samsung logo

Samsung MICRO LED TV

MICRO LED TV

110"
Samsung MICRO LED
Šviečiantys MICRO LED taškeliai
Samsung MICRO LED
Milžiniškos įstrižainės ekranas
Samsung MICRO LED
Unikalus dizainas

Televizorius iš ateities

Mes nemokame pranašauti ateities, tačiau jau šiandien galime parodyti, kaip po dešimties, o galbūt penkiolikos metų atrodys „premium“ klasės televizorius. Vietoje magiškojo rutulio mums į pagalbą atskuba „Samsung“ inžinieriai, kurie sukūrė, pagamino ir išrankiausiems Lietuvos pirkėjams pasiūlė nuostabų MICRO LED ekraną. Šioje apžvalgoje papasakosime apie milžinišką 110 colių įstrižainės „Samsung MICRO LED“ televizorių, kuris savo konkurentus lenkia visu dešimtmečiu!

Dešimt metų – reikšmingas etapas žmogaus gyvenime, tačiau technologijų raidoje – tai ištisa epocha. Technologijos tobulėja taip sparčiai, kad prie progreso nešamos naudos priprantame daug greičiau nei spėjame nustebti. Net nesusimąstome apie tai, kad kišenėje esantis išmanusis telefonas yra galingesnis už visus iki praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio pagamintus kompiuterius kartu sudėjus, o matydami šiuolaikinį televizorių visai pamirštame, kad šiemet sukanka vos 15 metų nuo tos dienos, kai Panevėžio „Ekranas“ nustojo gaminti... senuosius kineskopinius ekranus. Tam, kad pakeltume akis ir aiktelėtume iš nuostabos, reikia kažko svaresnio. Pavyzdžiui, „Samsung MICRO LED“. Nes tai televizorius, atkeliavęs iš tolimos ateities, kurią pažinus pasaulis jau niekada nebus toks, kaip iki šiol.

Tobulo televizoriaus paieškos

Televizorių gamintojai siekia sukurti ekraną, kurio rodomo vaizdo žmogaus akis negalėtų atskirti nuo realybės. Apsižvalgykime aplink, mus supantis pasaulis užburia sodriomis spalvomis bei šviesos ir šešėlių žaismu. Daiktai atspindi šviesą skirtingu intensyvumu, kuris gali skirtis šimtus kartų.

placeholder image

Tradiciniai televizijos standartai disponuoja kur kas mažesniu šviesumo diapazonu. Pavyzdžiui, dar neseniai kokybės etalonu laikytas „Blu-ray“ filmas išnaudoja šviesumą, siekiantį nuo 0,117 iki 100 nitų. Norint išspręsti šią problemą buvo sukurti aukštos dinaminės raiškos (HDR) standartai. Jie leidžia pamatyti tai, kas anksčiau slėpdavosi tamsiausiose bei šviesiausiose kadro vietose ir virsdavo pilkšvų atspalvių dėmėmis.

placeholder image placeholder image

Tam, kad televizoriaus ekranas sugebėtų gerai perteikti HDR vaizdą, jis privalo atkurti milijardus atspalvių, pradedant tobula juoda spalva ir baigiant akinančia baltuma. Tačiau situacija televizorių rinkoje šiuo metu primena žaidimą „Žirklės, popierius, akmuo“. Mat joje dominuoja LED ir OLED technologijų ekranai, kurių privalumus subalansuoja ne mažiau svarūs trūkumai.

LED televizoriai yra ilgaamžiai, ir daugelis pasižymi dideliu šviesumu. Tačiau tokie ekranai primena sluoksniuotą pyragą ir turi foninį apšvietimą, kuris neleidžia kokybiškai atkurti juodos spalvos ir pačių tamsiausių atspalvių. Mat šviesius kadro elementus nutvieskianti foninė šviesa šiek tiek prasismelkia ir pro tamsų foną. Dėl sluoksniuotos konstrukcijos taip pat nukenčia matymo kampas ir sklandus judesio perteikimas.

OLED ekranai sudaryti iš šviesą skleidžiančių organinių šviesos diodų, todėl jiems nereikalingas papildomas foninis apšvietimas. Kiekvienas OLED ekrano taškelis prigęsta ir sušvinta nepriklausomai nuo kitų, todėl ribos tarp šviesių ir tamsių objektų išlaiko nepriekaištingą kontrastą. Tačiau organiniai šviesos diodai nėra tokie ilgaamžiai kaip LED elementai, todėl gamintojai yra priversti riboti jų šviesumą.

