimus akumuliatorius visiškai išsikrovė praėjus lygiai pusei paros!

Didžiausia naujovė – rašiklis

Privilegiją naudoti „iPad Pencil“ iki šiol turėjo tik „iPad Pro“ vartotojai. Dabar šis rašiklis dirba ir su „iPad“ (2018) planšete. Išbandę šią galimybę įsitikinome, kad ji veikia lygiai taip pat gerai kaip dukart brangesniuose įrenginiuose. Planšetė tiksliai atpažįsta paspaudimo lygį ir rašymo kampą.

Su „iPad Pencil“ patogu ranka rašyti pastabas ir taisyti įvairius dokumentus. Juo taip pat malonu piešti ir redaguoti nuotraukas. Įsitikinome, kad rašikliais puikiai veikia naudojant lietuvių sukurtą „Pixelmator“ vaizdo redaktorių.

Bene vienintelis trūkumas – „iPad Pencil“ teks įsigyti papildomai. Nors, kita vertus, tai, kad jo nėra planšetės komplekte, leido „Apple“ dar labiau sumažinti jos kainą, padarant šį įrenginį prieinamesniu tiems, kam ši funkcija nėra labai reikalinga.

Išvados

iPad“ (2018) neabejotinai geriausias nebrangus planšetinis kompiuteris, kokį „Apple“ yra kada nors sukūrusi. Siekiant mažos kainos gamintojui pavyko išvengti nemalonių kompromisų. Įrenginys turi gerą ekraną ir pakankamai galingą procesorių, o galimybė naudoti rašiklį pravers ne tik mokiniams ar studentams, bet ir kūrybingiems žmonėms, nenorintiems investuoti į gerokai brangesnį „iPad Pro“ modelį.

COMMENTS