9,7 colio „Apple iPad Pro“ – maža, bet pasiutusiai galinga planšetė

9,7 colio „Apple iPad Pro“ – maža, bet pasiutusiai galinga planšetė

Galingų „iPad Pro“ planšetinių kompiuterių šeima pasipildė nauju mažesniu modeliu. Pabandykime išsiaiškinti, ką jis sugeba.

Vos prieš kelias savaites „Apple“ anonsuotas planšetinis kompiuteris „iPad Pro“ su 9,7 colio įstrižainės ekranu atkeliavo į TECHNORAMA parduotuves! Pažintis su didesniuoju jo broliuku – 12,9 colio modeliu – paliko mums neišdildomą įspūdį, todėl nusprendėme nieko nelaukdami išbandyti naująjį „mažylį“. Ar 9,7 colio planšetė tokia pat galinga ir patogi kaip didysis giminaitis? Mūsų apžvalga padės atsakyti į šį klausimą.
iPadPro_9.7_02

Kur aš jį mačiau!

Pirmasis įspūdis – išties neišdildomas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad rankose laikome mums gerai pažįstamą „iPad Air 2“. Subtilūs skirtumai išryškėja ne iš karto. Apie tai, kad turime reikalų su nauju įrenginiu, išduoda tik klaviatūrai skirta magnetinė jungtis, šiek tiek iškilęs kameros objektyvo apvadas ir papildoma garsiakalbių pora.
Mūsų bandomas prietaisas sveria vos 437, t.y. maždaug tiek, kiek vidutinio dydžio knyga. Tačiau atrodo, kad planšetė yra dar lengvesnė. Tai lemia tolygiai paskirstytas svoris ir vos 6,1 milimetro storio korpusas.

iPadPro_9.7_03

Tikras galiūnas

Testuodami 12,9 colio „iPad Pro“ modelį, negalėjome atsižavėti jo sparta. 64 bitų A9X procesorius lengvai susidorodavo su pačiomis sudėtingiausiomis užduotimis. Skaičiavimus jis atliko 22 kartus greičiau, o vaizdo informaciją apdorojo net 360 kartų sparčiau, nei prieš penkerius metus išleistas pirmosios kartos „iPad“ lustas. Tai buvo pirmas mūsų bandytas planšetinis kompiuteris, kuriuo galima kurti 4K raiškos filmus, maketuoti spaudos kokybės leidinius arba redaguoti 3D modelius.
Mažesnysis „iPad Pro“ su 9,7 colio ekranu savo sugebėjimais nė kiek nenusileidžia didžiajam broliui! Jis turi tokį patį spartų A9X procesorių ir talpią bateriją, kurią bandymų metu prireikė per nauja įkrauti tik praėjus beveik 10 pakankamai intensyvaus darbo valandų.

iPadPro_9_7_04

Nuostabus ekranas

Net jeigu „Apple“ konstruktoriai būtų sukūrę sumažintą 12,9 colio „iPad Pro“ versiją, nebūtume galėję jiems priekaištauti, tačiau jie neieškojo lengvų kelių. Įjungus naująją planšetę, mūsų laukė antra didelė staigmena. Prietaise įmontuotas naujos kartos „True Tone“ ekranas pasižymi dar natūralesne spalvų gama. Skirtumą galima nesunkiai pajusti plika akimi. Ekranas užtikrina net ketvirtadaliu stipresnį spalvų sodrumą ir atitinka profesionalioje vaizdo įrangoje taikomus standartus.
Naudodamas specialius jutiklius, ekranas prisitaiko prie aplinkos apšvietimo, subtiliai koreguodamas atkuriamus atspalvius, kad jie atrodytų taip pat natūraliai kaip ant popieriaus lapo atspausdintas vaizdas. Pavyzdžiui, dirbant planšetiniu kompiuteriu vakare, vaizdas įgyja švelnų šiltą gelsvoką toną, kuris mažiau vargina akis ir leidžia išvengti miego sutrikimų.

iPadPro_9.7_05

Ir darbui, ir pramogoms

Naujojo planšetinio kompiuterio sugebėjimai visu gražumu atsiskleidžia žiūrint filmus ir žaidžiant žaidimus. Puikią vaizdo kokybę papildo ne mažiau nuostabus garsas. Jau minėjome, kad įrenginys turi net keturis garsiakalbius. Nepriklausomai nuo to, į kokią pusę pasukame prietaisą, atkuriamas garsas visada išlieka nepriekaištingai sodrus ir stiprus.
Pagrindiniame mygtuke įmontuotas pirštų atspaudų skaitytuvas, kuris leidžia greitai atrakinti įrenginį bei jame esančias programas, nenaudojant slaptažodžio. Kaip ir didesnis modelis, 9,7 colio „iPad Pro“ turi dvi jungtis: standartinę „Lightning“, skirtą duomenų perdavimui bei įrenginio įkrovimui bei magnetinę „Smart Connector“. Prie jos galima prijungti „Apple“ sukurtą „iPad Pro“ klaviatūrą. Nors 9,7 colio modeliui skirtas klaviatūros variantas yra mažesnis už 12,9 colio versiją, tačiau juo rašyti tikrai patogu. Pasibaigus bandymams priėjome vieningą išvadą, kad tai pati patogiausia tokio dydžio klaviatūra, kokią mus yra tekę testuoti.
Kitas naudingas priedas – „Apple Pencil“ rašiklis. Jame įmontuoti spaudimo lygio ir pasvirimo jutikliai suteikia galimybę piešti taip tiksliai ir greit, tarsi tai darytume ant popieriaus lapo. Rašikliui talkina „Apple“ sukurtos aplikacijos, kurios leidžia naudoti įvairius meninius efektus. Šis priedas taip pat praverčia dirbant biuro programomis, pvz., komentuojant dokumentus ar kuriant skaidrių pristatymus.

iPadPro_9.7_08

Išvados

„iPad Pro“ su 9,7 colio įstrižainės ekranu – tai, ko gero, pats universaliausias planšetinis kompiuteris pasaulyje. Savo sparta jis prilygsta nešiojamiesiems kompiuteriams, tačiau yra už juos gerokai lengvesnis. Naująją planšetę galime drąsiai rekomenduoti ne tik įvairių sričių profesionalams, bet ir filmų bei žaidimų mėgėjams.

COMMENTS