Šios dviejų žirgų lenktynės būtų galėję tęstis dar daugelį metų, jei ramybės nebūtų sudrumstęs „Samsung MICRO LED“ televizorius, kuris savo pasirodymu akimirksniu perrašė nusistovėjusias žaidimo taisykles!

Samsung MICRO LED

Kas yra MICRO LED?

MICRO LED technologija sujungia geriausias LED ir OLED savybes, išvengdama konkurentams būdingų trūkumų. Šis ekranas sudarytas iš milijonų savarankiškai įsižiebiančių ir prigęstančių LED elementų, kurie pasižymi ilgaamžiškumu ir turi net 100 tūkst. valandų darbo resursą.

Kaip ir OLED, MICRO LED ekranas atkuria tobulą juodą spalvą ir generuoja begalinį kontrastą, bet tuo pačiu metu jam pavaldūs šviesiausi atspalviai, apie kuriuos OLED gali tik pasvajoti. Maksimalus ką tik išleisto „Samsung MICRO LED“ televizoriaus šviesumas siekia net 2500 nitų, t.y. net du kartus viršija geriausių OLED modelių pasiekimus. Be to, šiems televizoriams nebūdinga OLED kamuojanti organinių taškų išdegimo problema.

Kitoje ringo pusėje esantys LED technologijos flagmanai gali su MICRO LED rungtis šviesumo kategorijoje, tačiau jie kapituliuoja prieš naująjį varžovą kontrasto ir juodos spalvos atkūrimo rungtyse. Jeigu LED televizoriai geriausiai jaučiasi apšviestoje, o OLED – pritemdytoje patalpoje, tai MICRO LED vienodu gražumu pasirodo bet kokio apšvietimo sąlygomis!

Privertęs savo konkurentus suklusti „Samsung MICRO LED“ išsitraukia dar vieną kozirį – milžinišką ekrano įstrižainę, su kuria negali lygiuotis nė vienas LED ir OLED modelis. Į vieną 110 colių arba 278 cm įstrižainės ekraną galėtume sutalpinti net keturis 55 colių televizorius! O jei toks milžinas per didelis svetainei ar namų kinui, galima rinktis mažesnį 99 colių MICRO LED modelį arba palaukti, kol „Samsung“ išleis 88 ir 76 colių versijas. Pastarosios turėtų pasirodyti dar iki šių metų pabaigos.

„Samsung“ keičia televizoriaus sampratą. MICRO LED – tai jokių kompromisų ir konvencijų nepaisantis tobulo vaizdo pasaulis. Visiškai pranykęs ekrano rėmelis sukonstruotas taip, kad neblaškytų jūsų dėmesio, o supertikroviškos spalvos, kurias piešia galingi neorganiniai šviesos diodai, peržengia tradicinio televizoriaus ribas. Vaizdas ekrane atgyja, ir efekto, kurį patiria žiūrovas, neįmanoma su niekuo palyginti.

Deja, MICRO LED televizorius kol kas turi vieną nedidelį trūkumą... Jį pagaminti beprotiškai sudėtinga ir brangu!

Samsung MICRO LED

Kaip gimsta MICRO LED ekranai?

Kodėl MICRO LED televizoriai vis dar neužkariavo pasaulio? Todėl, kad jų gamybos procesas – tai nanojuvelyrikos stebuklas! 110 colių įstrižainės „Samsung MICRO LED“ ekranas – tai milžiniška 3,5 m² dydžio... mikroschema, kurios pagrindą sudaro anglies juodumo kontaktinė terpė, nusagstyta vaizdą atkuriančiais taškeliais. Kiekvieną tokį taškelį sudaro trys miniatiūriniai LED lustai, skleidžiantys raudoną, žalią ir mėlyną šviesą. Šie lustai yra auginami atskirai, o jų dydis – mažesnis už plauko skersmenį!

Norint pagaminti 110 colių „Samsung MICRO LED“ televizorių, reikia užaugintą LED lustą persodinti į ekraną, o po to... procedūrą pakartoti dar 24 milijonus kartų! Skubėti negalima, nes LED elementus būtina persodinti kiek galima kruopščiau; televizoriaus savininkas netoleruos neveikiančių pikselių. Tačiau net atlikę persodinimą 99 proc. tikslumu darbo pabaigoje turėsite 24 tūkst. neveikiančių elementų, kuriuos teks ištestuoti, išimti ir persodinti iš naujo.

LED lustų persodinimu užsiima miklūs robotukai, kurie per valandą „perkrausto“ dešimtis tūkstančių šviečiančių elementų. Tačiau, kad ir kaip guviai jie beplušėtų, pagaminti 110 colių įstrižainės monstrą užtruktų kelias savaites. Todėl inžinieriai sugalvojo būdą, kuris leidžia šį procesą paspartinti: televizorius sukonstruojamas iš modulinių MICRO LED plytelių, kurios montuojamos į korpusą be jokių sujungimo žymių.

placeholder image
samsung micro-led-100-5

Kada technologija tampa
meno kūriniu?

Pasaulyje, kurio taisykles diktuoja Pareto principas, skelbiantis, kad 80 proc. rezultatų galima pasiekti įdedant vos 20 proc. pastangų, siekti tobulybės tapo nebemadinga. Todėl mus vis dažniau supa beveidžiai vienadieniai daiktai, kurie geriau ar blogiau atlieka savo funkciją, bet kuriuos norisi pamiršti, vos tik jie dingsta iš akiračio.

Tam, kad MICRO LED televizorius išvystų dienos šviesą, „Samsung“ inžinieriai turėjo peržengti savo galimybių ribas, nesutelpančias į tradicinę 100 procentų skalę. Taip gimė televizorius, kuriam lemta tapti laikui nepavaldžia technologijų ikona ir statuso simboliu.

„Samsung MICRO LED“ su kitais šiuolaikiniais televizoriais turi tiek pat bendro, kiek pigus elektroninis „Casio“ laikrodis ir „Patek Philippe Sky Moon Tourbillon Ref. 5002“, kurio viduje pulsuoja daugiau nei prieš 200 metų šveicarų laikrodininko Bregės sugalvotas mechanizmas. Galimybę sužinoti tikslų laiką jūs galite nusipirkti už 20 eurų, o už juvelyrinį rankų darbą ir pastangas sukurti tobuliausią laikrodžio mechanizmą teks pakloti dar 1,5 mln. dolerių.

Patek Philippe%20copy

Pirmasis supertelevizorius pasaulyje

Yra automobiliai ir superautomobiliai, yra televizoriai ir „Samsung MICRO LED“. Šis palyginimas peršasi savaime, tačiau jis yra ne visai korektiškas. Visų pirma todėl, kad pagaminti „Samsung MICRO LED“ televizorių daug sunkiau nei patį greičiausią ir prašmatniausią automobilį. Šiuo metu „Samsung“ – vienintelis gamintojas pasaulyje, kuriam pavyko įvaldyti serijinę MICRO LED ekranų gamybą.

Yra ir kita priežastis. MICRO LED gamyba dar tik startuoja, ir jos apimtys – labai mažos. Todėl dar keletą metų sutikti „Bugatti“, „Koenigsegg“ ar „McLaren“ raktelių savininką bus daug paprasčiau nei žmogų, kuris savo namų kino teatre mėgaujasi „Samsung MICRO LED“ vaizdo kokybe. Ekspertų teigimu, „prieinamų“ iki 10 tūkst. eurų kainuojančių MICRO LED televizorių teks palaukti mažiausiai iki 2031 metų.

Samsung MICRO LED

Televizorius ir interjeras

Dydis lemia viską! Įsivaizduokite televizorių, kurio plotis siekia bemaž 2,5 metro. „Samsung MICRO LED“ yra toks didelis, kad į naujuosius namus atkeliauja... perlenktas per pusę. Įgudusio architekto rankose šis milžinas virsta ašimi, apie kurią sukasi visas namų gyvenimas. Namų kino teatras, elitinė sporto arenos ložė, koncertų salė įspūdinga erdvinio garso sistema, interaktyvus interjero elementas, papildantis aplinką naujais akcentais ir meno kūrinių galerija.

Samsung MICRO LED

Keturi ekranai – viename televizoriuje

„Samsung MICRO LED“ leidžia mėgautis filmais, pramogomis, žaidimais, interneto paslaugomis, verslo pokalbių programomis ir biuro įrankių paketais vienu metu ir viename ekrane. Naudojant 6 HDMI jungtis prie televizoriaus galima prijungti visus namuose esančius prietaisus ir padalinti ekraną į dvi, tris ar net keturias dalis.

Samsung MICRO LED